Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen típusú sminklemosót...

Milyen típusú sminklemosót ajánlanátok egy olyan lányak, akinek vegyes bőrtípusa van (inkább zsírosnak mondanám, de semmiképpen nem száraz), és nem szokott erős sminket feltenni?

Figyelt kérdés

A normál arclemosáshoz gél állagú arclemosót használok.


A bőrtípusom miatt talán olajmentes sminklemosó nem kéne, de tej állagú sem biztos, hogy ajánlott (a Ph-érték miatt).

Sok arclemosóra rá van írva, hogy sminkeltávolításra is használható, így akár megmoshatnám egy ilyennel kétszer az arcom, de szerintem egy arclemosó nem távolítja el maradéktalanul a sminket.


2021. ápr. 20. 14:34
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%

Használhatnál micellás vizet (pl bioderma márkájút). De nekem is ilyen vegyesebb a bőröm, vagyis a helyedben én kipróbálnám az olajos arctisztítót is, bár két olajos lemosó között is lehet sok különbség, mindenkinek más válik be.


Én pl ezt használom:

[link]

2021. ápr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Köszi, a micellás víznek sajnos nem vagyok annyira híve.

Amit linkeltél, jónak tűnik, de ahogy a leírásban is olvastam, ez a termék a double cleansing első lépése, és szerintem az én sminkem nem indolja ennek a használatát.


A két Garnier sminklemosó közül vajon melyik lenne jobb nekem?

Garnier Skin Naturals Sensitive Kétfázisú Sminklemosó

[link]



Garnier Essentials Frissítő Sminklemosó Tej

[link]

2021. ápr. 20. 17:12
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

duplatisztitas nem csak akkor kell, ha sminkelsz:)

a ketto cucc kozul mindenkepp az elso a jobb, a masodiknak eleg rossz az incije

tegyuk fel ez + a geles lemoso is duplatisztitas, bar ha zsirosabb a borod eg olajos lemoso a geles elott mindenkepp jobb lenne. utana hidratalo, ez egy alaprutin

akkor is kell duplatisztitas ha fenyvedozol, mert a geles lemoso nem viszi le teljesen, marpedig fenyvedozni kene, foleg ha majd szerumokat is akarsz hasznalni, de szived joga, viszont nem csak akkor kell duplatisztitani ha sminkelsz.

2021. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

A double cleansing az nem az, amikor két cleansert (egy olajosat és egy vízbázisút) használ valaki? Én úgy tudtam, a sminklemosó + cleanser még nem double cleansing. De végül is ilyen szempontból dupla tisztításnak számít ez is. Mindenesetre természetesen ha sminkelek, akkor mindenképpen két terméket használok (egyet a sminklemosásra, egyet pedig arclemosásra).


Találtam még egy ilyet:

Garnier Essentials sminklemosó tej normál és vegyes bőrre


[link]


talán még ez a legjobb

2021. ápr. 20. 17:31
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok

Végül is a te bőröd, mert lehet, hogy bírni fogod a garnieres fajtát, de szerintem teli van illatanyaggal(tudom, paranoiás lettem xd, de nekem pattanásra is hajlamos a bőröm, szóval én próbálom az ilyeneket kerülni)

És még makacs is leszek, mert maradok a véleményemnél, miszerint ki kellene próbálnod az olajos lemosókat is, és nem is feltétlenül azt, amit linkeltem, meg mondjuk nem olyan egyszerű jót is beszerezni, meg drágábbak is, mint amennyiért eredetileg árulhatják.


Hogyha egy nagy(pl 300ml) űrtartalmú terméket is kifognál, akkor egy ideig nem is kell újat venni(én már 8 hónapja ugyanazt használom, bár nagyon a végén járok)


A lényeg:

Én mindenképp olajos fajtát ajánlok, vagy ha az nem jó, akkor olyat arclemosót, aminek az inci-jének legnagyobb része zöld EWG-s. Sajnos én neked objektívan sem tudom ajánlani azokat, amiket fent linkeltél, de azért remélem, hogy tudtam egy picit is segíteni:)

2021. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
91%

a micellás víz + géles lemosó is duplatisztítás, a smiklemosó meg kb mint egy micellás víz tehát de, az

sőt igazából az is duplatisztitás ha 2x átmosod ugyanazzal az arcod, csak a funkcióját nem úgy látja el, ahogyan kéne

2021. ápr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

De valahol azt olvastam, hogy zsírosabb bőrre nem az olajos lemosó.

Vagy mégis?


illetve a double cleansingről:

[link]


A dupla lemosás néhány esetben kifejezetten hasznos, máskor viszont inkább felesleges. Ha sminkelsz, vagy zsírosabb a bőröd, akkor arra bíztatunk, próbáld ki! Ha viszont nem szoktál erősebb sminket viselni a szemeden sem, akkor egy hagyományos, vízzel leöblíthető lemosó is szuper lesz!


----


Én, ha nem sminkelek, akkor bőven elégnek érzem a szokásos arclemosómat, de már nem is tudom :)

2021. ápr. 20. 20:31
 8/40 anonim ***** válasza:
90%

zsíros bőrre az olaj a jobb, "olaj oldja az olajat" alapon


érezheted elégnek, viszont ha tudatosan akarod ápolni a bőröd, akkor fényvédőzni is kell, azt pedig nem fog levinni egy vizes lemosó. annak mici víz vagy olajos lemosó is kell.

de ha nincs fényvédő és nagy smink sem, akkor elég lehet 1 lemosó, csak érted miről beszélek:)

2021. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Kombinált, vagy zsíros bőrre a hab állagú lemosó a legjobb. Az kimossa a pórusokból a szennyeződéseket. A micellás víz nem erre a bőrtípusra való, hanem inkább a száraz, normál bőrre.
2021. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
9: Tudnál konkrét sminklemosót ajánlani?
2021. ápr. 21. 17:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!