Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek nincsenek irreális...

Szerintetek nincsenek irreálisan elméretezve a plázás üzletek ruhadarabjai? Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Sok ilyen agyonhájpolt "márka" boltokban megfigyeltem, hogy szinte gyerekméreteket árulnak, felnőtt méretekkel címkézve.

Tele vannak ilyen XXS, XS és S méretekkel. Oké, léteznek extrém alacsony, már már anorexiás lányok, de szerintem a többség még mindig normál méretekkel, esetleg súlyfelesleggel rendelkezik. De a gond ott kezdődik, hogy a fent említett méretek, kb egy óvodás, vagy egy alsó tagozatos kislányra mennének rá. Múltkor a new yorkerben találtam (tél közepén) egy XXS-es haspólót ami egy pár hónapos babára ment volna rá (nem nem volt sztreccses anyagú)

Nagy ritkaság ha az ember talál M, L vagy XL-es ruhát, de ezek is olyan abnormálisan kicsik.

Amin igazán kiakadtam, hogy a H&M-ben az egyébként 40-42es méretemre a 46osnak titulált farmernadrág a térdemig jött volna fel. És mielőtt valaki betámadna hogy biztos kövér vagyok és nem ismerem a méreteim, nem így van. Mások szájából is hallottam már ezekben az üzletekben hogy csúnyán elvannak méretezve a ruhák.

A tallyba is egyszer bementem és azt hittem hogy eddig tévedésben éltem, és az valójában egy gyerekbolt...


2019. febr. 5. 08:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
36%

A Tally direkt kisebb méretezést használ, onnan nekem is mindenből egy számmal nagyobb kell.

Én inkább azt vettem észre, össze-vissza van minden méretezve. Van olyan ruhám, amiből tökéletes a 34-es, egy másikból meg nem jön fel a cipzár mellben a 38-asból. Illetve hogy egyre kisebbek lesznek a ruhák ugyanazon számozás alatt.

Ha egymás mellé teszem a 3 éve és a tavaly vásárolt, ugyanolyan fazonú, 38-as H&M nyáriruhám, akkor a tavalyi kisebb. Sőt, nem csak hogy kisebb, hanem rövidebb is, ami esetemben még inkább problémás, mivel magas vagyok, és nem akarom, hogy kilátsszon, aminek nem kéne. Hogy adják ezt rá 180cm feletti modellekre?

Alacsony, nagyon vékony ismerőseim meg pont a pólókra panaszkodnak, hogy az XS is akkora rajtuk, mint egy hálóing. Ezt mondjuk megértem, rám a legtöbb boltból XS-es póló és pulóver kell, holott magas vagyok, és a mellem sem kicsi. Nyilván ezért vezették be az XXS-t.

Eddig viszont minden boltban (H&M, C&A, New Yorker, Reserved) találtam L-es, XL-es ruhákat is. A húgom 44-es méret, szoktam neki ajándékba venni felsőket, egyberuhákat, eddig minden jó lett, ami ránézésre annak tűnt. Annyi, hogy a H&M-ből neki is 46-os nyáriruhát kellett vennem, míg máshonnan jó a 44. Olyan picik :/

Viszont ha neten veszek valamit, akkor az angol méretezésre simán rá merem bízni magam, ha egy ruha 10-es (38-as), akkor az akkora is, mindegy, melyik márka gyártotta le. Ezzel még nem nyúltam mellé, holott a mi méretezésünkben 34-től 40-ig mindenféle ruhám van, holott 38-as vagyok "hivatalosan".

2019. febr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Plázákban vásárolok általában, de amik ilyen picikben kaphatóak mint xs pl azok alapból nem is az én 40es testalkatomhoz készültek, úgyhogy nincs vele gondom. Megfelelő ruhából pedig mindig van megfelelő méret


Rossz üzletekben keresgélsz ha nem találsz M-XL-es ruhàkat

2019. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
36%

Én eddig csak Bershkában vettem észre, hogy kisebbek. Ott általában mindenből eggyel nagyobb kell, mint ami egyébként a méretem.

HM-ben szerintem normális méretek vannak.

Tallyba nem járok.

Orsay, Promod, Springfield, Zara - ezekbe szoktam még általában, itt is normális méretek vannak.

2019. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A bershka, tally, pull&bear stb fast fashion boltok nem az idosebb korosztalynak lettek kitalalva, hanem mindig az allando divatot koveti akaro tiniknek. Ok meg altalaban 12-13 eves korban (vagy meg fiatalabban) mar vasarolgatnak, es bizony tobbseguk picike. Ok a celkozonseg, nem egy felnott no nagyobb meretekkel.

De az XXS, XS, S meretek mind normalisak, nem irrealisak, ha nem vagy tulsulyos es alacsony vagy mar az a meret kell.. En 155cm vagyok es XXS kell, a magassagom miatt kell ram olyan pici.

2019. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag méretem S-s többségében, ilyen ruhaim vannak, ugye 36-os. De van márka pl a Reserved, amiből az XS is bőven nagy rám.
2019. febr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%

"Tele vannak ilyen XXS, XS és S méretekkel. Oké, léteznek extrém alacsony, már már anorexiás lányok"


Attól hogy valaki nagyon vékony nem feltétlenül anorexiás. Az anorexia egy mentális betegség. 40-es méretű lány is lehet anorexiás, ezt a dumát jó lenne végre elfelejteni.


