Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » "Színváltóként" hogyan sminkel...

"Színváltóként" hogyan sminkelnétek? Egyáltalán milyen színtípus lehetek?

Figyelt kérdés

Gyengébb fényben sötétebb barna szemem van, sötétbarna, meleg fényű hajjal (eredetileg jellegtelen középbarna volt, indigóval mélyítettem rajta egy cseppet). Erős fényben a szemem szürkészöld nagyon vékony barna csíkkal a pupilla körül, a hajam meg feketének látszik hideg fénnyel... kész káosz. A bőröm nyáron szépen barnul, de ilyenkor brutálisan fehér, konkrétan átlátszó. Fogalmam sincs, milyen színeket használjak, ami passzol mindenhez, főleg a rúzzsal vagyok bajban, ami az egyik "arcomhoz" illik, az a másikon szörnyű.

Ti mihez kezdenétek ezzel?


2020. febr. 6. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanolyan típus vagyok mint te. Sima fényben mindenki azt hiszi, hogy barna a szemem, egyébként csak pl vaku fényénél látszik hogy oliva zöld. Bőröm is barna, de ha rásüt a nap, fehér. Ami a szemen nekem bevált, az az arany illetve barnás árnyalatok, esetleg fekete. Szájon pedig a sötét pink (nem a neonos), piros, vörös, mélybordó.
2020. febr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Az számít, amit TERMÉSZETES, nem vakítóan erős fényben látsz.

Sárgás fényű otthoni vagy plázás lámpákkal megvilágítva a legfakóbb,, leghidegebb tónusú lánynak is sárgás lesz a bőre és vöröses a haja.

Én is hasonló lehetek, mint te. Szürkés-barnás-zöldes centrális heterochromiás szemem van, körülötte egy sötétkék kerettel (kívül zöld, belül egy barna csillag). Távolról vagy mesterséges fényben mindenki azt hiszi, hogy barna.

A természetes hajszínem annyira sötét, hamvas és telítetlen, hogy igazán még barnának sem nevezhető. Leginkább “hamvas sötétszürkének”, “szürkésfeketének” vagy “világos feketének” szoktam definiálni. Nekem is nagyon fehér bőröm van, az arcomon néha feltűnik egy enyhe rózsaszínes pír. Sajnos nem tudok tartósan lebarnulni. Nincsenek szeplőim, csak pár anyajegyem (a meleg tónus egyik ismertetőjele lehet a szeplő, - ha nem rendelkezel vele és nem sötétebb, olívás a bőrtónusod /bár gyakran még az ilyen ősz típusoknál is előfordul/, akkor valószínűleg nem vagy az).


Ebből kiindulva hideg nyár vagyok, és szerintem te is az vagy.

Közelebb állok a télhez, mint a másik két nyár típus. Csupán az különböztet meg tőle, hogy a tónusaim egy kicsit szürkésebbek és fakóbbak, mint egy klasszikus télnek.


Rúzsok terén nagyon jól állnak az erősebb, hideg tónusú lilás-fuksziás színek.

A pirossal soha nem leszünk barátok, nagyon rosszul áll, - DE van sötétebb fukszia rúzsom, és ez az a szín, ami olyan telitalálatként mutat rajtam, mint másokon egy klasszikus piros. Én ezzel a színnel tudom ugyanazt a hatást elérni.

A most nagyon divatos barnás, méz színű, narancsos rúzsokat sem nekem találták ki.

Egyre több lila rúzsom van. Egészen világos és sötétebb, de még mindig hideg árnyalatok is jól állnak. Most szemezek az olyan verziókkal, amik egy kicsit átnyúlnak a kékesebb vonalba.

Van olya természetes színem, ami nagyon világos, telítetlen, enyhén szürkés, - a legtöbb emberen “hullásan” mutat, de rajtam egy sötétebb, szintén fuksziás kontúrceruzával, egy sötétebb, füstös, kékkel fűszerezett szemfestéssel telitalálat.

A rózsaszínes nude-okkal az utóbbi időben eléggé hadilábon állok, - habár ebből gyártják a legtöbb árnyalatot, ezeknél a legkönnyebb mellényúlni. Még én is keresem a tökéletesen ezen a téren, mert eddig amit próbáltam, és alapvetően hidegnek volt titulálva (!!!), vagy túl meleg, narancsos, vagy enyhén barnás volt (ami az itthon is népszerű lágy nyarak színe inkább, - ettől mi fakók leszünk).

Az ilyen természetes rózsaszíneknél számomra az az ideális, aminek nem barna, hanem tisztább, kékes-lilás vagy hűvösebb szürkés melléktónusa van. Az ajkam természetes színe is élénkebb rózsaszín, mint a nagy többségnek és kicsit lilásabb.

Mert hiába telítetlen és szürkés, - ha nem elég hűvös, az sajnos nem öltöztet.

2020. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!