Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért ilyen a bőröm alapozózás...

Miért ilyen a bőröm alapozózás után?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok sminkelés terén, holott már 27 éves vagyok. Szeretnék alapozót használni néha, de eddig akárhányat próbáltam mindig nagyon matt lett a bőröm és az apró pihe szőröket is nagyon kiemeli. Nekem nagyon nem tetszik így. Nem tudom eldönteni, hogy száraz vagy zsíros a bőröm, mert az orrom vonalánál olyan érzésem van, hogy zsíros de máshol nem az. Pattanásom nagyin ritkán van, talán évente kétszer. Az alapozóm nem matt hatású, mégis olyan a végeredmény mintha belefejeltem volna egy vödör púderbe. Lapos alapozó ecsetem van és ujjal is próbáltam beleütögetni a bőrömbe az alapozót, de sehogy sem klappol. Valaki tud segíteni nekem egy picit?

2019. nov. 27. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Folyékony alapozót válassz, és nagyon jól dolgozd el, én ajánlom a sminkszivacsot 😊
2019. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehet, hogy másik színárnyalatút kéne használni?
2019. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Benedvesített sminkszivacs!!!
2019. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Előszöris nem csak száraz és csak zsíros bőrtípus létezik. A leírásod alapján azt mondanám kombinált bőröd van. Ez annyit tesz, hogy a T zónában (homlok, orr) zsírosodásra hajlamos, míg a többi részén nem. Alapozás előtt mindenképpen használj hidratáló krémet. Ha nincsenek hatalmas bőrhibáid csak egy kis színt szeretnél / egységesítést jó alternatíva lehet egy BB vagy egy CC krém. Ahogy előttem is írták már alapozót a legjobb nedves smink szivaccsal felvinni/eldolgozni.


Üdv, egy sminkes

2019. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Veszek sminkszivacsot és megpróbálom nedvesen azzal. Remélem úgy jobb lesz az eredmény...
2019. nov. 27. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ápolod a bőröd?
2019. nov. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán. Próbáltam krémeket, de nem éreztem jobbnak tőle. Igazából szerintem meg kéne találnom a nekem való krémet.
2019. nov. 28. 08:08
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem alapozas elott a borapolasban melyedj el kicsit, mert nagyon igaz, hogy 'rossz' felületre 50 ezres luxustermekkel is probalkozhatsz, semmi szep eredmenye nem lesz. 27 evesen meg pont a hataron vagy a nem elkeseshez. Akar kozmetikushoz is bejelentkezhetsz tanacsadasra. Sokaknal van ilyen, es akkor együtt ki tudtok alakitani egy borapolasi rutint, mert az hogy veszel egy kremet, az nem igazan csinal semmi erdemlegeset, mert ahhoz hogy az ervenyesulhessen egy rutin reszenek kell lennie, ami eleve segiti a hatoanyagok ervenyesuleset. Ugye ennek resze a kemiai hamlasztas, megfelelo modon tonizalas, bortipusnak megfelelo szerum, es csak ezutan hidratalunk a megfelelo kremmel, majd pedig fenyvedo.

A sminkeles csak ezek utan kezdodhet. Arra is ki kell tapasztalni, hogy melyik a megfelelo ecset (ezek a kaposak legtobbszor csikos nyomot hagynak, ujjal pedig nem tapicskolunk), altalaban a nedves 'csepp' alaku szivacsokkal vagy a tömött feju alapozo ecsetekkel lehet szebb eredmenyt elerni, de ugyanakkor sok mulik azon is hogy milyen technikaval mozgatod a kezedet kozben. Azt is meg kell tanulni. Es aztan meg az is ott van, hogy az alapozo ala meg kell talalni a megfelelo primert, es vegul a megfelelo pudert es fixalo sprayt, hogy a vegeredmeny tenyleg termeszetes legyen.

Szoval, összegezve ez az egesz annal picit tobbet igenyel, mint hogy neha felkennel valamit.

2019. nov. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Huu köszönöm a választ! Sokat segítettél, megfogadom a tanácsodat és a kozmetikusomnál érdeklődni fogok. Bár lehet váltanom kéne, mert ő nekem soha nem mond semmit és például az ujjal való tapicskolós alapozófelvitelt is ő ajánlotta.
2019. nov. 28. 21:51
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Lehet ujjal tapicskolni. Én is úgy csinálom. Lisa Eldridge is csinálja így, aki színésznőket sminkel. (És nem influencer, 45 éves, nem ma kezdte, normális sminkes.) Nekem eddig ez jött be legjobban, pedig drága ecsetem is volt, és ez a puffni is, amit minden instalány használ.

Nekem ilyen "my skin but better" alapozóm van.

2019. nov. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!