Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyit költöttek a szüleitek...

Mennyit költöttek a szüleitek a ruházkodásotokra kamaszként?

Figyelt kérdés

Nem az összegre vagyok kíváncsi, hanem hogy mennyi ruhátok volt átlagosan.


Csak amiatt érdekel, mert én tinikoromban úgy éreztem, nagyon kevés holmim van másokhoz képest, illetve például a mostani ruhatáramhoz képest. Aztán lehet, hogy most viszem túlzásba.


12-19 éves korom között (tehát onnantól, amikor már érdekelt, mit veszek fel, odáig, ameddig velük éltem) átlagosan egy farmernadrágom volt (nagy ritkán kettő), 4-5 pólóm illetve egy szvetterem vagy pulóverem, melyik éven mi.

Illetve nyárra ugyanúgy 4-5 póló meg egy fürdőruha. Rövidnadrágom nem volt, nyáron is hosszúban jártam, illetve 12 évesen emlékszem, volt egy szoknyám meg egy nyáriruhám, majd 17-18 éves korom között egy farmer szoknyám, de ezen felül semmi. Ill egy pár cipő per évszak, nyár kivételével, amikor néha kettő.

A ruháim nagy része örökölt, turis vagy kínais, illetve néha voltak rokon lányoktól örökölt cipőim is (tudom, nem túl higénikus).


Ha odaírnátok a nemeteket és a korotokat (azért nem mindegy, hogy valaki a 80´-as években volt kamasz, vagy a 2010-esekben), az sokat segítene.


Mindenkinek köszönöm a választ.


2019. jan. 15. 18:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja igen, kimaradt: 25L
2019. jan. 15. 18:48
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés ruhám volt, és csak akkor kaptam, amikor már nagyon ki voltak nyúlva/szakadva/fakulva.

Hiába lázadtam volna, féltem a szüleimtől.

Ma már akármennyi ruhát vehetnék, ha akarnék egész nap shoppingolnék, mégsem teszem valamiért.

2019. jan. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Szinte csak örökölt, kopott, divatjamúlt ruháim voltak. Ha nagy néha kaptam valami új ruhát, azt mindig szülinapra, karácsonyra, más ajándék helyett. Volt, hogy nem én választottam ki, hanem vettek nekem valami béna ruhát, aminek örülnöm kellett volna. Amíg mások a márkás cuccokban parádéztak, én kényelmetlen kínais cipőben, meg műszálas, kényelmetlen ruhákban jártam. Persze ki voltam közösítve. Volt, hogy megkérdezte egy osztálytársam, hogy mikor kapok már új cipőt, olyan kopott volt amit hordtam. 18 évesen elköltöztem, de csak huszonévesen lett rendes ruhatáram, amikor már meg tudtam venni magamnak. Amúgy nem szeretek pénzt kiadni ruhákra, azóta is bennem van emiatt valami szorongás, nem szeretek se vásárolni, se az öltözködésemmel foglalkozni. Húgomnak annyi új ruhát vettek, hogy a mai napig nekem adja amit megunt, szóval nem a szegénység miatt volt ez, hanem mert nem törődtek velem, vagy nem értem annyit a szemükben, hogy költsenek rám. Nem vagyunk különösebben jóban a szüleimmel, nem csak emiatt.

28/L

2019. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sok ruhàm volt, pedig nem voltunk gazdagok, de anya mindig vett nekem. Ő elég ruhamàniás volt szegény. Most fele annyi ruhàm sincs mint akkor. Akkor volt 6-7farmerem, most van 3. 30N
2019. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Én 35 éves nő vagyok. Voltak ruháim, de elég bénák. Volt 1 kedvenc farmerom, rongyosra hordtam, 2-3 felső, azokat váltogattam. Mindig vágytam márkás, jó cuccokra, felnőttként ezt rendesen be is pótoltam, van egy gardróbszobám, plafonig polcokkal, egy fal csak a cipőim.

Tiniként 5 évig egy Martens bakancsban jártam, nyárra meg volt egy béna Reebook cipőm. Így visszagondolva nagyon gáz, a mai tinik ezerszer jobban, változatosabban öltöznek.

2019. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nagyon keves ruham volt. Minden suli kezdes elott bevasaroltunk 2-3 nadragot zoknikat fehernemut es nehany polo+pulcsi, cipo stb.. ev kozben ritkan kaptam csak ha elszakadt vagy kinottem vagy kihiztam. Az igazsaghoz hozza tsrtozik hogy szegenyesek voltunk tehat nem mindig engedhettuk volna meg magunknak. Volt mikor 2-3 evig ugyan az a cipom volt pl nyaron, majd telen ujra elovettem a 2-3 eves cipot, mert vagy nem volt ra penzunk vagy meg nagyon jo allapotban volt es folosleges lett volna venni. Mindig meg is becsultem es vigyaztam ra. Mikor osztkndijat kaptam a suliban 15-20e ft-ot akkor tudtam neha venni egy egy polot nadragot, de volt hogy en finansziroztam a kabatomat vagy a cipomet hogy ne a szuleimet terheljem.
2019. jan. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
Utolso vagyok, es meg az unokanoveremekrol ami lemaradt ruha azt megkaptam, bar sokat nem hordtam meretproblema miatt vagy mert mar csak otthonra volt valo felvenni
2019. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Turkálóból öltözködünk amióta az eszemet tudom, anno egy zsák 1000 forint, darabáron legfeljebb 100 forint/darab (2000-es évek eleje). Sok minden miatt cikiztek, mert szegények voltunk, de a ruháimat csak dicsérték, és nem hitték el, hogy ilyen helyeken ennyiért ennyire jó darabokat lehet kapni. Egy-kétévente egy új nadrágot kellett venni.

Ma már dolgozom, de ugyanúgy turiból öltözök (leszámítva a cipőt, fehérneműt), boltban csak akkor vásárolok, ha 30-50% közti kedvezményt tudok összeszedni.

2019. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

80-as években voltam kamasz. Egy normális cuccom nem volt. Én voltam a legcsóróbban öltözött az osztályban, de nem bántottak, pedig csak lányok voltunk.

A szüleimnek a pia es a cigi volt az első, elhanyagolt nyomi voltam.

Ma már megtehetem, hogy külföldön vásárolok magamra és a családra.

A két kamasz fiamnak fejenként kb. 4-5 farmerja, 10-15 rövidujjú pólója, 10 hosszú ujjú pólója, 3-4 vastagabb felsője, 3-4 ingje, téli és tavaszi kabátja, 2-3 pár sportcipője, + télre bakancsa,

alkalomra elegáns cipője, a nagyobbnak zakója stb.

Szeretek öltözni, a Zarától a lidl-ön át, a Kik-ig, mindenhonnan vásárolok és megnézem az árakat, az akciósokra megyek.

Külföldön a szezonális learazásokra megyünk rá. Olaszországban 70% akciók vannak, töredékéért a magyar áraknak pl. Zara, H&M, Terranova stb.

60 ezres Adidas Boost kint 30 ezer.

2019. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

9 vagyok.

Még annyit, hogy iskolakezdésre sosem volt ruhavásárlás. Mindenki felújított ruhatárral kezdte a szeptembert én a kinőtt szaŕokban.

2019. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!