Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Conch piercing kezelése?

Conch piercing kezelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két hónappal ezelőtt szúrattam conch piercinget a fülembe, egész eddig szépen gyógyult, viszont az elmúlt egy hétben elől-hátul ránőtt valami. Talán begyulladt, fogalmam sincs. Elől vér jött ki belőle, mikor tisztítottam, az rá is alvadt (minden egyes alkalommal, hiszen folyton mintha "visszanőne"), viszont hátul nem akar csökkenni a mérete. Olyan, mint egy kis golyó lenne ott, ahol kijön a karika, és makacsul tartja magát, mintha csomó lenne benne. Nem merem piszkálni. Elől-hátul napi szinten 2x átfertőtlenítem octenispettel, amióta átszúrták. Mást nem is ajánlottak.

Nem lehetne valamivel lekezelni, hogy hamarabb begyógyuljon? Vagy be fog magától, csak adjak neki időt?

Az, hogy karika van benne, ugye nem jelenti azt, hogy a bőr rá fog kicsit húzódni abban a pozícióban, ahogy a karika kiérkezik a két oldalt? Elég hülye kérdés, tudom, de azért fordult meg a fejemben, mert pont úgy nőttek ki rajta ezek a valamik. Ezelőtt ilyennel nem volt gondom porcos ékszerekkel, azok szépen begyógyultak, viszont itt fogalmam sincs, hogy mi tévő legyek.



2020. ápr. 5. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Patikába menj el, kérj hirdogén-peroxid oldatot, azzal ecseteld napi 3x, legalább 3 héten át, vagy amíg le nem szárítja teljesen. Ezen időre az octeniseptet el kell hagyni.

Sajnos a karika ékszernél gyakori gond ez, főleg, ha porcba van szúrva.

A porcos ékszerek gyógyulási ideje hosszú, akár 2 év is lehet. Én alapékszernek talpas, vagy kétvégén golyós barbellt ajánlok lehetőleg titán szárasat. Kicseréltetni most sem késő ilyenre, csak kevés szalon maradt nyitva hozzá.

2020. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, majd kipróbálom!:)
2020. ápr. 6. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!