Amúgy szerintem elég nagy túlzásokba esel, elég vicces hogy te kéred hogy ne támadjunk be mert tudod a méreteid de közben meg pont te jössz ezzel a hányingerkeltő passzív agresszív stílussal a kisméretű dolgokkal kapcsolatban. Nem gondolnám hogy egy lányoknak/nőknek készült ruhadarab valóban kikerülhetne a boltba ha az "pár hónapos baba" méretű lenne. Bár nem is értem ha nem a te méreted, honnan tudod hogy a szerinted óvodás méretű ruhák amúgy nem jók egy nagyon vékony és alacsony lányra? Én nem vettem észre, hogy ennyire rosszul lennének méretezve a dolgok pedig gyakran vásárolok. Azt se gondolom hogy ritkaság lenne a nagy méret, minden fast fashion bolt minimum XL-ig felmegy, a Tally Weijl is. Ott mondjuk valóban szűk fazonú, testhezálló a cuccok nagy része, de nem muszáj ott vásárolni ha nem ez a stílusod. Szóval nem, nem irreálisak a méretek. Még sose hallottam ezt olyantól aki a saját méretével tisztában van. Ez tipikusan a testképzavaros nők dumája akik nem tudják elfogadni a méretüket és 2 számmal kisebbe akarják belepasszírozni magukat aztán ráfogják a boltra hogy direkt kicsi méreteket gyártanak.

2019. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

6os inkább vegyél be nyugtatót mert valamit nagyon félreértelmeztél:D

Nekem semmi bajom azzal ha valaki alacsony és vékony, se azzal hogy kisméretű ruhákat is gyártanak.

Én feltettem egy kérdést mely arról szól, hogy mások is észrevették e hogy elvannak méretezve a ruhák, mert sok helyen megfigyeltem hogy sokkal kisebbek mint ami bele van írva. Nyilván függ attól hogy milyen fazonú a ruha stb. De nem túloztam mikor azt írtam hogy egy babára lett volna jó az az adott darab. Nem azt írtam hogy mindenhol elvan méretezve és csak babákra jók a ruhák.

Szerintem én senkit nem sértegettem személyesen, ezért nem is értem a te lekezelő viselkedésed velem szemben.

Az anorexiát se sértésnek szántam. Átfogalmazom: csontvékony lányok

2019. febr. 5. 10:38
 8/27 A kérdező kommentje:

Még annyit: lehet hogy felmennek XLig, de azokból vagy keveset találok (gondolom elkapkodják vagy eleve kevesebbet rendelnek be) de valahogy azokat is sokszor inkább M vagy L méretnek felel meg (ismétlem nem minden üzletben)

És senki nem mondta, hogy bárki is kötelezett hogy bármelyik üzletben vásároljak és köszönöm, tisztában vagyok a méreteimmel, nem szándékozom belepaszírozni magam kisebb ruhába. Megvetem az ilyen embereket egyébként. De sajnálom hogy így felkavartam a lelki világod egy kérdéssel. Elég lett volna a sértegetéssel teli kisregényed helyett leírni azt az egy mondatodat hogy: ? Én nem vettem észre, hogy ennyire rosszul lennének méretezve a dolgok pedig gyakran vásárolok.

2019. febr. 5. 10:45
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem legfeljebb egy mérettel lejjebb vagy feljebb kell néznem mint amit általában hordok, kicsit macerás amikor sok cuccot akarok venni egyszerre és cipekedhetek be a fél üzlettel a próbafülkébe, de különben nem látom irreálisnak. XS-S férfi és S-M női méretek 90%-ban jók rám.


Szerintem ez alkat függő, az ilyen pláza ruhák hiába próbálnak minden alakra ruhát gyártani, sokszor nem jön össze. Illetve a ruha szabása is fontos. Neked lehet aránylag vastagabb a combod, ezért nem jön rád egy szűkebb szárú nadrág ami valakinek aki derékban vastagabb pont jó lenne. Az én nadrágjaim szára általában rövid, mert magas vagyok, de egy barátnőm ugyan azt a méretet hordja, és sokszor fel kell hajtania a szárát. Van póló ami hiába az én méretem és jó hosszban, olyan a szabása hogy szűk vállban és lóg a csípőmön, mert homokóra vagy körte alakra szabták.

2019. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
57%

Az intelligenciad hianyara utalnak az anorexias es csontvekony lanyok megjegyzeseid. Csak szidni tudod azt, aki kisebb alkattal rendelkezik? Ennyire komplexusod van? Miert kell ilyen valoban passziv agressziv modon utalkozni a kis meretu lanyok miatt?

Miert nem lehet feltenni a kerdest anelkul, hogy a baba meretu ruhakrol kell magyarazni, meg hogy irrealis es abnormalisak a kis meretek (ezzel egyutt a lanyok is)?

Mindenki tudja, hogy minden bolt 1-2 merettel mashogy szamoz, es folyamatosan valtogatjak, legkozelebb csak ird le a naplodba a frusztraciodat a mereted miatt, ne masokat probalj megbantani vele itt.

2019. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!