Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A kis 11-12 évesek miből...

A kis 11-12 évesek miből vesznek maguknak méregdrága holmikat?

Figyelt kérdés

Ugyan én már idősebb vagyok, de nem értem.

Százezer forint körüli cipők...

Meg ngyon falkapták a gyerekek a Supreme márkát. De ez olyan hogy én kitalálok egy márkát és mindenhol azt reklámozom.

Én is márkás ruhákban járok, de nem érzem szükségesnek hogy nagyon drága holmikban járjak. Ők még egy napot nem dolgoztak, nekem 16 évesen munkából sok pénzem maradt, de nem b*sztam el ilyenekre, inkább lakásba fektettem mint ilyen múlandó dolgokba.

Csak én gondolkozom rosszul?


2019. márc. 15. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a szüleik veszik a ruhákat egy gyereknek.
2019. márc. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt is megértem de szülőként megmondanám neki (akármennyi pénzem van) hogy kinövi éseg fogja unni. Szóval vagy beéri pl. egy adidas márkával vagy elviszem a kínaiba
2019. márc. 15. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szüleik veszik nekik.

Vannak olyan körök, ahol ez teljesen normális, nekik olyan megvenni egy 100 ezer forintos ruhadarabot, mint neked egy tízezrest.

Nem baj, ha soha nem dolgoztak, hisz ebben a korban még nem is tudnának, illetve néhányuk egyáltalán nem is fog, mert nem lesz szükségük rá.

Nekem is van olyan ismerősöm (igaz, már felnőtt), aki egész eddigi életében maximum zsebpénzért dolgozgatott heti(!) 3-4 órácskát, és jobban él, mint én valaha is fogok.

Ne irigyeld őket, csak rosszabbul fogod érezni magad.


Nekem egyáltalán nincsenek márkás ruháim, nem is hiányzik, nem leszek ettől több vagy kevesebb.

2019. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan tudod te is, csak kellett egy feltűnést keltő kérdés, hogy aztán a hozzászólásoknál tudjad ócsárolni a "kis 11-12 éveseket". Annyira szánalmas. Igen, a szüleik veszik, mert megtehetik, mert van pénzük. Akinek ilyen korban százezres cipői vannak, annak nagy valószínűséggel később sem lesznek gondjai, mert a szülei pénzelni fogják. Igen, kegyetlen, de valószínűleg azok a felnőttek megdolgoztak a pénzükért, innentől kezdve pedig arra költik, amire akarják. De, hát tudom, hogy "az a büdös kölke nem tanulja meg, mi az a fizikai munka, oszt nem lesz belőle jó parasztembör". Azt hadd kérdezzem már meg, a lakás nem múlandó dolog? A konzumtársadalomban minden az, lassan a levegő sem lesz minőségibb, mint egy Wink cipő. Ezer éve, háromszáz éve, száz éve, huszonöt éve, és most is vannak gazdagabbak, szegényebben. Ez sajnos így konzekvens, és így következik szükségszerűen a társadalomból. A túlzott polarizáció nem jó, igen, vannak, akik éheznek, vannak, akik a Fülöp-szigetekre járnak hétvégente két iskolahét között. Nietzsche azt mondta, hogy az az igazán jó ember, az az Übermensch, aki képes felülkerekedni azon, amibe beleszületett, és kitörik abból a miliőből. Tedd ezt te is, ne mások egzisztenciáján való acsarkodással hízlald az egodat.
2019. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal ugye tisztában vagytok, hogy számtalanszor hamis, kamu webshopokból beszerzett cuccokkal megy a menőzés? Hiszen van egy-két figura akiknél az ilyen márkák vásárlása nem jelent anyagi problémát. Plusz az influencerek is ilyenekben nyomulnak, megy a csordaszellem. Nem akar senki kimaradni. Aztán veszik a kamut, a fast-fashion másolatot stb.

Plusz a szülők felelőtlenek és az emberek többsége nem tud bánni a pénzzel. Ennek eredménye, hogy egy átlagos keresetű srácnak is jut pénz a szülőktől ilyen cuccokra. Igaz normális iskolára, meg jó minőségű kajára már nem futja de mindegy:) Erről beszélek, a pénzzel kapcsolatos tudatlanság is jelen van bőven.

Te is tudtál volna venni 100ezres cipőt, ha nem teszed félre lakásra:DD

2019. márc. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván a szüleik, értem én, hogy minek nekik, egyet is értek. De pl az, hogy mondjuk jó cuccokat amiket szeretnének megkapnak, akár valamire (karácsony, szülinap) ajándékul... hát nem azért fogok jól keresni, hogy a gyerekemet rongyokba járassam meg ne vegyek meg neki semmit, mert aztán majd nem tanulja meg a rendet a kölyök :D

16 évesen is lehet lakásra spórolni, de egy diákmunkából szinte fölösleges, később majd keresel többet, ha teljes állásban dolgozol, most azért kár a fogadhoz verni a garast, de persze értelmes eltenni nagyobb dolgokra, meg félretenni. De inkább tanulásra, tanfolyamokra, mint befektetés.

2019. márc. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

“Még egy napot nem dolgoztak” nagyfiú, felfogod, hogy 11 éves kisgyerekekről beszélünk? Épp hogy befejezték az alsó tagozatot, mégis hogy dolgoznának? 15 évesen lehet esetleg elkezdeni legálisan, akkor is csak nyáron, diákmunkát. Egy gyereket nem lehet dolgoztatni. Már itt tartunk, hogy ezek a jó munkás fiatalok lenézik, számon kérik a kisgyerekeket, amiért a szülők tartják el. Jó hogy nem már az ovisoknak is dolgozniuk kéne, csak mert irigy vagy a szüleik pénzére.

Amúgy a lakás is ugyanolyan múlandó, ne kutakodj más pénztárcájában, mindenki arra költ, amire akar és megtehet.

2019. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!