Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » 20 éves vagyok, de nem találom...

20 éves vagyok, de nem találom a stílusom. Hogy öltözködjek "felnőtt" módjára?

Figyelt kérdés

Most lehetőségem lesz új nyári ruhákat szerezni, mert amik egy éve még jók voltak ki kellett "dobni", mert az egyik, hogy kihíztam(nem lettem kövér csak kb most sikerült kinőni a tini alkatom), a másik meg, hogy iszonyatosan gyerekesnek találtam őket(toppok, minden féle színes/mintás/feliratos pólók, apró sortok(nem πcsa villatntós)).

Szeretnék egy nőies, felnőttes, komoly stílust kialakítani. Nem szeretnék vagyonokat költeni, de normális ruhákat szeretnék, amik nem úgy állnak rajtam mint egy kiscsajon.

Milyen boltokat érdemes nézni?

(Árkád van legközelebb) Illetve van esetleg bármi ötletek honnan merítsek ihletet, milyen szetteket hogy kombináljak?

(szoknyám van csak ami normális, azt nem szeretnék venni)

Sort, ujjatlan ing, egyenruhákban gondolkodom, de nem tudom milyen fazont, anyagot stb válasszak.



2019. jún. 20. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rövid nadrág helyett rövid nadrágot veszel?
2019. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Leírhattad volna hogy milyen alkatod van (körte, alma, homokóra stb) illetve hogy a pénztárcád mit engedhet meg.

A google millió oldalt kiad, ahol leírják hogy milyen testalkatra milyen fazonú ruhák valók.

A google képkereső, vagy ami mégjobb a pinterest tele van inspirációkkal. Angolul írj be egy két ruhadarabot pl tornacipő, blézer, kockás ing vagy akármi, és írd oda hogy outfit. Átnyálazod a képeket, lemented azokat amik tetszenek, szétnézel a boltokban, felpróbálsz olyan darabokat amik a képen vannak és úgy is látni fogod magadon hogy mi tetszik, mi áll jól.

2019. jún. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
C&A, H&M, Vögele, ezekben vannak felnőttes ruhák is. Munkába vagy csak úgy utcára keresel ruhákat? Az sem mindegy, csak annyit írtál, hogy nyári ruhákat keresel.
2019. jún. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 igen, mert ott a hossz és a fazon a gond, nem az hogy sort


#2 sajnos nem igen tudom az alakom behatárolni ez is a baj :/

Talán téglalap vagy körte

Nos nem tudok konkrét összeget mondani de pl H&M-től kicsit drágább pl Mango árkategória belefér


#3 utcai ruhára gondoltam

2019. jún. 20. 18:41
 5/12 anonim ***** válasza:

majd jönni fog magától, nem kell 20 évesen felnőttes stílust kialakítani magadról

minden ilyesmin látszik az erőltetés

hordj olyat amit szeretsz

2019. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 próbáltam, de abban csak gyerekesen érzem magam :(
2019. jún. 21. 22:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezeknek a dolgoknak maguktól kell jönnie. Nálam pl gimi 3-ikban jött ez a dolog úgy, h elkezdtem felfedezni, nőiességemben rejlő lehetőségeket, és igyekeztem is meglovagolni a dolgot. Fokozatosan változtattam a stílusomon, de nem úgy, h az eddigieket totál felszámoltam, hanem úgy kombináltam őket, h a nőiességem is visszaadja. Persze én is beújítottam tipikus csajos cuccokat főleg szoknyákat, egyberuhákat, harisnyákat, cuki felsőket. Cipőkből magassarkúakat, balerinákat, körömcipőket stb. Egyre kevesebbszer hordtam nadrágot meg mintás pólókat, viszont ha mégis, akkor valami tipikus csajos darabbal kombináltam. Pl egy laza póló farmer kombóhoz magassarkút vettem, vagy pl 20-on évesen gyakran mentem bulizni szaggatott farmerban, alatta főleg fehér harisnyával, mert rohadt jól nézett ki az uv fény alatt... De sokszor az is elég volt egy unisex (pl farmer póló) össgeállításhoz, h csináltattam egy dögös frizurát hozzá, vagy feldobtam egy merészebb sminket. Szerintem, nem csak a ruhatár határozza meg a stílust, sokkal inkább a kisugárzás, összhatás. Pl van egy kolléganőm, aki tökre rendben lenne, elegáns, nőcis stílusa van, viszont nem tud szépen menni magassarkúban, nagyon idétlenül és órmótlanul jár benne, ami szerintem irtó gáz, mert tönkrevágja vele az egész kisugárzását. Nem az a gáz, h alapból nem tud benne menni, hanem az, h nem is törődik vele, mert akkor vagy tanuljon meg benne járni, vagy hordjon olyan cipőt, amiben tud menni, pl egy csomó olyan lapos cipő van, amit elegáns öltözékhez is nyugodtan fel lehet venni. Vagy egy másik koleganő, meg kissé túlzásba viszi a csipke vagy ahhoz hasonló dolgokat, ami hiába alpvetően nőcis darab, de ha túl sok, vagy rossz párosítással hordja akkor idétlen hatást kelt. Tudnék még sok példát felhozni, de inkább nem részletezem, a lényeg, h stílusváltáshoz nem elég a ruhatárat lecserélni, megújítani, szemléletváltás is kell hozzá, és sok sok kísérletezgetés.

Amúgy szerintem a sort az inkább még fiatalos, mint komoly, felnőttes, akkor már inkább szoknya, vagy egyberuha. Jó, persze nyilván azt is összelehet jól párosítani, bár még úgy sem kimondott komoly viselet, inkább ilyen lazább, picit extrémebb viselet. Legalábbis, ahogy én szoktam: sort, alatta vastagabb nem átlátszós harisnya, általában converse cipővel, néha balerinával, felülre meg valami csini felső, kardigán. (Nyilván így akklr szoktam felöltözni, amikor már hűvösebb idők vannak....

Na mindegy is, nem ragozom tovább, a lényeget már leírtam. Remélem tudtam hasznos infókkal szolgálni, de ha van valami kérdésed, ha tudok segítek! Sok sikert, és kitartást a váltás megvalósításához! :)

27/l

2019. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Zara, H&M, orsay, ilyesmik. Úgy komolyabbnak tűnhetsz, ha fekete, fehér, bézs színeket hordasz, néha piros.
2019. jún. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, utolsó sajnos a piros nem nagyon játszik eléggé sápaszt

(világos nyár típus vagyok)

2019. jún. 26. 06:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron költeni akarsz,akkor vegyél alapdarabokat. Aztán majd érzed hogy mit hordanál helyette.
2019. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!