Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért hordanak a nők sminket?

Miért hordanak a nők sminket?

Figyelt kérdés

Miért sminkelik magukat a nők, amikor csak rondábbak lesznek tőle? Főleg napfénynél különösen visszataszítő egy kisminkelt nő látványa. Nem igaz, hogy ezt senki nem látja! A természetes arcbőr textúrája és tónusa még akkor is szebb a sminknél, ha bőrhibák vannak imitt-amott. Szerintem a smink csak akkor lenne indokolt, ha valakinek különösen ronda, sebes, hólyagos az arcbőre. De a nők 99,99%-a rosszabbul néz ki sminkben, mint nélküle. És tudom, hogy a hivatalos álláspont szerint a smink a többi nőnek készül, de nem igaz, hogy a többi nő nem látja, hogy mennyire természetellenes hatása van a sminknek, és pont az ellenkező hatást váltja ki. Legalábbis énmég nem láttam olyan sminket, amitől csinosabbnak láttam volna egy nőt.


35 F



2021. febr. 28. 08:15
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
89%

1. akkor te nem lattal igenyesen, jo technikaval, minosegi termekekkel ugyesen sminkelo not.


2. vagy pont hogy lattal, csak olyan jol meg volt csinalva, hogy neked fel se tunt, hogy smink van rajta.


3. nem csak az alapozo letezik. csomo nonek pl smink nelkul alig van szemoldoke es szempillaja, arra gondolom, huznad a szad, hogy ‘semmilyen’ a tekintete. en meg nagyon sapadt vagyok pirosito nelkul peldaul.


4. ahogy mar te is irtad, NEM neked sminkelnek, tehat lenyegeben semmi kozod hozza.


5. egy jol elkeszitett sminktol igenis jobban fogunk kinezni, jobb erzes kilepni ugy az utcara, onbizalmat ad. bizonyos esemenyekhez kb ‘hozzatartozik’ a smink, pl. ha mar kioltozol es eskuvore csinosan, megcsinalod a hajad, kormod, eleg hulyen nez ki, ha az arodon meg nincs semmi.


6. sok no szeret sminkelni es elvezi magat a folyamatot, hozzatartozik a mondennapi rutinjahoz, erdeklik a sminktermelek es szereti nezegetni, megvenni az ujdonsagokat.

2021. febr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%

Savanyú a szőlő, vagy mi? Csak úgy hirtelen:


[link]

2021. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ezzel darázsfészekbe lépett a Kérdező!
2021. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

2-es: A linkelt oldalon a smink nélküli állapot sokkal jobban tetszik.


1-es:

1. De láttam. A minimál smink elviselhetően néz ki, de feleslegesnek tartom.

2. Egyszer valóban nem vettem észre, hogy egy nőn smink van, az nagyon tetszett. Pont azért, mert nem láttam, hogy smink van rajta, pedig volt. Nagyon ügyesen megcsinálta, csak sajnos 20-ból 1 ilyet látok (illetve nem látok) az utcán.

3. Engem nem zavar, ha egy nőnek nincs szemöldöke, sápadt, stb. Sokkal jobban tetszik, mint egy kihúzott szemöldök vagy a pirosító.

4. Onnantól kezdve, hogy belekerülnek a látóterembe, van közöm hozzá. Ezzel az érveléssel senkinek nincs semmi köze olyan dolgokhoz, ami a testén kívül helyezkedik el.

5. Az önbizalom részét értem. De akkor már mért nem lehet valami olyannal növelni az önbizalmat, ami tényleg jól is áll? Az ünnepnapokon való sminkeléssel is egyet tudok érteni. Egy eseményen általában ideális fényviszonyok vannak, amelyek elfátyolozzák a smink természetellenes kinézetét.

6. Igen, én is ezt látom. Érthetetlen hobbi. Akkor már a napi rutin részeként valami hasznos dolgot is beiktathatnának.

2021. febr. 28. 08:42
 5/42 A kérdező kommentje:
3-as: Csak leírtam a meglátásomat, nem tudtam, hogy a smink témája tabu.
2021. febr. 28. 08:43
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
3 vagyok. Nem tabu! De ez minden nőt lelkileg érint. Veled lehet valami baj, mert a képen szereplő lányok nagyon szépek lettek sminkkel és nagyon szép, professzionális munka!
2021. febr. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
6: Velem semmi baj nincs, csak én így látom, más meg máshogy látja.
2021. febr. 28. 09:04
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok más nőkről nyilatkozni, de én például azért sminkelek, mert reggel sminkelés közben még kicsit tudok relaxálni, élvezem magát a folyamatot.

Mellesleg nem, nem a többi nőnek sminkelünk, hanem magunknak.

2021. febr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

‘1. De láttam. A minimál smink elviselhetően néz ki, de feleslegesnek tartom.‘ - oke, a nok meg jobban erzik magukat benne, engedd mar meg nekik.


‘2. Egyszer valóban nem vettem észre, hogy egy nőn smink van, az nagyon tetszett. Pont azért, mert nem láttam, hogy smink van rajta, pedig volt. Nagyon ügyesen megcsinálta, csak sajnos 20-ból 1 ilyet látok (illetve nem látok) az utcán.‘ - de ezt honnan tudod, kin van smink? nem kerdezhetsz meg minden termeszetesen kinezo not, hogy van-e epp rajta festek. lehet, sokkal tobben vannak, de nyilvan a vastagon huzott szemoldoku, piros szaju, muszempillas nok fognak jobban feltunni, ezert azt az illuziot keltik, hogy beloluk van sok, pedig nem feltetlenul.


