Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kezdjek sminkelni?

Hogyan kezdjek sminkelni?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogyan kezdhetnék bele, vagy hogyan "tanuljak" majd bele, mert még sosem sminkeltem.

Szerintetek mennyi idős kortól normális/ elfogadott hogy ha valaki sminkel? Jövőre leszek 9.-es, és már nagyon szeretnék (14vagyok). Nem akarok sokat, csak szempillaspirált és egy kicsi tust. Szerintem az önbizalmamon is sokat dobna. De nagyon félek anyukámnak is ezt elmondani, hogy szeretnék. Van valami ötletetek, vagy tanácsotok ezzel kapcsolatban?



2021. febr. 24. 21:11
 1/4 anonim válasza:
72%
14 évesen nálunk már sok lánynak engedték, kérd meg anyukádat nyugodtan.
2021. febr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen már teljesen normális, ne aggódj emiatt. Ha pedig valaki amiatt, hogy sminkeled/sminkelni szeretnéd magadat bánt, vagy elbizonytalanít, próbáld meg nem magadra venni. Csak nyugodtan keresd önmagad, ennek az időszaknak pont ez a lényege. :D


Szerintem még a smink előtt egy fontos téma a bőrápolás. Gondolok itt arra, hogy használj egy kíméletes lemosót reggel és este, hidratálókrémet és fényvédőt minden nap. A sminkedet pedig minden este mosd le micellás vízzel vagy egy olajos tisztítóval. Már ezzel is rengeteget teszel magadért. Ha van valamilyen bőrproblémád, célzottan ara is használhatsz hatóanyagokat, viszont mindenképpen nézz utána a témának, azt pedig tartsd szem előtt, hogy a kevesebb több (tehát nem kell egyszerre 8 hatóanyagot használni a szép bőrhöz). Az itt található cikkeket ajánlom ehhez: [link]


Sminkekből kezdetben nem érdemes drága darabokat beszerezni, amúgy is ki kell még tapasztalnod milyen formulákat szeretsz használni, mi áll jobban kézre. Viszont ez nem azt jelenti, hogy rossz minőségű dolgokat kell venned, drogériás szinten is találni nagyon jó termékeket. Érdemes vásárlás előtt megnézni krémmánián ( [link] a véleményeket, így kisebb eséllyel fog csalódás érni.


Youtubeon felfoghatatlan mennyiségű smink tutorialt lehet találni, és ezekből rengeteget is lehet tanulni (érdemes angolul is rákeresni a dolgokra). A magyarok közül őt ajánlom, szerintem kezdők számára sok hasznos tartalma van, bőrápolásról is:

https://www.youtube.com/c/TPMakeup/videos


Egyébként pedig gyakorolj sokat, legyél kitartó, idővel rutinból menni fognak majd a dolgok. :)

2021. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van egy csomó sminkes video neten, ilyen make-up tutorial, magyarul is van belőle egy csomó, és valahol el kell kezdeni, ha majd sminkelni akarsz, senki sem születik egyből profinak, meg kell próbálgatni a dolgokat, hogy hogy kell használni, azt javasolnám, hogy először valamikor hétvégén sminkeljél , amikor nem mész sehova, hogyha pl nem sikeredne esetleg jól, akkor addig lekopik, meg van ilyen sminklemosó, én még nem sminkelek, de valaki egyszer az egyik videójában azt mondta, hogy ő minden nap este lemossa teljesen. De tehát amúgy szóval van ilyen sminklemosó krém is, ami megkönnyíti a lemosást. Amúgy nekem nem engedték még 16 évesen se a sminkelést, keresetem meg nem volt, talán akkor még azt se tudtam, hol lehet olyat kapni. Amúgy fontos, hogy pl az alapozóval vigyázz, mert csomó színésznek indokolatlanul fiatalon szétment az arcbőre, mert annyit sminkelt, hogy attól kicsit ilyen élettelen lesz a bőre, és szerintem már nem tudna nekik visszafiatalodni. Szal tehát pl fain,ha tud lélegezni a bőröd, meg nem kensz rá mindig mindent. :):) (Én amúgy nem értek hozzá tehát.)
2021. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%
Emlekszem 8-os voltam akkor kezdtem el alapozozni magam de azt se tudtam hogy kell.de aztán utanna néztem.aztan kesobb szempillaspirált szemceruzat utanna pedig tust az elejen olyan idetlenul huztam h rossz volt nezni de ma már sokkal jobb.nézzél rola vidiket jó sokat es gyakorolj.
2021. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!