Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fiatal és középkorú nők!...

Fiatal és középkorú nők! Hogyan sminkeltek a mindennapokban?

Figyelt kérdés
Én fölülre szempillaspirált használok, alulra szemceruzából barnát vagy világoskéket, mert a fekete nem áll jól. Ehhez világosrózsaszín szájfényt párosítok.

#szempillaspirál #szájfény #smink. szemceruza
2019. nov. 28. 09:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amúgy sötétbarna hajam és szemem van, sportosan öltözök.
2019. nov. 28. 09:48
 2/14 anonim ***** válasza:
Barna szemceruza. Hétköznapra nekem sok a fekete. Szemöldökömet kicsit áthúzom, de maradok a természetes formájánál. És egy kis pirosító.
2019. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hullámos sötétszőke hajam van, szürkés-barnás-zóld szemem és nagyon világos, hideg tónusú bőröm.

Hétköznapra is szeretem az extrémebb sminket.

Alapozok, pirosítót, bronzosítót, arckontúrt egyáltalán nem használok. A szemöldökömet szeretem szépen megformázni. Alá mindig teszek egy nagyon enyhe fényű világos highlightert.

A szememhez először mindig egy fekete zselés tust használok bázisként. Ebben szépen megtapadnak a por állagú termékek, sokkal szebben kihozza a színüket, és természetesen így jóval tartósabb.

Mindig kifelé, cicásan, “V alakban végződően” satírozom el, ezzel kijelölve a formát, amire majd a színeket építem.

A belső szemzugomba mindig valami nagyon világos, pigmentált fényes port teszek, ami szépen megnyitja a tekintetet: vagy ugyanazt a világos, kicsit highlightert, amit a szemöldökcsontomra szoktam, vagy ezüstös fényű “atomfehéret”, de a legújabb kedvencem egy gyönyörű, nagyon hideg mentazöld highlighter. Egy nagyon kicsit lekenek belőle a szemem alá is, ez is nagyítja-hangsúlyozza a szemeket (az utóbbi zöldes színnél ezt mindig egy másikkal teszem meg).

A szemem külső részére mindig egy sötét szín kerül. Vagy egy matt fekete, vagy sötétkék, vagy a legsötétebb hideg fenyőzöld, ami létezik.

Ez utóbbit mindig ceruzaecsettel viszem fel, majd egy satírecsettel dolgozom el pontosan a krémes alap formájában.

Aztán jön a tus, aminek nálam mindig az a trükkje, hogy a két szemzugomban kicsit folytatom a fekete keretezést (soha nem a vízvonalamat húzom ki, szigorúan az alsó pilláknál”, majd alul, középen, ahová még nem került tus, elsatírozom a sötét maradékot, ami a ceruzaecsetemen maradt, - jó alaposan, így egy kicsit “lesírt” lesz a hatás, ami nekem nem baj, mert eleve kicsi a szemem, és ez szépen nagyítja. A belső saroknál még szeretem egy kicsit megerősíteni a feketeséget.

A szem befejezéseként spirálozok, ebből is egy bizonyos, ultrafekete, nagyon drámai és hosszú pillákat varázsolót részesítek előnyben.

A számra mindig valamilyen természetes mályvás, vagy sötét fukszia, magentás árnyalatú folyékony matt rúzs kerül.

Elég dús ajkaim vannak, így a kontúrceruzával szigorúan csak a saját ívénél megyek végig.


Szóval, valami ilyesmi sminkről van szó. Igen-igen... “extrém”, - de mentségemre szolgáljon, hogy goth vagyok. Tudom, a megfogalmazás alapján a fél napomat bekebelező műveletnek tűnik, de valójában ez a procedúra nem több, mint 10 perc. 😄

2019. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szemöldökspirál, barna szempillaspirál ( a feket nem tetszik magamon) korrektor a szemem alá mert nagyon álátszanak az erek, plusz púder. Számra csak ajakápolót használok. Nekem egyébként tetszenek az erősebb sminkek is csak nem magamon.
2019. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szemöldökömre semmit nem szoktam, mert havi 1x befestem szemöldök festékkel (Refectocill. Szépen befogja a szàlakat és a bőrt is.

BB krémet hasznàlok, ezzel hidratàlom is a bőröm, és egyenleteseb is lessz.

