Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ha drágább ruha, cipő, kiegész...

Ha drágább ruha, cipő, kiegészítőt veszel fel éppen, nem rossz érzés hogy mi van ha lesz valami baja?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban nagyon szegények voltunk, mára már sikerült ebből valamilyen szinten kitörnöm, de még most is inkább átlagosnak mondhatnám magamat. Amióta megengedhetek magamnak alap dolgokat, nagyra becsülöm ha már egy Amnesia, vagy ehez hasonló üzletekben tudok akár vásárolni. Van egy nagyon jó barátnőm aki külföldön él, tőle kaptam egy Michael Kors karórát, ez több mint egy éve volt és konkrétan nem merem viselni mert annyira tetszik és féltem.

Mára a ruhatáram összes darabját szó szerint imádom, és ha drágább darab volt, ha nem, akkor is félve veszem fel, mert sajnálnám ha bármi baja történne.


Ez szerintetek leküzdhető?


Sajnos tudom hogy minden nap nem engedhetnék meg magamnak pl egy 40.000 forintos kabátot ezért rossz érzéssel veszem fel, hogy mi van ha valami baja történik.



2019. febr. 9. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én minden ruhámra kincsként vigyázok, pedig egyáltalán nem voltak drágák. Csak szeretem őket.

Persze ettől függetlenül hordom őket, csak épp nem teszek mindent a mosógépbe.

A legjobban egy pár balerina cipőhöz ragaszkodok, mivel mindigis ilyet szerettem volna (boka felett meg lehet kötni szalagokkal, mint a valódit), vettem bele új, színes szalagokat (fekete volt az eredeti), remélem, sosem megy tönkre. Nem volt drága egyébként, 2000-3000Ft között valahol.

Szóval, nálam ártól függetlenül megvan ez a féltés, ha szeretek valamit.


Ha reálisan belegondolsz, ezek csak tárgyak, és arra vannak, hogy használjuk őket.

Illetve attól, hogy drága, még nem lesz érték, nem feltétlenül attól lesz minőségi valami, hogy drága.

2019. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolja arra, hogy valamit muszáj hordanod, ruha nélkül nem mehetsz az utcára. (bár nyáron király lenne nudizni, kipróbálnám) És azok a ruhák, amik a szekrényedben vannak, azért vannak, hogy hordjad őket, nem csak azért, hogy nézegesd. Gondolj bele, az ugyanúgy pénzkidobásnak számít, ha csak tárolod, és nem használod ki.
2019. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A használati tárgyakkal az a baj, hogy bármennyire vigyázol rájuk idővel úgyis elkopnak/sérülnek.

Amennyire tehetem ügyelek a dolgaimra, vannak 10 éves darabjaim is köztük több már használtan vásárolt.

Az első pár viselésnél bennem is megvan ez a féltés de idővel enyhül, utána már nem gondolok ilyesmire. Alapvetően figyelek a dolgaimra, ápolom őket, karbantartom és kerülöm a nem megfelelő használatot.

2019. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szinte csak márkás ruháim vannak,és mindre vigyázok.De ez ugyanígy működne,ha pl csak H&Mes ruháim lennének.Szerintem ez alapvető dolog.
2019. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Egy ruha eszköz. Arra való, hogy viseljék, ezért nem is érzem magam rosszul, ha felveszem. Inkább örülök, hogy kényelmes, jó minőségű, jól szabott ruhát viselek. Sokkal jobb érzés úgy végig menni az utcán, mint valami olcsó, itt-ott elálló, pontatlanul illesztett darabokból összevarrt olcsó ruhában. Hosszú távon ezek drágábbak is, mivel gyorsabban használódnak és sűrűbben kell őket cserélni.


Egyébként egy 40 ezer forintos kabát nem drága. Nagyjából azon a környéken kezdődik az, amit érdemes megvenni.

2019. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
100%
Eleinte volt nekem is ilyen, de leneveltem magamat róla. Én is szegény családból jöttem, 16 évesen kaptam ösztöndíjat és akkor vettem megamnak először olyan ruhát amire vágytam, pl. farmert. Úgy vigyáztam minden darabra mint az életemre. Emlékszem, amikor sikerült megvennem az első zenekaros pólómat (nem röhög, azelőtt csak piacos, 2 számmal nagyobb ruháim voltak) és lefogkrémeztem, elkapott a sírás. Azóta dolgozok és elég szép különleges ruhgyűjteményt sikerült összeszednem, sok darabra évekig csak vágytam. Féltem őket amennyire a józan paraszti ész engedi, de tisztában vagyok vele hogy van pl. mosógép és nem vagyok már annyira paranoiás mint régen. Pl. nekem is van egy gyapjú szövetkabátom, 34 ezer ft volt, ha egy szösz rámegy, már esek neki a szöszhengerrel, nagyon vigyázok rá. Nemrég megmentettem egy kutyát a 4 sávos úton, úgy hogy a kocsik közé ugrottam érte, majd a sokkos álllatot kivonszoltam az út mellé ahol próbáltam felmelegíteni amíg a segítség megérkezik. A szép kabátom csupa föld, szőr, nyál stb. lett de abban a pillanatban nem érdekelt, a kutya volt az első. Az se érdekelt volna ha szétszakad vagy valami, az csak egy ruha. Szóval nálam megvan ez a féltés de ha vészhelyzet van akkor nem érdekel hogy mi van rajtam.
2019. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

De nagyon rossz érzés, éppen ezért nem is vásárolok drága holmikat.

A gyapjú kabátomat moly támadta meg, új pulcsimat kidörzsölte a táska vállpántja, tömegben cigi kiégette a dzsekimet.

Ékszerekről is lemondtam teljesen, sajnálnám ha ellopnák vagy elveszíteném.

2019. febr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyanokat veszek meg, amikre úgy gondolom, hogy nagyon sajnálnám, ha baja esne, de azért nem törne össze a világ. Pl nem engedhetek meg magamnak több tízezer forintos ingeket, mert sose lehet tudni, hogy mondjuk belekönyökölök tintába, leeszem, elszakítom, rosszul mosom ki. Már a 8 ezer forintos blúzt is nagyon féltem.

De kabáttól, táskától kevésbé félnék, azokat jobban szem előtt tudom tartani, kevésbé könnyen teszem tönkre.


Ne féltsd! Gondolj arra, hogy így megy ki a divatból, hogy nem hordtad, van pénz a kártyádon, ha mindenképp szükséged lesz egy újra, akkor tudd, hogy meg tudod venni, és mikor kiadsz pénzt is tudod, hogy ezt addig hordod amíg bírja, azaz használati tárgyként kezeled.

2019. febr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!