Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Rossz cipõméret?

Rossz cipõméret?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kezdeném azzal, hogy sajnos egyik rossz tulajdonságom, hogy rendkívül maximalista vagyok és a legjobban az apró hibák - részletek idegesítenek egy terméken, vagy úgy általában. Ebbõl adódóan sikerült ismét egy kis fejtörést okoznom magamnak.


A lényeg:

Körülbelül fél órával ezelõtt rendeltem 2 darab Adidas Ultra Tech típusú cipõt, ám mivel nem volt a méretemben (45 1/3), kénytelen voltam 44 2/3 és 46 méret között választanom. A kisebbet választottam, mivel a 45 1/3 éppen kényelmesen bõ (értsd idõnként érinti a lábujjam a cipõ végét - pont jó). Nem tudom jól döntöttem-e, mivel nyári cipõrõl van szó, de attól féltem, hogy ha a 45 1/3 is kényelmesen bõ, a 46 óriási lesz... Most azonban attól tartok, hogy a kisebb meg nagyon fog szorítani. Ezért a véleményteket szeretném kérni, hogy szerintetek jól döntöttem-e azzal, hogy a kisebbet választottam, ill. hogyha szorítana, van-e rá esély, hogy "kényelmesre nyúljon". Végezetül pedig, hogy mennyire lehet észre venni a két méret között a különbséget az esetemben szerintetek? Illetve, hogy inkább hagynom kellett-e volna az egészet a francba? De 70% akcíoban volt...


Elõre is nagyon köszönök minden egyes értelmes választ és kívánok szép napot :)


Az említett - megrendelt cipõ: [link]



2019. jan. 15. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha kicsi vastag zoknival vedd fel es messzirol hajszaritozd es kinyulik.

Ha nem valik be akkor kuldd vissza es kesz. Konnyebb kicsi cipot kinyujtani mint nagyba belenoni szerintem :D

2019. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a szövet cipők könnyen "bejáródnak".Szerintem jól döntöttél.
2019. jan. 16. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

A lényeg:

Ha igazán maximalista lennél...

Addig böngésztél volna, míg meg nem találod az ideális cipőt, ideális mérettel...


Innentől kezdve értelmetlen a kérdésed.


Mondanék egy jelzőt rád...+ki ne merd ejteni szerintem a maximalista szót a szádon...

2019. jan. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Inkább gaz vagy biztos hogy nem lesz jó rad kidobott pénz az ablakon te maximalista
2019. jan. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sportcipőből nem érdemes kisebbet venni, egy fél számmal nagyobb mérettel viszont nincs baj, ez nem szandál, hogy leessen a lábadról vagy klaffogjon.
2019. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a saját méretem jó csak. A kisebb szorít. A nagyobb lötyög. Szóval szerintem nem jó, hogy inkább megrendelted más méretben, mert nem találtál a saját méretedben.
2019. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, amelyek úgy látom elég eltérõek. Okosabb leszek, ha megjön és felpróbálom, max. majd visszaküldöm, ha kicsi lesz... Csak szerettem volna tudni mire számítsak kb., mert már nagyon várom :)
2019. jan. 16. 11:48
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, meg ugye kiárusítás volt, úgyhogy nagyon csábított az a 70% kedvezmény is, amellett, hogy rendkívül tetszik a cipõ, ezért is rendeltem 2 színben :D
2019. jan. 16. 11:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mindig inkább a nagyobbra szavazok. Én pl 46 os méret vagyok adidasból, vannak 45 1/3 cipőim meg van egy 46 1/3 os is.


A 45 1/3 ban a nap végére a nagylábujjam fáj mert elnyomja, a 46 1/3 meg tökéletes, jobban szorosabbra húzod a cipőfűzőt és máris megtartja a lábad és nagyobb a mozgás tér, inkább a nagyobb.

2019. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Végülis sikerült rendelnem mind a két méretben, mert egyszercsak lett nekik. Tehát van most egy pár 44 2/3 és egy pár 45 1/3 cipõm. Egy párat vissza szeretnék küldeni és gondolkodom melyik legyen az. A kisebb 44 2/3 jobban tetszik a lábamon, de egy picit szorítja ha befûzöm, de nagyon szépen ül a lábamon. A 45 1/3-ban csúszkál ki a sarkam a cipõbõl, csak ha jobban meghúzom, akkor tartja jobban, viszont nem áll olyan jól, nagynak tûnik kívûlrõl az alkatomhoz képest. Az lenne még a kérdésem, hogy ha a kisebbet hagynám meg, oldalt nem történhet meg, hogy elnyúlik. Mert tapasztalatból mondom, hogy volt már textil cipõm, ami egy idõ után úgy elnyúlt, hogy az oldala székesebb volt, mint a talpa. Áhh, nagyon válogatós vagyok... Küldök pár képet is. Köszönöm a segítséget :)


[link]

[link]

[link]

[link]

2019. jan. 28. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!