A T vonalba teszek porpudert, mert hamar felfénylik a bőröm.

Szempilla spiràlozok.

Enyhe pirosítot és kontúrt teszek, ritkàn highlightert.

Ajkamra pedig sima labello ajakàpoló kerül.

2019. nov. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szőke hajam van, hófehér bőröm és szürkés-kék szemem. Alapozót és púdert, a szememre világos majdnem a bőrömmel megegyező színű szemfestéket használok. Nagyon ritkán fekete szemceruzával kihúzom, de ez sokszor elmarad. Szempilla spirálból feketét használok, a szemöldökömet középbarna ceruzával és formázóval igazítom. Rúzsból ruhától függően szoktam választani. Ha jobban kiöltözős nap van élénkebb rúzst választok, piros és bordó árnyalatokból, ha csak lazább (nadrág+blúz) nap van, akkor valami természetesebbnek ható nude színt választok vagy csak szájfényt. Igazából igyekszem a természeteshez minél közelebbi megjelenést kölcsönözni a fejemnek általában, kivéve ha kiöltözős nap van, de akkor sem viszem túlzásba csak a rúzs az ami feltűnőbb.. :D


Pirosítót, bronzosítót ilyesmit nem használok, mert nem tudok, mindig ha próbálkozom úgy nézek ki mint egy bohóc.

2019. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az arcomra a bőröm állapotától függően alapozó vagy színezett hidratáló, korrektor, púder, pirosító kerül. A szemöldökömet porral megerősítem, spirállal átfélülöm.

A szememet és a számat minden nap máshogy festem, nagyon szeretem a színes, kreatívabb sminkeket. Ma sárga szemhéjpúder, fekete vastagabb cicás tus és természetes színű rúzs van rajtam, tegnap korallszínű szemhéj, minimális vékony tusvonal és sötétbarna rúzs, azelőtt bordó tusvonal és fekete rúzs, azelőtt szürkés-ezüstös füstös szem és türkizkék rúzs. Szeretem ezzel szórakoztatni magam, szívesen felkelek miatta 15 perccel korábban. Más meditálni vagy futni vagy újságot olvasni szokott reggel hogy jól induljon a napja, én ezt csinálom.

2019. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Átlagos, nem túl világos bőrszínem van, világosbarna hajam, sötétbarna szemem és szinte fekete szemöldököm van.

Leggyakrabban csak szempillaspirált használok, illetve mostanában előtte szoktam szempilla primert is tenni alá, mert így kicsit mintha feltűnőbb lenne a végeredmény. Ha van rajtam pattanás vagy nagyon karikás a szemem, akkor szoktam egy kis korrektort is használni, amit púderrel fixálok vagy ha nagyon rossznak tűnik az arcbőröm vagy csak sok időm van reggel és ehhez is van kedvem, akkor alapozót vagy bb krémet is használok.

Meg mostanában a tussal is próbálkozok, az elmúlt 2 hétben az is volt rajtam párszor bár csak egy kis vékony vonal.

A szemöldökömre nagyon ritkán szoktam tenni átlátszó szempillaspirált, hogy ne álljanak össze-vissza a szálak, bár ezt mostanában nagyon ritkán mert szerintem kezd megromlani a cucc, így meg nem szívesen használom.

2019. nov. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
Változó, a max a bb krém, átlátszó púder, cicatus, spirál, sötét rúzs. Ebből van hogy valami elmarad, attól függően hogy van-e kedvem festegetni. (Fehér bőr, kék szem, sötétkék haj.)
2019. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fehér bőr, fekete haj, világoskék szem kombó az alapom.

Alapozózni nem szoktam, ritkán porkontúrt viszek fel, többnyire az aznapi szemsminkem alapszínével.

A szemöldökömet minden nap megcsinálom, elég erős feketére szeretem.

Szemre változó, matt fekete-szürke hideg, hideg vagy semleges nude színek, vagy rózsaszínes-mályvas tónusok, sajnos mas nem nagyon áll jól a szemem színéhez. A csillámos dolgokat se kedvelem. Utána erős fekete tusvonal, majd szempillaspirál.

Valamilyen matt rúzs, hideg lilás, nude vagy bordós.

2019. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!