Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért utánozza mindenki az...

Miért utánozza mindenki az ázsiaiakat?

Figyelt kérdés

Nem tudom, csak nekem tűnt-e fel, de engem kimondottan zavar egy ideje. Én is szeretek két-három dél-koreai bandát, illetve ismerek jópár animét- D ettől még nem kezdem el őket majdmolni, utánozni, mivel tudom, hogy én európai, fehér ember vagyok, teljesen más mentalitással és kultúrával.


Nevetséges, hogy minden második emberen rajta van ez a kamu-szemüveg, oversized, színes pulcsik valami japán felirattal, amit maga az illető sem ért, illetve az elmaradhatatlan frufru, ami a többségnek idiótán áll és rendesen beállítani sem tudják. Ha valaki nem szereti BTS-t, Blackpinket vagy ezeket a népszerűbb bandákat, az már gáz, meg elmaradott, meg rasszista. Ronda cicaszemet sminkelnek magukat és utánozzák a k-beauty vlogokat, hogy ők is "ulzzangnak" nézzenek ki. Szerintük ez egyedi, de annyi koreaboo meg otaku4life szaladgál már mindenhol, hogy teljesen elveszett az egésznek a varázsa. Ettől pont, hogy tömeg-emberekké válnak, de kicsit sem egyedivé.


Mindenkinek az álma, hogy Dél-Koreában vagy Japánban tanuljon, próbálkoznak a nyelvvel is (a jpán például szerintem gazdaságilag hasznos is lenne), de úgyis feladják, mert ez ilyen múlandó hóbort a többségnél. Aki meg nem vevő erre a stílusra, azt lenézik, ők pedig eljátszát az áldozati komplexusos, meg nem értett emberkét, közben csak ázsiaiakat próbálnak utánozni, annak ellenére, hogy sosem fognak ugyanúgy kinézni. (Genetika...)



2019. febr. 15. 11:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* Ázsián belül Távol-Keletet értem, tehát nem orosz vagy indiai.
2019. febr. 15. 11:24
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Jól érzed magad, nem vagy lázas?


Nekem nem tűnik úgy, hogy az utcán minden második emberke az ázsiaiakat majmolná. A kamu szemüveg, a cicaszem, meg az oversized pulcsik nyugaton is divat. A fufrunak mégis mi köze az egészhez? Hogyha fufrum van, attól én egy weeaboo hülyegyerek vagyok?


Hogyha meg valaki az animés, vagy kpopper szubkulturának megfelelően öltözik, mit zavar téged? Egészségükre. Nem biztos, hogy azért teszik, mert úgy akarnak kinézni, mint az ázsiaiak, hanem csak mert tetszik nekik a stílus. Miért kell ezen ennyire kiakadni?

2019. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom a kérdező azokra gondolt, akik nagyon kpop/anime fanatikusok, és jó pár ilyet ismerek én is személyesen sajnos, még olyat is, aki azt kamuzza, hogy ázsiai, pedig közel sem az.
2019. febr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha az ismertésgi körödet szélesíted, akkor nem lesz mindenkinek a mániája ázsiainak lenni. (TK-en meg az európaiakat majmolják)
2019. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hàt én kevés ilyent làtok😅

Inkàbb a nyugatot majmoljàk.

2019. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Varj par evet es nem lesz mindenki ilyen xd amugy meg ne akadj ki ilyen semmisegeken. Mindig vannak ilyen oruletek, szepen el fog mulni ez is.
2019. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Túlliheged, valóban van egy két ilyen alak de nem szaladgálnak tömegével mint ahogy te állítod. Legalábbis itt Budapesten. Amúgy meg az oversized pulcsi, a fufru meg a kamuszemüveg egyáltalán nem jelenti rögtön hogy valaki koreaboo, vagy valami ázsiai népet utánoz. Ezek a ruhák divatosak most. Mindenhol ezt hordják. De amúgy meg kit érdekel? Magaddal foglalkozz, mindig is voltak ilyenek és mindig is lesznek, az ilyen szintű kirohanásokkal csak magadat teszed nevetségessé. Mindenki azt hordja amit jónak lát, ha ennyire zavar téged lehet inkább magadban kéne keresni a hibát.
2019. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én több mint 15 éve vagyok ázsiai zene rajongó, de ennyi idő alatt még egyetlen emberrel sem találkoztam itthon, aki követné az ottani divatot. Persze mondhatnátok, hogy ez azért van, mert én a harmincas éveim közepén járok, az ilyenek meg tinik, na de ha olyan sokan lennének, az utcán azért csak láttam volna már legalább egyet-kettőt, nem? Márpedig én egyet sem láttam az elmúlt évtizedben... Szóval erősen kétlem, hogy MINDENKI az ázsiaiakat utánozná...


De ha így is lenne, nem értem, ez miért baj.

Azelőtt az amcsi-utánzás volt a menő, az amerikai filmsztárok sminkjeit, ruháit, stb. utánozták. Most lehet, hogy a kelet-ázsiaiak a menőbbek, most meg azt. Mindig van valami divathullám, és ez folyton változik.

Mi ezzel a gond?


Hagyjunk mindenkit úgy öltözni, olyan sminket, hajat, akármit csinálni maguknak, amivel jól érzik magukat, én azt mondom!

2019. febr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sokkal jobb, hogy az instafiatalok USA majmolása.
2019. febr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Azt hiszem szépen összeszedted a szubkultúra ismérveit, bár a hozzáértők a majmolás helyett más, kevésbé pejoratív szinonímát használnának...
2019. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!