Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Milyen módszerrel zajlik egy...

Milyen módszerrel zajlik egy zsírleszívó műtét?

Figyelt kérdés
2007. jún. 8. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos zsírleszívás:

Lényege az, hogy a bõrön ejtett apró bevágáson keresztül egy speciális csövet, kanült vezetnek a bõr alá, majd fellazítják a zsírszövetet, melyet vákuum segítségével távolítanak el. A zsírszövet fellazítása és folyékonnyá tétele többféle módon, hagyományosan a kanül mozgatásával történik; ennek egyik változata az ún. PAL (Power Assisted Lipoposty), vagyis vibrációs liposzukció: a kanül vibráló mozgást végez, vagyis percenként több ezerszer mozdul elõrehátra, így törve fel a zsírsejtek falát. A PAL kíméletessége abban rejlik, hogy az elfolyósított zsír eltávolításához elégséges kisebb erejû szívás is. A zsírszövet fellazítása történhet a bõr alá fecskendezett oldat (mely a zsírsejteket fellazító hatóanyag mellett érzéstelenítõ és vérzés elleni szert is tartalmaz), vagy ultrahang segítségével is.

2007. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ultrahangos zsírleszívás:

Ezt speciális kanüllel végzik, melynek hegye ultrahangfrekvenciával mozog; a fellazított zsírszövet eltávolítását ez esetben is vákuummal végzik, de a PALtechnikához hasonlóan itt is elegendő kisebb szívóerő. Utóbbi tényező kíméletessége mellett a módszer előnyét az biztosítja, hogy az ultahanggenerátorhoz csatlakoztatott kanül mozgatása a beavatkozást végző orvostól nem igényli olyan mértékű fizikai erő kifejtését, mint a hagyományos módszer, ezáltal jobb eredmény: szebb, egyenletesebb bőrfelszín érhető el.

A műtétet a kezelt testfelülettől és az eltávolítandó zsírszövet nagyságától függően helyi érzéstelenítéssel vagy altatásban végzik.

2007. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm megcsináltatta.A hasáról szívták le a felesleget.Pár év múlva ugyanott volt mint annak előtte,pedig nem 1 nagy evő.
2007. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Már láttam ilyen műtétet.Rettenetes volt még látni is. Egyébként minden műtétnek vannak kockázatai. Szerintem inkább tornázz.
2007. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Én is csináltattam, a combjaimon két éve. 280e Ft volt. Semmit nem ért. Ne csináld. Egyél egészségesebben és mozogj, jóval többre fogsz menni vele!!
2008. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én egyszer láttam TV-ben, szerintem ne tudd meg +o(

bár ott meg is itta a pali a kiszívott zsírját

beteg egy műsor

2009. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!