Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mitől lesz büdös és mit tegyek?

Mitől lesz büdös és mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vannak bizonyos ruháim amit felveszek és 1-2x hordás után hiába mosom, a hónaljánál büdös lesz. Kb 10 perc alatt. Befújom magam dezodorral és már büdös leszek. Pedig miután megvettem a boltban és úgy hordtam nem lett büdös.

A dezodorom jó, nem vagyok én kegyetlenül büdös:D

Megfigyeltem, hogy általában a pamut ruháknál van ez.

Mit tegyek?



2019. febr. 4. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Furán fog hangozni, de lehet, hogy túl jó a dezodorod. Az alumíniumsó tartalmú dezodorok néha pont konzerválják a ruhán a testszagot, és nem lehet őket normálisan kimosni, mert olyan erősek, hogy nem oldja a víz. Összekeverednek a verejtékkel, és szinte rákövülnek a ruhára.

Érdemes inkább alumíniummentes dezodort használni, már csak egészségügyi okokból is, mert az aluminium és paraben tartalmúak (pl. Rexona, Nivea meg hasonló kommerszek) rákkeltőek is lehetnek.

2019. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyogyszertarban Naturland markatol van izzadasgatlo ami nagyon jo, csak az sem eppen alumentes
2019. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2019. febr. 5. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, én is szeretnék erre rájönni. :) Szerintem nem feltétlenül a dezodor okozza, én is erre gyanakodtam, nagyon sokfélét próbáltam, de egyik sem jött be (évek óta alumíniummenteset használok). Én arra gyanakszom, hogy a festékanyag okozhatja, amit a ruhák színezéséhez használnak, mert az élénk színű és fekete pólóim kb. 90 %-a büdösödik pár hónap múlva, a fehér és a szürke pólóim közül viszont egy sem. Én azóta nem is veszek más színű pólót, bár sajnos ez nem igazán jó megoldás.
2019. febr. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es, basszus, tényleg! Most hogy írod, bennem is tudatosult, hogy a sötét színű ruhákkal van inkább ilyen probléma!
2019. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!