Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Rengeteg önbizalmam elveszi...

Rengeteg önbizalmam elveszi az orrom, de nem tudom rávenni magam a plasztikai műtétre. Hogyan szeressem meg?

Figyelt kérdés
Ha látok egy fotót magamról oldalról az rengeteg önbizalmam elveszi napokig és sírhatnékom van. Hallom sok helyen, hogy a plasztikai műtétet a “gyengék” választják, sokkal jobb, ha elfogadod magad olyannak, amilyen vagy. De én nem elfogadni szeretném, én szeretni szeretném, boldogsággal és bátran akarok tükörbe nézni, de ha megteszem, újra csak elveszi az önbizalmam. Van erre valami könyv, videó, bármi, ami erről szól és fejben rendbe tehetném ezt? Alapvetően szemből imádom, ahogy kinézek, és pont ezért zavar, hogy ez az egy dolog így elrontja, mikor más szögből nézem. A plasztika nagyon drága (bár kifizetném végső megoldásként, nem ez a legfőbb probléma), és félek a végeredménytől, hogy hiába lesz szép, nem tudom majd elfogadni, nem leszek karakteres és egy leszek a sok lány közül. Nagyon jólesne a segítség. 19/L

2021. jan. 7. 22:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként azért nem szeretem, mert görbe, de szemből nem látszik.
2021. jan. 7. 22:26
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
És ha valaki pont ebbe szeret bele? Az egyedi orrodba?
2021. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van egyébként barátom, aki nagyon szeret, a külsőmmel együtt. Csak sajnos magamat ennek ellenére sem tudom teljes értékű szépnek látni.
2021. jan. 7. 23:37
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Próbálj ki új frizurát, ami előnyös az orrodhoz és az arcformádhoz.

Az, hogy kinek milyen az orra, rendszerint a rasszától is függ, amibe tartozik. Ez pedig egy jellegzetesség, használd ki az adottságaidat. Ez csak úgy megy, ha feltérképezed, hogy mi áll jól és mit szeretnél.

Tudom, minden reklámban a “tömeggyártású” Barbie-orrokat mutogatják manapság, de hidd el, ez is médiamanipuláció. Ha nem ezeket, vagy más orrokat mutogatnának neked, akkor könnyen meglehet, hogy semmi bajod nem lenne vele.

Orrplasztikát pedig nem javaslok, mert egy ilyen beavatkozás után gyakran megesik, hogy fénytelenebb, tompább lesz a hangod.

2021. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Küldhetsz képet.
2021. jan. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Az idő megoldja, el fogod fogadni magad. Egész gyerek és tini koromban gyűlöltem az orrom, készültem is rá hogy na majd ha dolgozok és lesz rá pénz, akkor megcsináltatom. Mire odáig jutottam, hogy megtehetném már nem is szeretnék plasztikát. Elfogadtam és megszerettem magam. Most 26 vagyok, már legalább 3 éve nincs bajom az orrommal.:)
2021. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem leszek népszerű, én végül a plasztikát választottam, azt sajnálom csak, hogy nem szántam rá magam hamarabb. Egy folytonos dolog volt, ami ott motoszkált a fejemben, miután megműtötték és lekerült a gipsz annyival szabadabbnak, elégedettebbnek érzem magam ha a tükörbe nézek, vagy képeket látok magamról. Szerintem egy jó sebész nem tömegorrot “csinál”, hanem az eredetiből kihozza azt, ami az arcodat leginkább dicséri. Nem gondolom gyengének magam, hogy megcsináltattam, büszke vagyok, hogy ezt az egészet végigcsináltam.:) Persze simán lehet, hogy 1-2 éven belül megváltozik a véleményed az orrodról, nem kell elhamarkodni semmit. Az a lényeg, hogy a végén jól érezd magad és kényelmesen. Te érzed legbelül majd, hogy elfogadod-e az orrod és rendben vagy-e magaddal, vagy sem.:) De egyébként egy előnyös frizura, smink rengeteget dob az ember arcán, a mai sminktechnikákkal pedig már szinte műtét nélkül is tudsz magadnak új orrot “varázsolni” (kontúrozás). A YouTubeon rengeteg videó van erről.
2021. jan. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is görbe orrom volt és utáltam világ életemben. Sokszor beszólogattak rá, akár vadidegenek is, pedig amúgy csinos lány vagyok, mindig volt párom is, ha akartam, de nagyon elcsúfította az összképet az orrom és önbizalomhiányos lettem tőle. Másfél éve megműttettem és életem legjobb döntése volt! Én is évekig hezitáltam rajta, nyilván az ember fél, hogy milyen lesz az eredmény, de én úgy voltam vele, hogy annál a görbénél bármi jobb😂Ha nem mersz, nem nyersz! A lényeg, hogy nem szabad spórolni az ilyen műtéten, csak a legjobb orvosokra bízd magad(az enyémet Rezek Ödön csinálta, ő most a legjobb Magyarországon, Sarka Kata és sok más híresség is nála csináltatta).


Tudod, mikor napi 10-szer lefotózod magad oldalról, mert végre egy szép pisze orrot látsz és már nem félsz a kamerától, végre nem szólogat be senki, magabiztos vagy...ez fantasztikus érzés. Én soha nem tudtam volna megbarátkozni azzal a nagy sasorrommal. Lehet, hogy neked sikerülni fog, lehet, hogy neked csak kicsit görbe az orrod és azzal nem is érdemes műtéten gondolkozni! De egyáltalán nem igaz, hogy a gyenge emberek választják a műtétet, tudod milyen bátorság kell hozzá, hogy kés alá feküdj? Ezt max olyan emberek mondják, akiknek nincs pénzük plasztikára és irigyek. Miért ne tennéd magad szebbé, ha megteheted? A lényeg, hogy magadat el tudd fogadni és ha ezen már csak a műtét segít, akkor adj hálát azért, hogy manapság van erre lehetőség, nem úgy, mint pl 100 éve.

24N

2021. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Én nem vagyok a plasztika ellen de azért szerintem a te esetedben mindenképp várnék vele.

Szerintem ha úgy gondolod, hogy van rá esély, hogy a megműtött orrodat nem szeretnéd, mert az nem a tiéd, akkor hagyd, mert az eredetit már nem kapod vissza. Én is így gondolkodom így én is alapból kizártam a plasztikát.


Amúgy én pár éve kezdtem el megszeretni a külsőm, és akkor jöttem rá, hogy milyen röhejes bajaim voltak anno. Kb. ugyanazokat a dolgokat, amiket egész tini koromban utáltam magamon most nagyon szépnek látom.

Nekem is ronda az arcom oldalról (elölről szép). De aztán elkezdtem figyelni másokat és igazából az emberek 95% ronda oldalról. Mások szinte soha nem néznek rád 90 fokos szögből, szóval szerintem ezért kár kidobni ennyi pénzt. Hogyha amúgy szemből imádod, akkor rizikós megcsináltatni, mert ugye az új orrod az nem csak oldalról lesz új, hanem szemből is.

2021. jan. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!