Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Általános iskolákban elfogadot...

Általános iskolákban elfogadott az orr piercing?

Figyelt kérdés
A húgomról(13 éves, 7.osztályos)van szó. 1.5mm-es nostril piercing. (a kis pötty az orr egyik oldalán) Az iskola állami iskola, nem vallásos.

2020. aug. 9. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Az iskolának adott a szabályzata.

Azt be kell tartani.

2020. aug. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
iskolája válogatja. De ha megcsináltatja úgy sem tudnak vele mit kezdeni. Kálváriáznak rajta pár napot és kész. Nálunk pl nem volt szabad hajat festetni extrémebb színre mégis lila hajjal jártam be agonizáltak raja pár napot aztán látták, hogy nem érdekel és abba is hagyták.
2020. aug. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk még gimibe se engedték.

Most le leszek pontozva, de szerintem egy 13 évesnek orrpc nagyon prolis.

2020. aug. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Én biztos nem enegedném.. általános iskolás még kiskorú gyermek,nem értem hova a f.szba akar mindegyik hamar felnőni...

Gimiben, 16-17 körülig simán ráérne..

2020. aug. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
85%
Hát, az biztos, hogy a tanároknak meglesz a véleményük mégha nem is szólnak miatta.
2020. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Remélem nem. Àltalános iskolába ideális esetben gyerekek járnak, egy gyereknek meg ne legyen piercingje. Ilyen csak a proliknál szokás.
2020. aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk általános suliban a körömfestést nem engedték, nemhogy piercinget. Sőt, még gimiben se voltak annyira toleránsak az arcon levő piercingekkel, ott is beszólogattak a tanárok azoknak, akiknek volt. Meg mondták nekik, hogy szedjék ki, aztán volt aki kiszedte, volt aki nem.


Amúgy egy 13 évesnek én nem engedném a piercinget. 16 évesnek pl. igen, 13 évesnek nem. Egy 13 éves még egy kislány, ne legyen piercingje. Ha meg is engedik neki a suliban, a tanároknak is meg lesz a véleményük, az biztos.

2020. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
82%
Én azt sem értem, hogy a szülők hogy engedik ezt meg egy gyereknek. Pláne hogy csak divatból csináltatná
2020. aug. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább várnék még vele egy pár évet pont olyan korban vagy amikor még sokat változik az arcod.
2020. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden iskola egyéni házirenddel rendelkezik, szóval első körben én azt nézném át. Ha konkrét említés nincs benne, érdemes az iskolavezetéshez fordulni.

Ne érts félre, nem nyaggatásból vagy képmutatásból írom, hiszen nekem is vannak piercingjeim, de bármennyire szerettem volna már fiatal koromban őket, vártam vele a 17. születésnapomig. Nem azt mondom, hogy bizonyos életkorig nem való az embernek testékszer, inkább azt, hogy nem véletlen alkotják ezeket a “szigorú” szabályokat az iskolák. Én speciel feleslegesnek tartanám az ezzel járó cécót meg hisztit, amit a tanári kartól elkezdve a többi szülőn át az osztálytársakig mindenki leművelhet majd miatta. Szerintem bírja még kicsit ki a húgod, gimiben már annyira ennek nincs súlyos vonzata.

2020. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!