Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Miért vannak negatív előítélet...

Miért vannak negatív előítélettel a plasztikázott nőkről, ki mit gondol?

Figyelt kérdés

Mostanság már rengeteg olyan nő van aki valamilyen szépészeti beavatkozás(ok)on ment át. Ajakfeltöltés, mellplasztika, orrplasztika, botox stb.

És az ilyenekre egyből rámondják hogy mű nő. Rögtön elítélik őket mintha nem is egyenrangú emberek lennének.

De szerintem ez nem helyénvaló, ez nagyon nincs rendben. Igaz hogy sokan hajlamosak túlzásba is esni vele és végül ijesztőek lesznek, de nem kéne őket elítélni. Ki is fejtem hogy miért.

Szóval kb mindenki lenézi őket hogy az is csak egy mű nő, de abba nem gondoltok bele ennek mi oka lehet, mi vezette őt odág? Nem lehet tudni. Általában ezek a nők súlyosan önbizalomhiányosak, testképzavarosak, nyomás alatt vannak. Meg akarnak felelni maguknak és a külvilágnak. Talán negatív tapasztalataik vannak, nem tudják önmagukat sehogysem elfogadni, vonzó külsőt szeretnének és megteszik ezeket a lépéseket hogy úgy nézzenek ki ahogy szeretnének.

Nagyon megértem őket mert én is ilyen helyzetben vagyok. Senki nem tökéletes nyilván, de lehetnek olyan hibák az emberen hogy soha nem tudná elfogadni úgy magát. Egész kiskoromtól kezdve ahogy egyre jobban nőttem, negatív visszajelzéseket, behatásokat kaptam a külsőmre az orrom miatt. És így kellett felnőnöm. Pedig igazából szép lány lennék de az orrom elront mindent. Mindenki gúnyolt ahogy meglátott, ismerős ismeretlen egyaránt. Egyetlen pillantásukból is látszott a gúny a lenézés, és még ezt kombinálták szavakkal is, különböző bunkó reakciókkal, megnyilvánulásokkal. Ez nagyban rányomta a bélyeget a fejlődésemre, nagyon sérült önbizalomhiányos lány lettem. Semmi önbizalmam nincs, nem tudom értékelni magam és elfogadni sem. Próbálom elkerülni az emberek társaságát ahogy csak lehet. Védem magam a sértő megvető nézésektől és sértegetésektől, ami csak még jobban elrontaná a pillanatnyi hangulatom. Tehát nem tudom magam értékelni, nem tudom szépnek látni magam. Mert a felnőtté válásom során sorozatosan egész végig ilyen visszajelzéseket kaptam, mindenki beszólogatott és 99%-ban csak fiúk.

Szóval eldöntöttem hogy orrplasztikát fogok végeztetni magamon. Majd csak utána állhat helyre az önbecsülésem, addig nem. Akkor tudom majd magam értékelni és szeretni. Másabb lesz minden, kihatással lesz az egész közérzetemre, életemre hogyha végre meg leszek elégedve magammal. Ez a beavatkozás feltétlenül szükséges lesz nekem. Más plasztikát nem akarok csak ezt az egyet, ez tényleg elengedhetetlen.

Na de most visszatérek a lényegre. Nagyon sokan elítélnek egy plasztikázott lányt, de nem szabad. Nem kell leszólni mindenféle műnek. Mert nem tudhatjátok hogy mi van mögötte mit élt ő át. Jusson eszetekbe hogy őt nagy valószínűséggel bántották a külseje miatt. Neki baja van magával és így kénytelen ilyen beavatkozáshoz folyamodni, ha nem lenne oka rá akkor miért végeztetné? Logikus. Ennek nagy oka van. De sajnos az embereknek ha általánosságban nézzük, semmi nem jó. Mindenbe bele tudnak kötni. Ha valaki nem olyan szép akkor mindenféle bántó csúnya megjegyzést tesznek rá (nem foglalkozva vele neki az hogy eshet, beletipor a lelkébe), aki meg tesz érte hogy jól nézzen ki, azt meg leszólják mű nőnek. Most akkor az embereknek egyik sem jó.

Véleményem szerint ha egy szépészeti beavatkozáson múlik egy nő ilyen szintű boldogsága, akkor a legjobb döntés ezt megtenni. Sokkal egészségesebb mint egész életében szorongania. Az a fontos hogy elsősorban magának meg tudjon felelni. Ha magának nem felel meg akkor mástól se várhatja.



2022. szept. 28. 00:12
1 2 3
 1/22 Noren1989 ***** válasza:
83%

Sok lózungnak sok az alja.


Nos, sokan a természetességet megcsúfolva csinàltatnak beavatkozàsokat, miattuk alakult ki az előítélet.

2022. szept. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%

Magyar viszonylatban ebben közrejátszik némi irigység is, amiért esztétikai tényezőkre ennyit tud valaki költeni. Én nem ítélem el azt, aki jobban érzi magát tőle, és mindenki azt csinál a tárcája tartalmával, amit akar, de a saját pénzemet sajnálnám arra, hogy pl. feltöltsem a számat. Sokan úgy vannak vele, hogy ha ők nem költenének valamire, akkor más se tegye.


A másik tényező pedig, hogy még mindig a szolid nőt veszik emberszámba. A plasztikához kapásból ugyanúgy a feltűnősködést társítják, mint a látványos, színes sminkhez.

