Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tegyek, ha amikor a...

Mit tegyek, ha amikor a barátommal vagyok összealapozózom a ruháját?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy nekem eléggé pattanásos böröm van, és ezért alapozót és púdert használok rá, mindemellett olajos is a bőröm, hamar zsírosodik, ezért a púder nem mattítja le eléggé. Mit tehetnék, hogy egy ölelés alkalmával ne maradjon ott a fél sminkem a pulcsiján? Vagy hogy stresszmentesen rádölehessek pl a melllasára?

Még nagyon az elején vagyunk, tehát nem szeretném elhagyni az alapozót, meg persze magabizosságot is ad számomra, ezért viselem. Kérlek titeket, hogy értelmes válaszokat adjatok!



2019. dec. 24. 22:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%

Nekem is hasonlo a problemam bar nekem nem csunya nagyon a borom, viszont sok sminket hasznalok nagyon

En ha radolok, direkt ugy szoktam hogy az arcom ne erjen a ruhajahoz nagyon es erre mindig kulon ugyelek de szerintem az sem nagy baj ha alapozos lesz kicsit

Nem nagyon tudod sehogy megoldani hogy ne legyen olyan szerintem de javitsatok ki hogyha tevednek:) es valami tippet en is elfogadok ha megis van

2019. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Fokozatosan próváld meg elhagyni a sminket/alapozót, ha vele vagy. Amikor csak vele találkozol, akkor pedig vagy ne használj semmit, vagy csak minimálisat. Biztosan nem azért szeret, mert tele vagy kenve mindennel, és ugyanúgy szeretne egy mázsa smink nélkül is.
2019. dec. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Én a fehér pólójára szoktam csak figyelni, mert azon látszik. De a sötét pulcsiknál nem érdekel, ha magához ölel, azon nem látszik. De azért óvatosan bújj oda. Ha bedörgölöd az arcod, maradhat nyoma.
2019. dec. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Jöhetnek még!

Illetve az 1#-nek mondom, hogy hallottam már ilyen smink fixáló sprayről, viszont nem tudom, honnan lehetne beszerezni/jót tenne e/hatásos lenne e/stb, ezért még nem mertem keresni ilyet magamnak, de ha valakinek vannak tapasztalatai ilyennel az leírhatná ide!:)

2019. dec. 24. 23:34
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Nekem mindegy, hogy mit teszek az arcomra, annak nyoma lesz egy világos felsőn, ha hozzásimul a bőröm... Mármint alapból nincsen olyan problémám, hogy pl. elkenődik, elfolyik, lekopik stb. a sminkem, mert kitapasztaltam, hogy melyik termékeket szeretem és azt használom, ami már bevált és tartós. Viszont azt szerintem semmi nem bírja, ha pl. hozzádörzsölöm valamihez vagy, ha pl. izzadok esetleg, ha már hosszabb ideje rajtam van a smink, akkor azt egy jó púder vagy fixáló sem fogja meg 10000%-osan. Otthon nem szoktam sminkelni, szóval ott a legegyszerűbb túllendülni ezen a problémán. Viszont "házon kívül" szoktam, és ott szimplán vagy odafigyelek rá, hogy ne érjek hozzá a ruhájához és ne kenjem össze, vagy próbálok úgy odabújni, hogy a bőröm ne érjen hozzá (pl. úgy döntöm rá a fejem, hogy csak a hajam ér hozzá vagy mondjuk odateszem a kezem az arcom alá) vagy csak szimplán hagyom, ő is hagyja és kész. Sötétebb ruhákon tényleg nem látszik meg, ki lehet mosni, nem lesz baja és sokszor pl. a párom is csak úgy szimplán odahúz, mondván nem érdekli.
2019. dec. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
95%
1.vagyok es szerintem az elobbi valaszoloknak igazuk van:) uj kapcsolatba nehez foleg az elejen onmagadat adni de ha sokszor vagytok egyutt vagy alszotok, ugyis kell majd smink nelkul lenned es neked is sokkal kellemesebb ugy vele lenni ha nem kell ezen aggodni. Lehet csak egy ido utan fog menni, de probalj azon h elotte mindig sminkelned kell tullepni hiszen ugyis ugyanugy fog teged szeretni:)
2019. dec. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek! Ment a zöld kéz!

