Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az alábbi ruhadarabok közül...

Az alábbi ruhadarabok közül szerintetek valamelyik elmenne "business casual" öltözéknek?

Figyelt kérdés

1. Ruha: [link]

2. Felső + nadrág: [link]

3. Ruha: [link]

4. CSAK a felső: [link]

5. CSAK a felső: [link]


Ha válaszaitokat/véleményeteket indokolnátok is, azt nagyon megköszönném!


2019. febr. 16. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. nagyon szep. nagyon elegans de szerintem meg belefer.

2. igen, ezek megfelelnek abszolut hetkoznapokra.

3. nem. tul mintas es giccses.

4. igen, ez egy egyszeru fekete nadraggal visszafogott es csinos.

5. nagyon hasonlit a felso az elso ruhahoz. szerintem ez is teljesen rendben van.


szep ruhak, egyszerubbek megis nagyon csinosak, kiveve a 3.

2019. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen szerintem nagyon szépek és elegánsak. Nekem tetszik a 3. is:)
2019. febr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem nagyon tetszenek.
2019. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem jok
2019. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel kicsit fölélősz a business casualnak. Abba általában még a (nem szaggatott) farmer is belefér.
2019. febr. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Igazából azért választottam ezeket, mert pl. az első az lehet, túl elegáns lenne. a 3. elég mintás, a 4. és 5. felsőből pedig ki van a váll. Elvileg a vállad sem lehet ki business casual öltözködésnél a ruhából, de nem tudom, hogy ott ilyen csőtopokra meg spagettipántos felsőkre gondolnak, vagy már ezek a blúzok sem megengedettek például?
2019. febr. 16. 14:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen megfelelőek.
2019. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szépek, de ennek a dress code-nak talán a 2., ha megfelel. Felélőtted.
2019. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

valóban elegánsabbak kicsit a business casualnál. Nekem a business casual színes/aprómintás szövetnadrágot szokott jelenteni inggel vagy egy elegánsabb felsővel és blézerrel. Valami ilyesmit, csak magassarkú helyett lapos oxford fazonú cipővel: [link]

Részletezve:

1. Szerintem ez a ruha túl szűk és elegáns hétköznapokra. Ha 5-10 centivel hosszabb lenne, és vennél rá egy jól szabott blézert, businessnek elmenne, de ebben a formában business casualként egyszerre túl elegáns és túlságosan nem az irodába való.

2. Ez dresscode szempontjából rendben van, a business casual elegánsabb végén van, de belefér. Az öltözet céljának függvényében a tűsarkú és a földet söprő nadrág kombinációját megfontolnám, de nagyon csinos egyébként.

3. Ez egyértelműen túl szűk, túl mintás és hátul túl kivágott bármiféle business környezetbe. (Majdnem az elülső kivágásába is belekötöttem, de ott csak annyi a probléma hogy a modell mellei valamiért fel lettek nyomva vállmagasságba, ami se nem kényelmes, se nem business casual. Amennyiben a melleid a természetes helyükön vannak, a kivágással nem lenne gáz.)

4. Nagyon tetszik ez a felső, lehet hogy egy blézert rávennék még az áttetsző váll miatt, de egy csinos magasderekú nadrággal mondjuk teljesen jó. Az hogy mennyire túlöltözés, szintén az alsótól függ, ceruzaszoknyával sok lenne, de fe lehet öltözni hozzá lazábban is

5. Négyeshez hasonlóan, nagyon csinos blúz, hasonlít a fekete ruhához az egyesben, viszont mivel csak egy felső, tudsz hozzá hosszabb és kevésbé feszülős alsórészt választani, amivel máris business casual lesz. Szintén alsótól függ hogy mennyire túlöltözés.

2019. febr. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem fér bele. A buisness casualnél az lenne a lényeg, hogy komolyan vegyenek. De aki ilyen darabokban jelenik meg, az a ...ni való asszisztens kategóriából nem nagyon fog tovább lépni. Ha az a cél, hogy megbámuljanak és nyálat csorgassanak rád, akkor szuper jók. Ha azt szeretnéd, hogy rád figyeljenek és legyen súlya annak, amit mondasz, akkor nagyon nem. Pláne ha netán külföldi partnerekkel van dolgod, ott ez már k..vás kategória. Idehaza kicsit kipakolósabb a stílus, talán azért, mert a nők még nem hitték el, hogy a testük áruba bocsátása nélkül is lehetnek sikeresek.
2019. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!