Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Begyulladt a helix piercingem?

Begyulladt a helix piercingem?

Figyelt kérdés
Nem szúrták hanem lőtték (mosg már tudom hogy nem lehet a porcba lőni de már mindegy) és kiderült hogy allergiás vagyok a fémre ezért kicseréltük arany karikára viszont most begyulladt a fülem és nagyon fáj. (A fülbe valók 1 napig áztattam alkoholba hogy tiszta legyen és minden lecolt fertőtlenítve, kesztyűben cseréltem ki tényleg figyelte mindenre) Lüktet az egész fülem és most kicsit gennyesedett is. Eddig alkohollal és betadinnal ecseteltem de azt mondták a kamilla tea jobb lenne rá napi 2x. Hogy kell megcsinálni? Úgy értem van kamillánk (nem filteres) megfőzöm vízben leszűrőm az oké de melegen, langyosan vagy várjam meg amíg teljesen kihűl és úgy kenjem vele? Minden alkalommal újat kell csinálnom vagy elrakhatom 1-2 napra ha nagyobb mennyiséget csinalnék a teából?

2021. febr. 8. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Hát itt vannak gondok. Kezdve azzal, hogy valóban ahogy írtad is, porcba nem lövünk. És nem szabad friss piercinget cserélgetni, mert akármilyen sterilen történik, hátráltatja a gyógyulás.

Ami a teát illeti. Megfőzöd leszűröd, többször kis adagban, ne egyszerre csinálj sokat. De nem szabad elásztatni a friss piercinget. Csak óvatosan töröld át, ne mossad át a teával, ne ázzon át a nyílt seb. Kezelésre továbbá octaniseptet, tetránt és mediseptet tudok ajánlani.

2021. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ReGina... ***** válasza:

Az arany nem jó gyogyuló pc.be titán ékszert szerezz be.

Illettve a a karika sem túl jó elsőre, talpas egyenes szarú az ajánlott.

Kezelesre pedig octinosept spré, betadin, dermazin, tetrán.

És ne piszkáld nekem 5 hónapos a helixem, szúrták, de még mindig érzékeny, vigyázz rá.

2021. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2021. febr. 9. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!