Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Géllakkozás. Hogy csináljam,...

Géllakkozás. Hogy csináljam, hogy ne két és fél óráig tartson?

Figyelt kérdés

9W-os lámpám van és egyelőre most nem tudok erősebbet venni. Általában 3 rétegben fednek szépen a lakkjaim, így azért ez sok időt elvisz.

Aki profi, mondja már meg legyen szíves, hogy egy réteget 9W-os lámpával hány percig kell köttetni, hogy jó legyen? És a végén a fényt hány percig kell?

Köszönöm a válaszokat!



2019. aug. 26. 05:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Egy perc az első réteg, a második másfél nekem. Utána fixálás. A fixálással kötöd meg, az viszi le a ragadós réreget. Nekem a fényzselé a végén kb. 1 perc alatt megköt. Szintén 9W-os Wishről rendelt lámpám van. Úgyhogy valószínűleg nálad a folyamattal van a probléma, ha nem köt meg. 20 perc alatt mindkét kezemmel kész vagyok. Alaptól fényzseléig.
2019. aug. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom mi köze a koromnak a kérdéshez, kedves privátozó.

Nem tinilány vagyok, hanem 30-as nő, ha ettől most jobb.

2019. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Utolsó! Hidd el, nem én írtam a privátot!

Első, köszi, de tényleg ilyen kevés idő elég a rendes megkoteshez? De jó. Így nem megy el a fél délelőttöm majd 😂.

2019. aug. 26. 10:19
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem véletlenül van minden kisokosban (nagy márkáknál IS), hogy a kötési idő UV lámpában 2-3 perc! Az sem jó, ha túl van köttetve, ergo 5 percig ha bent hagyod, na az sem kell. Ahogy 1 perc meg kevés! Egyébként meg minél pigmentáltabb a gél lakk, annál több ideig kell köttetni.. lehet, hogy a gagyi aliexpress meg wishes pár száz ft-os kitudja milyen és kitudja mit tartalmazó gél lakkoknak elég 1 perc (bár kétlem, hogy mindenhol átkötne ennyi idő alatt), de sehol nem írnak márkák se olyat, hogy UV lámpában elég 1 perc... UV/ledben igen. Most le lehet pontozni, de ez az igazság. Körmösként mindig kivárom a megfelelő kötési időt, bár tény, hogy nem is gagyi anyagaim vannak, végzek 30-40 perc alatt (függ attól, hogy mennyire folyik a választott gél lakk, egyszerre mennyire tudom rákenni és a díszítéstől)

A fényzselé szintén 2-3 perc. Ha magadnak csinálod, természetes, hogy az idő szinte megduplázódik, ez van.

2019. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

En base+2 szin+fenyzselevel kb masfel-2 ora alatt vegzek. Nem vagyok kormos, de ha kiszamolod, szerintem ez nem olyan sok. 4 retegnel csak a kotesi idok 3*4*3 perc =36 perc, hiszen magadnak egyszerre csak egy kezen tudsz dolgozni. Nekem az elokeszites veszi el ezutan a legtobb idot, az kb 20 perc-fel ora.



Amugy az adott lakk gyartojanal kene megnezni, hogy hany perc a kotesi ido, de 3 lepeses lakkok esetében sima uv lámpában általában 3 perc szokott lenni.

2019. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk én azt se értem, ki az az idióta, aki mindenkit lepontoz, azokat is, akik tapasztalatból beszélnek...
2019. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként UV LED lámpám van és rétegenkent másfél percig szoktam köttetni, a végén a fényt pedig 3 percig.
2019. aug. 26. 17:35
 8/17 anonim ***** válasza:
Uv/led más, mint az UV. Elég a másfél perc és a fénynek is másfél, max 2. :)
2019. aug. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen? Ezt nem tudtam, de köszönöm szépen 🙂!
2019. aug. 26. 21:02
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Igen, a led egy erősebb fény, hosszabb élettartammal rendelkezik, mint az UV cső. Az UV/led lámpa a kettő kombinációja. :)
2019. aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!