Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért ilyen iszonyat büdösek...

Miért ilyen iszonyat büdösek a kínai ruhák?

Figyelt kérdés
Nem tudok bennük megmaradni. Nem vagyok izzadós típus de 2 óra után olyan szaga van a kínai felsőknek. (Polók, puloverek) Vettem farmert, 10.mosás után is nagyon erős putri szaga van. Nem akarom leszólni a kínai cuccokat de ez miért van? Már nem is tudok onnan öltözködni annyira nem bírja az orrom. De ezzel több ismerősöm is így van. Most a new yorkerből veszem a ruháimat, azoknak semmi bajuk nincs, és fele annyiba kerülnek.
2019. febr. 17. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

De finnyásak egyesek! Évek óta, talán már kb 15 éve a kínaiból öltözködöm és semmi ilyet nem tapasztaltam.

Talán sz..r a mosóporod. Érdekes, én semmi ilyet nem tapasztaltam.

2019. febr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem semmi bajom sincs a kínai dolgokkal (amúgy is mindent szinte Kínában gyártanak)
2019. febr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyaghasználat. Nagy arányban műszál, esetleg rossz technológiával kezelt, alacsony minőségű természetes szál. Az olcsóságnak ára van. A noname kínai gyártó is profitért dolgozik, a jó minőségű alapanyag meg nekik sem olcsóbb.
2019. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Én ezt a szagot akkor érzem, amikor szökőévente egyszer belépek egy ilyen kategóriájú boltba.

Fogalmam sincs, miből készülnek ezek a ruhák, de egyszerűen három percig nem tudok egy ilyen üzletben megmaradni, mert azonnal hánynom kell ettől a szagtól.

A jó minőségű, normális körülmények között előállított műanyag, poliészterszövet nem büdös.

Nem is szívesen támogatom azt az ipart, hogy félholtra dolgoztatott alultáplált ázsiai kisgyerekekkel varratják meg a ruhákat egy tál rizsért.

Inkább vásárolok normális üzletekben (ami nem feltétlenül a high endet jelenti), amiről világosan tudom, hogy jó híre van, és a ruhák normális körülmények között készülnek.

2019. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Legális Technocol válasza:
100%
Ha szakszerűtlenül gumiáruval (pl. kínai tornacipők) egy légtérben tárolják őket, akkor átveszi a ruha azoknak a vegyszereknek a szagát, amiket a műgumi előállítása és leválasztása során használnak. Borzasztó büdös - tudom miről beszélsz, kb. mint a friss autógumi szaga.
2019. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

„Nem is szívesen támogatom azt az ipart, hogy félholtra dolgoztatott alultáplált ázsiai kisgyerekekkel varratják meg a ruhákat egy tál rizsért.


Inkább vásárolok normális üzletekben (ami nem feltétlenül a high endet jelenti), amiről világosan tudom, hogy jó híre van, és a ruhák normális körülmények között készülnek.”


Ugye tudod, hogy a plázás multicégek is hasonlóan erkölcstelen módon működnek?

2019. febr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Én még ilyet nem tapasztaltam, csak hogy illatosak.
2019. febr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk egy ázsiai (füstölős stb) bolttal közös a raktáruk, azt érezni.
2019. febr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#2 Úgy birom, ezt a mostanában mindent Kínában gyártanak dumát... 😃 Lehet, hogy helyileg ott vagy a térségben gyártják, de nem mindegy, hogy milyen anyagból. Szóval lehet, hogy pl. Adidas (csak írtam valamit) ott gyártat, de nem fostalicska műszálas cuccokat. Van különbség. Remélem érthető. A kérdést meg ezzel meg is válaszoltam.
2019. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!