Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány éves kortól lehet septum...

Hány éves kortól lehet septum pc-t szúratni?

Figyelt kérdés
Sok oldalon olvastam már róla, viszont mindenki mást ír. Tudom, hogy ember függő és sokan beszúrják nagyon fiataloknak is, de engem az érdekelne, hogy mi a minimum életkor egy megbízható helyen. (szülői beleegyezéssel lenne egyébként)

2020. okt. 1. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan 14 éves kortól lehetne, a törvény egyik értelmezésében a minimum korhatár, a másik értelmezésében 16, míg a harmadik értelmezésében születéstől fogva.

A szalonok javarésze 16 év alatt senkit sem vállal el, 16-18 között csak leegyeztethető szülői beleegyezéssel/szülői jelenléttel, míg akadnak olyan szalonok is, ahol kiskorúakkal abszolút nem foglalkoznak, csak nagykorúaknak készítenek testékszert.

A 16 éves kor az, ami szerintem a jobb döntés, ekkora már sok minden kifejlődik az emberben (anno római jog alapja is a 16-ik életév betöltése volt a nagykorúság), akár mentálisan, akár fizikálisan.

Viszont még szalon keresgélés előtt érdemes utánanézni, hogy iskolai szabályzatban, esetleg, ha sportolsz valami, akkor ott is, nincs-e tiltva a testékszer viselése balesetvédelmi szempontok miatt.

Ezután érdemes szalont keresni, ahol több referencia is van. Bizonyos piercerek nem képesek rendes és egyenes septumot szúrni.

A szülői beleegyező nyilatkozatot is érdemes a szalontól kérni, vagy felhívni őket, hogy milyen formátumban kérik. De szülő telefonszáma rajta kell legyen, hogy el lehessen érni őt. Illetve most tekintettel a "pandémiás" szitura, a szalonnal is egyeztetni, hogy időpontot kell-e kérni, vagy sem.

2020. okt. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Rendes szalonokban szülői beleegyezéssel 16 éves kortól szúrnak.
2020. okt. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!