Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fülporcba szúrt piercingnek...

Fülporcba szúrt piercingnek milyen "betegségei" lehetnek? Többi lent

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve van a fülporcomba karika fülbevaló, persze az elején fájt de fél év után begyógyult teljesen. Most viszont láttam hogy a fül hátsó részén kinőtt valami vadhúshoz hasonló de nem az hanem gennyes pattanás méretű valami, próbáltam sterilen kiszúrni, gennyes váladék jött ki de nem olyan mértékű hogy eltűnjön ez a kiálló cucc. Egyáltalán nem fáj, se mikor szúrom, vagy mikor nyomom. Kérdés, hogy ez vajon mi lehet? Mit lehet csinálni egy ilyennel otthon? Persze ha nem múlik vagy ha totál begyullad akkor orvos, de amíg nincs ilyen probléma mit lehet kezdeni?

2021. máj. 9. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is volt a helixemen

Sok dolog jó rá de először próbáld meg alaposan tisztítani sós vízzel és bepantennel

Ha ezután semmi akkor teafaolajjal próbálkozz

Nekem 3 hónap volt mire elmúlt de másoknak ez kb 1-2 hét

2021. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha keloidos, azt csak orvos szedi le, vagy esetleg lehet házilag gumival kísérletezni, de az meg nem biztonságos.


A keloid a gyógyult seb túlburjánzása, fülporcon gyakori.


Sós víz, teafa olaj csak irritálja, ami további sejtburjánzáshoz vezet.


Amennyiben tényleg fullra gyógyult a piercing (márpedig ezek a porc ékszerek általábanfél év alatt gyógyultak), ezek a felületi fertőtlenítők nem érnek semmit.

2021. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!