Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Átverés volt? Valaki segítsen!...

Átverés volt? Valaki segítsen! Részletek lent

Figyelt kérdés
Instagramon a storyk nezegetese közben elem került egy weboldal reklámja, miszerint sokkal olcsóbbak voltak náluk egyes ruhadarabok/cipők. Tokre igényes weboldal volt, semmi fura nem volt az egészben az egész nagy akción kívül, de ugyvoltam vele a boltokban is vannak szezonkozi nagyobb aruleszallitasok. Vettem egy Fila Disruptor RoseGold cipőt, nyilván olcsóbban, mint az eredeti ára a cipőnek, bankkártyával ki is fizettem a .....Eurót amiben benne volt a szállítási költség is. Majd jött is a visszaigazolo e-mail a sikeres fizetésről/megrendelésről angol nyelven. Írtak a levélben hogy 7 munkanap is lehet a feldolgozás, irtam egy választ hogy valahol nem e tudom követni a rendelésem vagy hogy körülbelül mikorra varhatom, mert így se 2 forint volt amit kifizettem. Annyit írtak a levélben lényegében, hogy majd küldenek egy számot és bármi van nyugodtan keressem oket. 5 napja irtam nekik mert 03.09-én rendeltem, és meg mindig semmi info vagy a cipo. Nem kaptam meg választ, és rakerestem a weboldalra de azt irtja hogy nem elérhető. Gondolkoztam azon is, hogy lehet azért hirdettek meg a termékeket jóval olcsóbban mert megakartak szabadulni már tőlük a bezárás végett, de mindenki aztmondja akit kérdeztem hogy túl naiv vagyok ezzel a gondolkodással és tuti átverés volt. Egyébként a “FILAONLINE.SHOP” nevezetű weboldalról van szó. Nagyon elleszek keseredve ha tényleg atb*asztak, mert ennyi erővel kicsit gyűjtöttem volna meg hozza és megvettem volna itthon valamelyik cipo boltban. Köszönöm a segitsegeket/tanácsokat, hogy ilyenkor megis mi a teendő. A wishes pár száz forintos kacatok on kívül ez volt az első hogy online rendeltem.

2019. ápr. 2. 02:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a story-t engedd el testvérem. Soha nem fogsz semmilyen cipőt kapni onnan.
2019. ápr. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
70%
Az instagrammos hírdetések általában mindig át*asznak
2019. ápr. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nézd a bannkártya forgalmad, ha fake volt az oldal lehet lenyúlták az adataid is.
2019. ápr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy átverés volt.

Először is a neve: a Fila nevét használják, de nem hivatalos honlap. Ez eleve gyanús.

Utána azt írják, majd küldenek egy számot: a webshop azonnal ki tudja adni ezt a számot, nem majd. Nem válaszolnak, eltűnik a honlap.

Itt nincs kérdés. Sajnálom, ez tanulópénz volt.

2019. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első szabály, hogy nem rendelünk ellenőrizetlen oldalról. Ezt már buktad sajnos.
2019. ápr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendelsz neten valamit, alapveto, hogy elobb cegjegyzekben lecsekkolod a ceget. Annyi ilyen szar van facebookon is, az emberek meg osztjak, utalnak nekik, holott cegjegyzekben nyilvanvaloan kamu meg a cimuk is.

Annak orulj, ha a bankkartya adataidat nem fogjak ellopni.

2019. ápr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kontaktnak egy ûrlap volt csak ugye? Mi is rendeltünk így valahonnan, persze hogy kamu volt, bankkártyával fizettünk. A bankszámlán látszott, hogy valami kínai cég vette le a pénzt. Eltelt pár nap, ismét pénzt akart leszedni, azt még a bankkal vissza tudtuk vonatni. Szóval ellenôrizd a számládat. Olyan honlapról nem rendelünk, ahol nincs kapcsolat, tel, cím megadva. Akkor is keress rá a google-on.
2019. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt buktad.


Kínában regisztráltak a domaint.

[link]

2019. ápr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Jelezd a bankodnál, hogy ez történt. Ha benne vagy a tlán 30 napban vissza tudod szerezni a pénzedet (nem egyszerű de van rá módszer).
2019. ápr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ez mekkora.. de legalább volt annyi eszed ezekután, hogy tilttasd le azt a kártyát? Vagy majd pislogsz nagyokat mikor totál kiürítik a számlád....
2019. ápr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!