Annak ellenére is, hogy amit "természetes szépségként" aposztrofálnak az ugyanannyi sminkkel, műhajjal és plasztikával jár, mint a rémképeiket betöltő "mű nő", csak a hozzá nem értő szemnek láthatatlan fajtából. Ezen az oldalon a férfiak által natúr nőként linkelt lányok arcán is több az alapozó meg a korrektor, mint egy átlag punkén, csak mindez bőrszínű, nem pedig fekete vagy bordó.

2022. szept. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%
Nekem az arcomon szinte minden megvan csináltatva, mégsem mondta rám soha senki, hogy műnő vagyok. Az újonnan megismert emberek meg sem tudják mondani, hogy bármim meg lett csináltatva, mert annyira természetes hatásúak. Ehhez mondjuk nagyban hozzájárul, hogy az ajkaim és a melleim eredetiek, és hát tudjuk, hogy ezek keltik legjobban a “műnő hatást”. Igaza van a #2-esnek, sokan egyáltalán nem értenek a szépészeti beavatkozásokhoz és emiatt természetes szépségnek titulálnak, közben az arcszerkezetem is meg lett változtatva állvonalkontúr által. Ki mit gondol erről, kicsit sem érdekel. Végre imádok a bőrömben lenni és szépnek érzem magam. Pont olyan külsőt sikerült 25 éves koromra elérni, amilyet megálmodtam és számomra ez mindennél fontosabb.
2022. szept. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Általában azok miatt akik túlzásba vitték.

Egyébként az is röhejes hogy egy kalap alá van véve az egészségügyi plasztika a klasszikus szépészeti beavatkozással.

2022. szept. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó előtti (#3) hozzászóló:


"Pont olyan külsőt sikerült 25 éves koromra elérni, amilyet megálmodtam és számomra ez mindennél fontosabb."


Legyen fontos az is, hogy felkészítsd magad: "a testi szépség múlandó".

2022. szept. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azokat ítélik el, akik természetellenes, mű hatást keltenek, sokszor már ijesztőek és torzak. És mivel gyakran kialakul plasztikafüggőség, így nem sikerül megmaradni a természetes keretek között.
2022. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Mert szerinted egy lufimellű, kacsaszájú nő nem műnő?


Nekem volt orrplasztikám, de teljesen természetes kinézetem maradt. Nem is szeretnék műnőnek kinézni. Aki annyira eltorzíttatja magát, az meg is érdemli, hogy annak nevezik, ami.

2022. szept. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Az orrplasztika, ha jó, nem tűnik fel senkinek. Ellentétben mondjuk egy kacsaszájjal, lufimellel vagy szétbotoxolással, lufiseggel.


Volt plasztikai műtétem (fogyás után), de ettől még a fentieket műnőnek fogom tartani, az állítólagos indokaiktól függetlenül.

2022. szept. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Ezzel nincs semmi baj, hogy ha nem tetszik az orrod és azt megcsináltatod, ettől nem leszel műnő. Azt mondom csináld, ha tényleg csúnya az orrod és ettől jobban érzenéd magad.

Én amit nem értek meg az az mikor szép nők egyen arcokat csináltatnak maguknak, ugyan az az orrforma, ugyan az a russian lip technikás szájfeltöltés stb, és persze ha megvan akkor már még több kell, ez már testképzavar, és az esetek többségében nem lesznek szebbek, sőt… lásd Zimány Linda. Szerintem valaha egy szép nő volt, de ma már az egész feje mű, ez szerintem sok és felesleges, de mint már írtam ezeknél a személyeknél fejben van a baj.

Nincs baj a palasztikával, ha tényleg az előnytelenségek kijavítására használják pl. ha valakinek nagyon nagy csúnya orra van. De mikor szép nők mindent megcsináltatnak magukon azt nem tudom hova tenni, de nyilván az ő dolguk, amíg nem rajtam van, nem zavar, de szerintem nekik lelki segítséget kéne kérniük nem plasztikait.


28/N

2022. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan nem tudják hol a jó ízlés határa. Viszonylag kevés helyet lehet szépre megplasztikáztatni úgy, hogy az ne tűnjön fel senkinek. Ilyen például az orr, az alsó állkapocs, nagyon kis mell vagy például a szemhéj.


De például a szájnál szinte sose tud igényes lenni az eredmény. Ez alól kivétel az a plasztika ami egészségügyileg indokolt (például a szájon lévő anyajegy levételnél vissza kell tölteni a száj azon részét amit addig az anyajegy gyökere tett ki, mert a száj szövete nem úgy gyógyul mint a bőr, arc egyéb pontjai anyajegylevétel után). Én megannyiszor hallok, ilyen "jaj nem is látszik hogy ajakfeltöltésem volt" jellegű felvágásokat miközben amúgy rohadtul látszik. Mindegy mennyire igényes a sebész, a kacsacsőr lesz még akkor is ha kicsi.


Szóval azért van elítélve a plasztika mert rosszul használják az emberek. Igénytelen, borzalmas állagú arcot, mellet, segget, ajkakat csináltatnak maguknak ahelyett hogy kisebb korrigációkat hajtsanak végre amik jól tudnak kinézni. A plasztikai biznisz pedig tör felfelé testképzavaros emberek zsebéből és nem feltétlenül mutat javulást különböző technikák újulása gyanánt vagy szakképzettebb, igényesebb orvosok tekintetében.


Meg ott van a már említett jelenség: valóban el tudja jobban fogadni magát az alany sebész keze után vagy csak a magazinok és média tömte meg a fejét és hitette el vele, hogy baj van a testével/fejével? Testképzavar és önbizalomhiány áll fenn vagy ténylegesen utálja amilye adatott?

2022. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!