Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Piercing melleti vadhúsra jó...

Piercing melleti vadhúsra jó a szalicilsav oldat?

Figyelt kérdés
2éve belövettem egy helix piercinget és vadhús nőtt mellette. Mondták majd idővel elmúlik lehet akár 1év is.Nah most lesz 2éve és még mindig ottvan. 2hete egy piercinger ajánlott nekem szalicilsav oldatot, mert be is volt gyulladva. Már 2hete használom és ki is van véve az ékszer(orvosi fém), de még ha megnyomom mindig gennyedzik. Mit tudok még tenni? A szalicilsav oldat jó rá? Szeretnék az orromba is szúratni piercinget, de nem akarom hogy mégegyszer ez legyen. Mit kéne tennem hogy ez ne forduljon elő a septumnál is? (fém alergiás vagyok, de nekem azt mondták, hogy az orvosi fémre nem lehetek alergiás)

2021. márc. 18. 19:51
 1/10 A kérdező kommentje:
A piercinges még ajánotta a titánium fülbevalót is. Azzal mi a helyzet?
2021. márc. 18. 19:52
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szalicilsav annyira nem jó. Nem is rossz, de ha nincs benne ékszer, akkor tetránnal kend. Vagy teafa olaj, vagy hidrogén-peroxid, vagy elmész sebészetre és eltávolíttatod. Magától nem múlik. Titán száras ékszer főleg a gyógyulás miatt ajánlatosabb, illetve a nikkel, réz, vagy más fémallergia okán.

A fém allergia meg nem minden fémre igaz. Erre egy allergiateszt lenne a megoldás. Orvosi fémben eléggé magas a nikkel tartalom, és ha valaki nikkel érzékeny, akkor bizony ugyanúgy alergiás reakcióhoz tud vezetni.

2021. márc. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ReGina... ***** válasza:
61%

Nekem a hidrogén peroxid segített.

Viszont ajánlani tudom még a dermazin, tetrán, betadin, octinosept.et is.

2021. márc. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.2piercingem van, mind2őbe orvosi fém volt és a helixhez nőtt vadhús a másik meg tökéletesen begyógyult. És ha szeretnék még piercinget akkor mit kéne tennem, hogy ne legyen ott is ilyen vadhús?
2021. márc. 19. 09:59
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Elsőnek érdemes titán száras ékszerrel szúratni. Másodsorban érdemes rendszeresen kezelni és a kezelési útmutató többi részét is betartani (nem kiáztatni, ne érje vegyszer, erős hő, vagy fény, nyelvnél forró, fűszeres, többi orálisal együtt tejtermék két-három hétig tabu, ha dohányzol, akkor minden szál után egy öblögetés, ne érje erős fizikai behatás, lehetőleg ne aludj rajta), ne szedd ki, ne piszáld/ne játsz vele, ápolás előtt kézmosás, cserélni csak a teljes gyógyulás után, addig még tisztítani se vedd ki, ha nem tudod kiszedni, kérj segítséget piercertől, csak szúrass, sose lövess, kétbalkezes piercernél, még ha szalonban dolgozik is, ne csináltass, mert csak ferde lesz. Ezeket betartva is alakulhat ki vadhús/keloid, amiket szintén lehet kezelni teafa olajjal, hidrogén-peroxid oldattal. Frissen szúrt még be nem gyógyult ékszernél, ha vadhús nőne ki, akkor tetránt és dermazint ne, de ha már régi, meggyógyult, akkor mehet rájuk nyugodtan. Ápolni meg octenisept (schülke-féle, már sajnos ezt is láttam hamisított formában...), betadine oldat, tengeri sóoldat, phlogosol, corsodyl, (utóbbi kettő orálisan öblögetni) vagy direkt ilyen célre fejlesztett utókezelők.

ReGina-t nem tudom miért pontozta le valaki, a peroxid igen is segíthet a vashús kezelésben, de általános utókezelőnek nem jó. A többi is segít a vashús ellen. Bár, ha nagyon nagy a vadhús, vagy már porckinövés, akkor sebészet és egy nyisszantással lekapják.

2021. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ReGina... ***** válasza:
60%

Off topic:

#5 Blueskin

Köszönöm a támogatást.


Amúgy ajánlóm Poorné Tünde oldalát fb.n ő ott sztori formájában, sokszor kiteszi, hogyan kell ezeket a dolgokat kezelni és eltüntetni, visszajelzésekkel együtt.

Link---> [link]

2021. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Légyszi, ne támogassunk/hirdessünk már olyat, aki piercinget lő...

2021. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ReGina... ***** válasza:
40%

Csak a kezelési módra mondom, azt azért szépen elmagyarázza, és a vadhús kezelését is.


Alapvetően igen vannak visszás dolgok benne számomra is, de most nem erről volt szó. Aki egy picit is utánna néz mi az a piercing és mivel jár első körben rajön, hogy nem lövetünk semmit.

2021. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. márc. 21. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Bocsi, de ezt még muszáj leírnom.


#6 #8

Instagramon több, mint 8000 követője van ennek a nőnek, tehát valószínűleg 8000 ember azt hiszi, hogy így a helyes piercinget csinálni/csináltatni. És valószínűleg nem néznek utána, csak azt tudják, hogyha piercinget szeretnének, akkor itt ez a nő, hű de szuper, belövi a piercingemet (köldökbe, porcba is!!), és kész is. Mivel ezt látják facebook hirdetésben, meg ezt látják a gyakori kérdéseken is belinkelve. A következményeivel pedig nem számolnak, aztán még szép, hogy begyullad, és okíthatja őket ennek a kezeléséről.


Ne érts félre kérlek, ezzel nem téged akarlak szidni vagy ilyesmi, csak arra akarok kilyukadni, hogy hiába vannak jó videói a kezelésről, attól, hogy belinkelted ide, most gondolom rá fognak kattintani egy páran innen az oldalról. Ezzel pedig az a baj, hogy mivel a kezelésről szóló videói jók, ezért beleesnek a csapdába, és esetleg azt gondolhatják, hogy ezért a piercing lövés/pisztoly is milyen jó.


Remélem sikerült nagyjából értelmesen megfogalmaznom, amit akartam, bocsi, késő van már :D

2021. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!