Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Létezik "zenészbarát" géllakk...

Létezik "zenészbarát" géllakk vagy műköröm?

Figyelt kérdés

Elméletben nagyon tetszenek ezek, évek óta nézem családban, és barátok között is hogy ki milyen körmöt csinál, de én zongora játékosként nem igazán tudtam ilyet.


Most már inkább basszusgitározok, ami annyit könnyít a dolgon, hogy igazából csak két ujjam vam amin mindenképp röviden kéne hagyni a körmöt. De azon a kettőn nagyon.


Szóval csak érdekelne, hogy van e valami "döröm dekoráló módszer" amivel ugyanúgy kényelmesen tudnék zenélni (jobb esetben zongorán is). Lakkozni csak azért nem akarom mert nincs olyan jó formája a körmömnek, meg nagyon szerencsétlen vagyok szóval biztos nem menne.



2021. júl. 21. 02:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gitározáshoz egyáltalán nem való a műköröm hiszen belelóghat a húrrokba és nem tudod rendesen lefogni az akkordokat.


Zongorához még elmehet de oda is egy szolídabb.

2021. júl. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Erősített géllakk. Azt meg tudod beszélni, hogy rövid körmöket szeretnél, ugyanúgy manikűrözik neked. Tehát ez csutka tövig vágott körmökkel is működhet.

Ez lényegében egy plusz réteg a saját körmödön, hogy kevésbé szakadjon be, és azon a szín. Ez is lehet tartós 4-5 hétig is akár, mint a műköröm, de neked nem lenne praktikus, hiszen annyi idő alatt nő is a körmöd, neked sűrűbben kéne vele foglalkozni, attól függően, mennyit nő.


A sima műköröm mindenképp zavarna a gitározásban, még ha rövid is, mert a vastagsága miatt másképp használod az ujjaidat.

(Nekem picike műkörmöm volt mindig is, csak amiatt, mert a sajátom gyenge, beszakadós. Szóval természetes hatású, nem hosszú. De mikor váltottam erősített zselére, napokig elgépeltem mindent telefonon, mert másképp ér hozzá az ujjbegy, szokatlan volt.)

2021. júl. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Zongoristának tanulok zenei egyetemen. Magyarországon nekünk mindenfajta körömfestés tiltva volt konziban, itt külföldön rövid körömre engedik a géllakkot. Igazából úgyis az a legfontosabb, hogy ne akadályozzon a játékban.
2021. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!