Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyi idő mire a helix, es...

Mennyi idő mire a helix, es tragus begyogyul? Mivel kezeljem? Kinek mennyi ido alatt lett tokeletesen begyogyult a lyuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1es fel honapja szurattam egy helixet es tragust.

A tragus szepen gyogyul,neha meg mindig van feher megkovult valadek a szaron de nem veszes.

Viszont a helixem meg mindig csunyan valadekozik es faj is ahogy belekovul a cucc es meg kell mozgatnom a letisztitashoz.



2019. okt. 10. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak helixem van, de az több is. Az egyik 2-3 hónapig fájt, de alig, aludni is tudtam rajta. Nos, a másik... most van kb. háromnegyed éve hogy meg van, és még mindig nem tudok nagyon rajta aludni. Mármint mikor hogy. De úgy átlagban véve, még egyáltalán nem gyógyult meg, és szerintem még pár hónap kell neki, mert nagyon sokszor begyullad.


A váladékozás nem tudom mennyire normális, de egyébként mivel kezeled? Én a Betadinet és az Octeniseptet ajánlom, esetleg patikából hidrogén-peroxidot vagy Tetrant.


Szóval én azt mondanám, hogy az első helixemnek kb. 5-6 hónap kellett, azóta semmi baja nincsen. A másik helixem meg még gyógyulgat, de szerintem pár hónap kérdése és az is rendben lesz. De egyébként igen, porcos piercingeknél lehet számítani 1-2 évre a teljes gyógyulásig, mikor tényleg semmi probléma nem fog már előjönni.

2019. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A teljes gyógyulás 2 hónap és 2 év közötti idő minden porcos fülpiercingnél. A helix általában tovább tart, mert több piszkálásnak van kitéve. Könnyebben belekapsz, jobban nyomódik, ha ráfekszel, stb. De ahogy az előző írta, egy fülön lévő piercingek gyógyulása között is hatalmas különbség lehet.


Ha megfogadsz egy tanácsot, soha ne mozgasd a piercinget, ha rászáradt a váladék. Egyébként sem szükséges mozgatni, elég neki annyi, hogy tisztítás közben mozog egy kicsit. De mivel a váladék a seb éppen gyógyuló felszínére tapad rá, könnyen felsérti a friss, gyengébb bőrt. Ezért lehet, hogy vérzik is, de ha nem, akkor sem teszel jót vele.

Tisztításkor nedvesítsd be vízzel vagy folyékony fertőtlenítő szerrel, és ha felpuhult a váladék, óvatosan töröld le. Ezután jöhet a fertőtlenítés. Ha naponta többször kezeled így, azzal elősegíted a gyógyulást.

2019. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem januárban szúrták a dupla helixemet. Az egyik már kb. 1 hónapja egyáltalán nem fáj, a másik meg váladékozik és nagyon fáj, ha kicsit erősebben hozzáér valami, érzem, hogy rá van dagadva körülötte még a lyuk. Úgyhogy nagyon sokáig is eltarthat... De fura, mert a másik lyuknak, annak, amelyik feljebb van már semmi baja.
2019. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!