További kellemes ünnepeket, boldog karácsonyt nektek!:)

2019. dec. 25. 17:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én a helyedben vennék primert. Pl. Dm-ben lehet kapni, illatos is elég jó: (Der Rdel Young Primer Matt) ilyen bőrszínű a tubus, a primer maga meg hatásos. Vidd fel az alapozót blenderel. Aztán nézd meg természetes fénynél, hogy nagyon látszik-e. Ha igen akkor igazits rajta blenderel. Korrektort használj a patikra, de előtte egy kis zöldesebb szemhéjpúdert tegyél a piros foltokra. Mivel koplementer szín így elfedi. Majd jöhet rá a korrektor, és utána az alapozó. A púdert nagyon vékonyan vidd fel és dolgozd el rendesen. Majd jöhet a fixáló spray. Érdemes lenne, szappannal arcot mosni, teafa olajjal meg kezelni a patikat, aztán szép lassan rendbe jönne. Az a baj a smink eltömíti a pórusokat, és még rondább lesz a bőröd. +tipp: Inhalálj kamilla teát. Végy egy edényt ,készíts kamilla teát és öntsd bele. Hajolj fölé, és tégy a fejedre egy törölközőt. Kitisztítja a pórusokat, majd tiszta kézzel, nyomd ki a patikat. Aztán mosd le az arcod szappanos vízzel, és kenj rá egy kis mennyiségű arckrémet. Ha ezeket gyakran megcsinálod, eltűnnek majd! Apropó, a smink nem oldja meg sajnos a gondodat! Azok a patik látszanak sminkben is, ha közelről látja a párod. Biztos, tudja hogy ezzel küzdesz. Igazából, felesleges megjátszanod úgymond ezzel magadat előtte. Ha ő az igazi, akkor elfogad olyannak amilyen vagy! :))) 21/L
2019. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Az utolsó 2. felével egyetértek. Lehet trükközgetni, és bevallom, igen, persze, bejön, ha szép bőre van a lánynak, kinek ne jönne be?... de! Ez a rengeteg trükközés nagyon elszomorító. Ha a leendő partnerem ilyeneket csinál, akkor én meg hívjam minden randi/találkozás esetén drága étterembe, akkor is, ha majd' a gatyám megy rá? Vagy az állásom és a végzettségem kozmetikázzam? Vagy azt, hogy hány fekvőtámaszt tudok kinyomni, hány km-t lefutni, leúszni? Hogy aztán pár hónap után, amikor már "mindegy" kiderüljön az igazság?


Kérlek szépen, a barátod nevében ne kend össze az "ingem", ne tégy magadra 10 kiló vakolatot! Ha van szemem, látni fogom, hogy csupán pattanásaid, apró bőrhibáid vannak, amit ha nem próbálsz mindenáron elfedni azokkal a vackokkal, viszonylag hamar el fogsz tudni tüntetni! Inkább a természetes szépségedre vagyok kíváncsi, még akkor is, ha számodra kellemetlen kicsit, hogy pattanásaid vannak. Hidd el, nekem is voltak és vannak pattanásaim, de nem tartanak örökké, és inkább a bőrt próbálom "meggyógyítani", mintsem elfedni kozmetikákkal, amikkel csak rontok a helyzeten!

2019. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Davandaa ***** válasza:
53%

Szerintem ha közel vagy hozzá úgy is látja hogy milyen a bőröd az alapozó alatt. Tapasztalataim szerint minden normális fiúnak jobban tetszik ha egy lányon nincs vagy csak kevés smink van. És hidd el, hogy ha nem alapozóznád magad akkor az a bőrödnek is jót tenne. Az alapozó eltömíti a pórusokat tehát emiatt is alakulhatnak ki mitesszerek és pattanások mert a bőröd nem tud "lélegezni" Jó lenne ha inkább próbálnál arra koncentrálni hogy az alap probléma megoldódjon. Gondolok itt pattanás elleni krémekre (pl dermofil paszta) vagy kozmetikus is tud segíteni vagy esetleg érdemes lehet egy bőrgyógyászt felkeresni ő tudni fogja mitől ilyen a bőröd és segít. Egyébként ha nagyon zsíros a bőröd az lehet a helytelen táplálkozástól is, kerüld a nagyon olajos, zsíros ételeket, magvakat. Próbálj meg naponta 2-3 liter vizet meginni. Valamint reggel és este moss arcot hideg vízzel. Ha mindenképpen alapozót szeretnél használni akkor inkább egy BB krémet javaslok neked. És jól tudod vannak smink fixáló spray-k. Bemész bármelyik drogériába (DM, Rossmann, stb) és ott fogsz találni. Talán az is tud segíteni valamennyit hogy rajtad maradjon a smink és ne a barátod pulcsiján kössön ki. De hidd el, ha komolyan gondolja veled ez a srác akkor nem számít neki hogy van-e rajtad alapozó vagy nincs. És sokkal jobb úgy együtt lenni, oda bújni, ölelkezni, hogy nem kell attól tartani hogy össze kened. Ha bele gondolok nekem nem volt ilyen gondom sosem hogy össze kentem a barátom ruháját az alapozómmal. Lehet az a baj hogy túl sokat viszel fel belőle? Túl sok réteget? Na mindegy. Remélem tudtam neked segíteni. És sok sikert kívánok ehhez a kapcsolathoz! 😊

21/L

2019. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!