Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Ha konkrét terv nélkül elmegye...

Ha konkrét terv nélkül elmegyek egy plasztikai sebészhez konzultációra, tud tanácsot adni, hogy min kéne változtatni az arcomon?

Figyelt kérdés

Nem tetszik az arcom, de nem tudom körülírni, hogy pontosan mi nem jó vele. Ilyesmiben tud segíteni a sebész? Hogy pl megmondja, hogy az orromon lehetne javítani vagy ilyesmi?


Vagy mindenképp a határozott elképzeléssel kell odamenni?


Kérem csak olyanok válaszoljanak, akik érdemben hozzá tudnak szólni, és nem csak lebeszélni akarnak. Még sosem voltam plasztikai sebésznél, ezért el se tudom képzelni, hogy megy egy ilyen konzultáció.



2021. ápr. 4. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha te nem tudod megmondani, hogy mi is a bajod az arcoddal, akkor a plasztikai sebész honnan tudná?

Maximum olyat tud csinálni, már akinek van ehhez megfelelő felszerelése meg ideje, hogy 3D modellezéssel elkészít neked néhány lehetséges arcot, az aktuális trendeknek megfelelően, te pedig kiválasztod valamelyiket, hogy igen, így szeretnél kinézni...

2021. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

joerzesu plasztikai sebesz ilyet nem fog elvallalni, mert aki ilyen bizonytalan, az eselyes, hogy a vegeredmennyel kapcsolatban is bizonytalan lesz es nem fog neki tetszeni.

azert korulbelul csak tudod, hogy min valtoztatnal, nem? nezd vegig az arcod, mi tetszik, nem tetszik rajta. az orrod tetszik, jobban nezne ki kesekenyebben? a szad jobban tetszene vastagabban? vagy egyszeruen csak meg van ereszkedve a borod? nezelodj a plasztikai sebeszek honlapjain, higy egyaltalan milyen mutetek vannak es probald meg elkepzelni, hogy azokat rajtad vegzik el: tetszene az eredmeny? sok olyan mutet van, aminek a letezeserol laikusok nem is tudnak.


DE szerintem mielott ilyen drasztikus dontesre szannad el magad, menj el egy szakemberhez, aki mutet neluli beavatkozasokat vegez. hialuronsavval pl. csomo mindent lehet korrigalni: szajat, orrot, allat, rancokat, arcformat.. es nem annyira drasztikus, de nem is veeges, mint pl. egy plasztikai mutet. inkabb ott kiserletezz eloszor, lehet az is eleg lesz es nem us jutsz el a sebeszig, mert meghozza a remelt valtozast.

2021. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*nem vegleges
2021. ápr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

Igazából azért nem tudom körülírni, mi a baj velem, mert tükörben többnyire szépnek látom magam, viszont fotókon általában csúnya vagyok, és fogalmam sincs miért. A bőröm rendben van, meg nem látok semmi extrém részletet magamon, csak azt, hogy az összkép nem tetszik.


Arra gondoltam, egy esztétikai szakember csak segít megmondani, hogy pontosan mi az, ami nem stimmel, és mit lehet kihozni belőle.

2021. ápr. 4. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül veled van a baj. Ha profi kamerával egy profi fotós készítene rólad képeket, az valószínűleg segítene - az önbizalmad helyreállítására mindenképp ajánlanék egy ilyen portréfotózást, mielőtt milliókat költesz plasztikára.


Általában úgy ítéljük meg magunkat, hogy a telefonnal készült, amatőr fotókat hasonlítjuk össze mások retusált, filterezett, beállított (akár profi) fotóival.

A telefonos és amatőr kamerák ráadásul rengeteget torzítanak az arcon - a szelfikamerák az arc középrészét duzzasztják meg, az olcsóbb hátoldali kamerák pedig általában széleslátószögű lencsék, amik tájképek befogására alkalmasak - ezek sem portrézásra valóak. Nem azt a látványt adják vissza, mint amit a szemünk valójában lát. (Ehez legközelebb az 50mm gyújtótávolságú kamerák állnak - a telefonok ennek közelébe sem érnek.) Amatőr kezekben ráadásul a rossz szög nagyon előnytelennek tudja mutatni az arcot.

Van aki persze ezeken is jól néz ki, nem teljesen elégedett a látvánnyal, de elviselhetőnek találja - mert esetleg tényleg annyira gyönyörű, de inkább azért mert amatőr vagy profi szinten tud modellkedni, begyakorolta tükör előtt a fotogén pózokat, arckifejezéseket és a jobb oldalát mutatja bármilyen fotón. (Sokszor láttam ilyet, fotós vagyok. :) ) Plusz az önbizalom is sokat segít. Ha görcsbe rándul az arcod a gondolattól, hogy fotóznak, garantáltan rossz lesz a végeredmény.


Amit leírsz az alapján te is tudod, melyik az előnyös oldalad, mert a tükör előtt általában úgy nézünk magukra, hogy az előnyös tulajdonságainkra koncentrálunk és szépnek látjuk magunkat - egészséges önértékelés esetén. Viszont ahhoz, hogy ezt egy fotó visszaadja, technikai tudásra is szükség van és oldottságra, magabiztosságra. (Pl ezért léteznek már szelfi - self portrait tanfolyamok. Az egyiket egy ausztrál csajszi csinálta, akit zavart, hogy utazás közben ha random emberek kezébe nyomja a kameráját/telefonját, irtó szar képeket készítenek róla. Ezért megtanult pózolni, fotózni és távirányítóként a telefonját művészi és gyönyörű szelfiket készít.)

2021. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 nagyon köszi a segítőkész választ! Azt hiszem, nálam az lehet a baj, hogy nem szimmetrikus az arcom, mert azt vettem észre, hogy az arcom egyik felét utálom, a másikkal viszont semmi bajom. Nem tudom, hogy lehet ez. De fotókon mindig azt látom, hogy azokon vagyok szép, amelyeken a "szebb" arcfelem látszik.

De tényleg nem értem, mert sem bőrhibám, sem egyéb rendellenességem nincs.

Elnézést a felesleges rantért :DD

2021. ápr. 6. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Az arcjógával valamennyit lehet korrigálni az arc szimmetriáján. Legalábbis a nem csontos részén. A többet mozgatott izmok, az arc egyik oldalán történő alvás okozhat ilyesmit. Ezt egyébként kendőzheted aszimmetrikus frizurával is.

Amit leírsz, egyébként normális, sok embernek aszimmetrikus az arca kis mértékben.

2021. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, rákeresek az arcjógára, még nem is hallottam ilyet :))
2021. ápr. 6. 17:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!