Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Sima lakkal is tudnak mintákat...

Sima lakkal is tudnak mintákat rajzolni?

Figyelt kérdés
Sok szép mintás géllakkot látok, és szeretnék mintát, de nem szeretnék se géllakkot, se műkörmöt. Sima lakkal saját körömre tudnak szép mintákat alkotni?
2019. dec. 10. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék se géllakot, se műkörmöt."

Azaz sima lakkal szeretnéd befesteni a körmöd és abba más színű lakkal mintát? Ém nem beleokoskodni akarok, de a legtöbb sima lakk nem tart tovább 1-2 napnál és pattogzódni kezd. Sima körömre mintát festeni pedig olyan snassz és ugyanúgy nem tartós. Körmösként mondom, hogy ha egyszer megcsináltatod gél lakkal, attól nem lesz baja a körmödnek és 1-2 hétig kitart és szép (attól függ, mennyire veszed igénybe), abba tudnak mintát rajzolni vagy nyomdázni és mehet bele matrica is. De ha ragaszkodsz a sima lakkhoz, akkor abba is mehet nyomda vagy matrica akár.


"Sima lakkal saját körömre tudnak szép mintákat alkotni?" Ebből arra gondolok, hogy esetleg szeretnéd körmössel csináltatni? Speciel nekem 1 körömlakkom sincs, mert annyira csalódott vagyok azt illetően. Semmennyire nem tartósak és meg sem közelítik a gél lakk szépségét, fényességét, tartósságát. De egyébként én próbáltam lakkal festeni régen (azzal a vékony, díszítő lakkal), de folyton megszáradt a körmön, így nem lett szép.

2019. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most is sima lakkal van kifestve a körmöm, mindig azzal festem, plusz Essence-es gélhatású fedőlakkal, és egy hétig fennmarad pattogzás nélkül.


Azért nem akarok géllakkot, mert nagyon gyorsan nő a körmöm, sokkal többször szedem le és festem újra lenövés miatt, mint pattogzás miatt. Egy hét alatt másfél milliméter lenövés nekem már nagyon igénytelen (magamon), hetente pedig nem szeretnék pénzt kiadni erre.


Igen, manikűrösre gondoltam, hogy tudna-e ilyet. 🙂 Csak bőrlevágásra és visszatolásra szoktam járni, a profi lakkozásban nem vagyok otthon.

2019. dec. 10. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ohh ebben az esetben én köszönöm a tanácsot, így tudok ajánlani lakkot a vendégeimnek, ha műköröm leszedésre jönnek és utána sima lakkot szeretnének! 😊 Én próbáltam több márkás lakkot is, de idáig egy sem tartott 1-2 napnál tovább. :(

Szerintem ha neked ez a megoldád így tartós, akkor mindenképp az lenne érdemes, hogy megbeszéled a körmössel, hogy elkészíted magadnak, ahogy szoktad és elmész hozzá. Ő finommattítóval mattítja a tetejét és vagy fest rá mintát zselével vagy nyomdáz rá és fényzselével fedi, így visszaadja a fényét. A minta tartós lesz és így a szín is tartós, ahogyan te csinálod. 😊 Biztos tudna, sőt lehetne sima lakkal is festeni. Én indamintát készítettem volna, de folyton megszáradt a lakk, és nem lett szép. Ha kétszer mentem át rajta, akkor hol érdes lett, hol egyenletlen lett a minta felülete, így nekem ez nem vált be sima lakkal. :(

2019. dec. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze. a Legegyszerűbb ha nem rögtön a körömre festesz és a körömnyomdák is egyszerű megoldást nyújtanak.

Veszel egy egyszerű egyenes felületű szilikon valamit (szilikon sütőlap, tortaforma stb de aliról speciális körmöset is rendelhetsz párszáz forintért.)

Ha a mintát a szilikonra rajzolod, lekened fedőlakkal mint egy matrica áttudod ragasztani a körmödre egy kis fedőlakkal és a száradásra sem kell várni, na meg a nem domináns kezed sem néz ki rondán :D

https://www.youtube.com/watch?v=SD1z6sXhVRk

2019. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!