Kezdőoldal » Szépség és divat » Plasztikai műtétek » Érdemes most a húszas éveim...

Érdemes most a húszas éveim elején komolyan befektetni abba, hogy szép és kívánatos legyek? Megéri befektetni a "szépségbe"?

Figyelt kérdés

Évek óta foglalkoztat a gondolat, hogy szeretném megműttetni magam. Mellnagyobbításra (lehet esetleg felvarrásra) lenne szükségem és egy orrműtétre, valamint egyéb apróságokra, mint fogfehérítés stb...

A melleim nagyon megcsúnyúltak, ugyanis folyton harcot vívok a kilókkal és hol le megy, hol meg föl és emiatt plöttyedt és megereszkedett lett.

Az orrom meg nagy és görbe, ezt is mindenképp szeretném, hogy olyan bájos legyen, ne egy karvalyorr.

Egyetemre járok és lassan elérkezem a döntéshez, hogy körülbelül 1-1,5 millió forintot mire szánjak.

Műtétekre, arra, hogy végre szeressem önmagam, vagy pedig a tanulmányaimra. Ezen gondolkozok, hogy megéri-e először még most huszonévesen "széppé tennem" magam és miután ez megvan, akkor a további tanulmányaimra költeni?

Úgy érzem, ha szebb és magabiztosabb lennék könnyebben tudnék majd érvényesülni.

(ha lenne lehetőségem, mindkettőre koncentrálnék, mert szeretek tanulni, vannak céljaim, de sajnos az anyagi oldala miatt nem menne. Fontosak a tanulmányaim, jó lenne őket minél hamarabb befejezni, de ugyanakkor arra gondolok folyamatosan, hogy ebben a testben amit gyűlölök elvesztegetem a fiatal éveimet, szégyenkezek, túlzottan gátlásos vagyok és ez annyira rontja az életminőségemet, hogy napokig teljesen magam alatt vagyok)

Elnézést, ha zavarosan, néhol értelmetlenül fogalmaztam, késő van, de ezen agyalok.


Ti mit gondoltok erről?

Megérné egy picit a tanulást háttérbe szorítani (és "elpocsékolni" 1-2 évet esetleg)?


2014. jún. 9. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Tedd azt, amit tényleg szeretnél. Ha nem bánod, hogy kárba vész pár év, akkor hajrá, műttesd meg magad. Bár az lenne legjobb, ha megtanulnád elfogadni magadat; azért mégiscsak a tanulás az első. De ki vagyok én, hogy megmondjam, mit tegyél? :)
2014. jún. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, azért tettem fel a kérdést, hogy lássam mások hogyan vélekednek erről :) Nem feltétlenül fogom azt tenni amit itt bárki javasol, csak kíváncsi vagyok mások mit gondolnak :)

Igazából ezen vívódom, hogy elvesztegetek 1-2 évet, most még nem számít, de ugye minél később szerzem meg a papírokat stb annál később kezdhetek el karriert építeni.

Ha beáldozom ezeket az éveket, amik arra valók, hoyg igazából élvezzem, mert fiatal vagyok, lehet később bánni fogom.

Eléggé gátlásos vagyok a testem miatt, sok sok dologból ezért maradok ki, mert egyszerűen félek, hogy megszólnak.

Talán könnyebb lenne, ha olyan testben élhetnék, ami másokon is tetszik, ha jó lenne belenézni a tükörbe stb, bár az agyamban sincsenek rendben a dolgok, azon is kéne változtatni. Ezen a műtét vagy segít, vagy marad minden ugyanilyen.

2014. jún. 9. 02:26
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha így nem vagy boldog, akkor új testben se leszel teljesen az. Először próbáld meg sztem magadban rendbe rakni a dolgokat, aztán észrevenni a külsődben azt, amit szerethetsz. Biztosan csak te látod magadat ilyen rémesen. Légy nyitott, szerezz új barátokat, élj közösségi életet. És akkor találni fogsz 1 olyan fiút is, aki meg méginkább segít elfogadtatni téged magaddal. És egy trükk: ha eljátszod, hogy magabiztos vagy, akkor mások is így fognak látni, és csak az életvidámságodat fogják figyelni, nem azt h éppen mi az, ami nem a legszebb rajtad.Tehát szerintem jobb lenne nem elpazarolni erre a pénzt meg az időt, mert enélkül is megoldható a dolog. :) Meg sztem még az a fontos, h legyen olyan dolog, amiben önbizalmat szerezhetsz, mert h sikerélményed van-lehet ez sport, gyerekvigyázás, bármi. :)
2014. jún. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy a melled milyen azt más úgyse látja, szerintem az nyugodtan ráér. Miért kell ennyi pénz a tanuláshoz? Honnan származik a pénz?
2014. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem maximum azorrodat csináltasd meg, a mellműtét szülés előtt tiszta pocsékolás.
2014. jún. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A te dolgod, de az orrod az, ami ha tenyleg zavar, akkor talan erdemes megcsinaltatni. Mellesleg ket ekkora mutetre ez a penz szerintem nem feltetlenul eleg (ha szabadon akarsz orvost valasztani es nem ugy, hogy kihez mehhetsz ennyibol).


Nekem sem volt soha szep mellem hasonlo okok miatt, mint neked, sokat kinlodtam a sulyommal tinikent. Az orrom sem szep, de mondjuk az szoba sem kerult, hogy megcsinaltassam, azzal elvagyok.


Mellmutet konkret gondolataig viszont csak akkor jutottam el, amikor mar gyermekeim lettek. A szulesek/szoptatasok alatt meg rengeteget valtoztak, ha megcsinaltatom elotte (25 es 26 evesen szultem), akkor most ismet lehetne, mert tuti, hogy minden lenne, csak szep nem.

Most mar nyugodt vagyok emiatt, tobb gyereket nem tervezek, illetve 5 eve stagnal a sulyom, beallt, nem hizok, nem fogyok, max 2 kilo ingadozik.


Megcsinaltathatod most is, de elotte erd el azt, hogy ne ingadozzon a sulyod, talald meg azt az alakot, sulyt, amivel hosszu tavon elvagy es meg tudsz tartani. Hiaba mutteted meg magad, ha hizol/fogysz, akkor az implant melletti alapallomanyod ugyanugy valtozni fog es par even belul ismet tonkre megy.

2014. jún. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem attól leszel szép és kívánatos, hogy mindened meg van csináltatva. Az én páromnak nincs fitos orra, a súlyával is vannak problémái és a mellén meg a fogain is tudnék kifogást találni, ha akarnék.


De szeretem és kívánom és szépnek tartom.


Az egyetlen, amiben többet várnék, hogy kicsit jobban figyeljen magára, tehát mondjuk járjon el sportolni. De azt is elsősorban azért, mert már az egészségére rossz hatással van.


Inkább tanulj és építgesd az életedet. Én 8 éve érettségiztem, 6 éve élek saját fizetésből és most először lesz olyan (ha minden jól megy), hogy a tanulmányaim és a pénzügyeim is jóra fordulnak. Ne becsült alá azt a félretett pénzt, olyanra költsd, ami tényleg előre visz, mert lehet, hogy később nem tudod majd ugyanilyen lazán összeszedni.


A plasztikát egyes extra esetekre (a fél arcod leégett, vagy éppen a Jolie-féle rákos kockázat) hasznosnak találom, de a tieidhez hasonló mindennapi problémák megoldására nem igazán. El kell fogadni magad és minden nap tenni magadért egy apró lépést, attól leszel jobban és nem attól, hogy átszabnak.

2014. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!