Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy sötétkék farmer lehet...

Egy sötétkék farmer lehet elegáns?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű skinny, egész sötétkék farmer és egy fehér slim fit ing, egy fekete fordított bőr Chelsea csizmával adhat elegáns megjelenést egy fiatal férfinak?

Mindezt olyan eseményre, ahol inkább elegánsan öltözködnek a résztvevők.

Vagy mindenképp valami fekete alkalmi nadrágot vegyek?



2019. febr. 2. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Az elegánssága azon múlik, hogy mennyire van (vagy nincs) comb, térd, fenék részen világosabbra koptatva, illetve hány helyen van (vagy nincs) szétszaggatva. Sötétebb szín eleve elegánsabb hatású. Tehát van, ami jobban "elmegy".


Mondjuk, személy szerint én nem vagyok híve ezeknek a 19. századból ránk maradt öregapám pingvinöltözékeknek, úgy vagyok vele, hogy kimehetnének már a ruházkodási szótárból a jó életbe. Sokan azt képzelik (természetesen nulla esztétikai érzékkel), hogy az az elegáns, ünnepi, ha belebújunk a nagyapánk élére vasalt suhogós nadrágjába meg a barna kardigánjába. Szerintem meg annak kéne elegánsnak lenni, ami valóban jól áll, jól néz ki.


Szóval azt mondanám hajrá, de tegyük azért hozzá, hogy kisebbségben vagyok ezekkel a nézeteimmel. A hajrát mégis azért mondom, mert ha soha senki nem mer elkezdni utat törni, akkor el sem akarom képzelni, hog mi most itt miféle ruhákban élnénk. Te például eleve skinny nadrágban nem járhatnál, nők meg aztán semmilyen nadrágban.

2019. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen megfogalmaztad, egyet értek veled én is, csak még nem merem én sem gondolkodás nélkül felvenni, mert sokan kinéznek, hogy nem alkalomhoz illő, nem elég komoly az illető stb.

Az én nadrágom egyébként nincs kikoptatva semennyire, semmi szakítás nincs rajta. Egy sima sötétkék farmer.

De szerintem egy sport zakóval is nagyon jól tud kinézni még egy világos, tépett, ugyancsak skinny farmer is. Legalábbis láttam már hasonló modern outfiteket, ami nekem bejött.

Ezt a vasalt, ezer éves pantalló stílust én is elhagynám, inkább próbálok kicsit divatosabban variálni. Ha megnézzük a fiatal sportolók, színészek, zenészek alkalmi öltözködését, már egyikőjük sem viseli az itteni átlag ember szerint vett “elegáns” öltözékeket.

2019. febr. 2. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet sőt menő is, ha van egy szép sálad azt is felveheted. Arra ügyelj hogy az ing ne legyen full gyűrött.


[link]

Hasonló stilus

28n

2019. febr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy zakó jól jöhet az ing felett, elegánsabb lesz tőle.
2019. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm! :)

Zakóm nincs egyelőre, de tervben van egy vétel. Ezt egy fekete téli kabáttal szeretném felvenni, ami bár nem egy komoly szövetkabát, de inkább elegánsabb stílusú, szóval mondhatni, hogy megy vele.

2019. febr. 2. 23:35
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Vannak országok ahol a farmer zakóval elfogadott viselet, de ez félig lezser félig elegáns. Kimondottan elegánsnak nem lehet mondani a farmert, mert hát nem az. Hétköznapi elegánsban van ez a kombináció. Ahol inkább elegánsan vannak, az gondolom öltöny, oda nem biztos, hogy jó megoldás. De nézz utána az elvárásoknak, mert hátha van egy szórása.


(A csizma is félig elegáns.)

2019. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet. A farmer szigorúan laza viselet. Van ahová elég, de eleganciában még a business casual szintig is épp hogy felér, ha a többi ruhadarab a helyén van.


A skinny viszont még attól is messze elmarad.


És hogy vegyél-e fekete alkalmi nadrágot... nem javaslom. Sokan szeretik mondani, hogy a fekete mindenhez passzol és minden alkalomra megfelel, de az igazság az, hogy az annál sokkal korlátozottabb.

2019. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!