‘3. Engem nem zavar, ha egy nőnek nincs szemöldöke, sápadt, stb. Sokkal jobban tetszik, mint egy kihúzott szemöldök vagy a pirosító.‘ oke, NEKED. de sok ferfit hallottam mar ilyesmikre fanyalogni. illetve en is jobban tetszem magamnak nem hulla sapadtan, szintelen szempillakkal. nem zavar, mert ez is en vagyok, de mondjuk egy randira igenis ki fogom magam sminkelni, nyilvan a sarki kisboltba reggel 7-kor nem.


‘4. Onnantól kezdve, hogy belekerülnek a látóterembe, van közöm hozzá. Ezzel az érveléssel senkinek nincs semmi köze olyan dolgokhoz, ami a testén kívül helyezkedik el.‘ ahhoz valoban nincs kozod, ami egy idegen ember kulsejevel kapcsolatos es nincs rad negativ hatassal. tehat ha valaki budos es melled ul a metron, ahhoz van kozod, mert erint teged. ha valaki meztelenul rohangal, ahhoz is, mert megbotrankoztato es undorito. de ahhoz, hogy egy idegen non mennyi smink van, milyen szinu a haja, milyen ruhat hord, SEMMI kozod. nekem sincs hozza kozom, hogy 10-bol 9 pasi pocakos, kopaszodik, igenytelen, odivatu cuccokban es bena szemuvegben jar. a velemenyunk termeszetesen meglehet, de kozunk, beleszolasunk nincs.


‘5. Az önbizalom részét értem. De akkor már mért nem lehet valami olyannal növelni az önbizalmat, ami tényleg jól is áll?’ - nekem jol all a smink, amit teszek magamra. csaladom, barataim, pasijaim mind megerositettek ezt, de meg olyan tavoli ismerosok is, akikhez nem sok kozom van es nem erdekuk bokolni nekem.


‘6. Igen, én is ezt látom. Érthetetlen hobbi. Akkor már a napi rutin részeként valami hasznos dolgot is beiktathatnának.‘ - oke, szamomra meg a szamitogepes jatekok meg s horgaszas meg a focimeccs nezese az erthetetlen hobbi. es?!! mindenkit mas erdekel. honnan veszed, h a sminkeles MELLETT nem csinalnak mas hasznos dolgot is? nem

lehet 24/24 hasznosnak lenni. valakit ez kapcsol ki, pihentet.

nem mellesleg a profi sminkesel igencsak jol megelnek belole. szoval szerintem az eleg hasznos dolog, ha kavzi a hobbiddal keresel penzt.

2021. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

A smink nem csak alapozóból, korrektorból és egyéb bőrkép tökéletesítő termékekből áll. Én pl nem viselnek se alapozót, , se korrektort, se bb krémet vagy bármi ilyesmit, mert nem tudom elviselni az érzetüket az arcomon huzamosabb ideig.


Az arcom nagy részén csak spf 50 napvédő krémet használok és ha nagyon fényes a homlokom miatta, akkor egy kis púdert teszek rá.


Viszont imádom a színeket magamon, ruháim, ékszereim és néha hajam is a szivárvány minden színében pompázik. Épp ezért szeretek színes rúzsokat, szempillaspirálokat, szemhélyfestékeket, tusokat, highlightereket, szemceruzákat stb használni, mert jobban tetszik az arcom színesen.


Ez nem azt jelenti, hogy ne lennének "smink mentes" napjaim (főleg így korona alatt) vagy ne lennék elégedett a természetes külsőmmel, csak azt, hogy szeretem a személyiségemhez igazítani a külsőm.


A legnagyobb probléma az írásoddal viszont az, hogy nagyon te vagy a középpontjában. Ezen szöveg alapján - kérlek ne vedd sértésnek, mert nem annak szánom - eléggé el vagy tévedve a többi ember és közted lévő viszony tekintetében: azt hiszed, hogy mindenkinek a tieddel egyező ízléssel kellene rendelkeznie, hogy a nők esztétikával kapcsolatos meglátásai kevesebbet érnek a tiednél, holott ezek a dolgok teljesen szubjektívek. Az egyedüli személy akinek a véleménye számít egy adott személy külsejével kapcsolatban az akié az arc/test.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ne lenne jogod megfogalmazni a véleményedet (bár ezt tehetnéd kevésbé degradáló/passzív-agresszív formában is) az adott vizuális élményről, csak azt, hogy a válasz amit erre a véleménynyilvánításra kapsz nem feltétlenül lesz a te véleményeddel egyező.

És nyílván azt sem várható el, hogy bárki is megváltoztassa a külselyének azon aspektusait amik számára fontosak, neki tetszenek, csak azért mert te nem találod esztétikusnak.

Az önbizalmát pedig azzal fogja növelni, ami a saját szemében csinosabbá teszi, nem a tiedben.


Ahogy egy hobbinak sem feltétlenül kell hasznosnak lennie, például a horgászatnak, bélyeg gyűjtésnek sincs sok értelme, mégis csinálják az emberek, mert jó érzést kelt bennük.


Szóval ez egy nagyon sok tényezős kérdés, sok oldalas tanulmányokat/könyveket lehet írni róla, szóval a megválaszolása és kifejtése elég hosszú lenne.


Abban igazad van, hogy felesleges agresszívan reagálni az ilyen jellegű kérdésekre.

2021. febr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!