Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Valaki segitene? Helix pc ?

Valaki segitene? Helix pc ?

Figyelt kérdés
Ha simán ki szeretném lyukasztani a fülemet, ( Helix ) csak nem piercinget teszek bele hanem sima fulbevalot, akkor azt szurni kell vagy belövés-ezni?

2020. aug. 25. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Szúrni. Mindegy hogyan hívod az ékszert, ez attól még piercingnek minősül. És porcba piercinget szúrni kell.
2020. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne hogy lövesd, én megszívtam vele. Nekem három év után okozott gondot, egy évig vergődtem vele, hogy hátha elmúlik a pukli, néha fájt is. Most szedtem ki. Inkább szúrásd.
2020. aug. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A sima fülbevaló és a piercing között (magáról az ékszerről beszélek) annyi a különbség, hogy a fülbevaló szára vékonyabb, azt hiszem 0,6 mm körül van általában. A piercing pedig változó, de szerintem általában 1,2 mm körül szokott lenni a szára, vagy esetleg 1,6. Ennyi a különbség a piercing és a fülbevaló között. Ebből következik az, hogy mindenképp szúratni kell így is, mert igazából csak a szárában van különbség, egymindegy mit raksz bele, akkor is piercingnek minősül.
2020. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Lőni semmiképpen sem szabad,csak a cimpába.

Szúrni kell,szakembernél.

Nekem 1 hete szúrták a Helixemet,csak nekem karika lett bele.

A karika fájdalmasabb mint a sima fülbevaló,mert vastagabb.

Tehát ha én kibírtam a karikát,akkor neked kevésbé fog fájni a fülbevaló.:)

Ja,és miután elkészült egy hétig kenegesd minden este.

16/L

2020. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Szúrni kell porcba, ahogyan azt már előttem mindenki kihangsúlyozta. Az ok egyszerűen annyi, hogy törékeny a porc, ha lövik az ékszert előfordulhat, hogy elpattan a porc és az nem egyszerűen fájdalmas, de esztétikailag nagyon csúnyán fog gyógyulni. Higéniai okokból pedig a legtöbb szakember nem is használ fülbelövőpisztolyt, tekintettel a tényre, hogy a fertőtlenítése nem oldható meg alaposan, ellenben az egyszerhasználatos tűvel, amivel kiszúrják a piercinged, majd megy a “szemétbe”.

Az ékszerek vastagsága között amúgy tudtommal nincs különbség, éppen annak okán, hogy gyógyulás után cserélhető lehessen. Ha talpas ékszert tesznek a helixbe sem rendes fülbevaló kerül oda. (Legalábbis optimális esetben)

“Kenegetés” alatt, pedig remélem, hogy kezelést értett az előttem szóló. Octenisept/betadine/alkohol - kinek mire reagál legjobban a teste (én az elsőt szoktam javasolni, remekül be szokott válni, de nyilván nem vagyunk egyformák), de semmiképpen sem szabad semmilyen krémet vagy kenőcsöt belekenni. Illetve nem egy hétig kezeljük a piercinget, hanem addig, míg a gyógyulás teljesen be nem következett. Nyilván két hónap után nem szorul napi háromszori takarításra, de érdemes odafigyelni rá fél évig, tisztán tartani, amennyire lehetséges, hogy megelőzzük a gyulladásokat/elfertőződéseket.

2020. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. aug. 27. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!