Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi ez a Pandora mánia? Melyik...

Mi ez a Pandora mánia? Melyik korosztály körében a legnépszerűbbek ezek a karkötők és miért azok ennyire?

Figyelt kérdés

Lépten-nyomon látom itt is a kérdések között meg az elvesztett tárgyas csoportokban is a sok charmos karkötőt. Ez valami tinidivat? Tipikusan úgy néz ki, mint a "mi mind egyediek vagyunk!" tömegdivat. Mármint azok körében, akik megengedhetik maguknak, mert elég túlárazottnak tűnik, ahogy megnéztem az oldalát. Én is szeretem az ékszereket, van pár szép ezüst láncom is, pár éve vettük/kaptam őket és 925-ös, szép kidolgozású ezüst lancok, de feleannyiba kerültek, mint a pandorás hasonló "egyedi" cuccok.


Kik hordják főként a pandorás ékszereket és miért ekkora divat? Pont a karkötő szerintem a legzavaróbb ékszer, a legkevésbé praktikus. És sajnos sokan elhagyják, elvileg 1-2 év után könnyebben enged a zár.



2021. aug. 8. 11:42
A kérdező szavazást indított:
12-16
14-18
16-20
18-26
20-30
30-asok
40+
33 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Link?
2021. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Rengeteg tinin látok ilyet, de 50 körüli nőknél is elég gyakori... Szerintem minden korosztálynál van egy réteg aki meg van őrülve érte...

Gondolom mindenki jópofának tartja hogy összeállíthatja a saját karkötőjét, olyan charmokat rakhat rá ami neki tetszik, vagy akár jelent neki valamit, pl imádja a kutyákat: kutyás charm, amikor kicsi volt az apjának volt egy busza és rengeteg emléke van róla: busz charm, és így emlékezik meg róla (egy ismerősömnek van ilyenje), balettozik: balerina charm. Így az egészet személyessé tudja tenni.

Vagy van aki csak azt élvezi hogy lehet gyűjtögetni a charmokat, cserélgetni, az aznapi hangulatához/ruhájához igazíthatja, lehet őket egymással kombinálni...

Szóval szerintem az a titka, hogy nagyon jól személyre szabható, nincs két egyforma. Lehet gyűjteni, variálni...

2021. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Pandora olyan márka, aminek pár évente van egy "reneszánsza", hirtelen népszerű lesz, aztán egy ideig "elmegy" szinten van, aztán megint szupernépszerű.


Szerintem most épp a tinik körében népszerű meg a 30-40 éves nők között, akik akkor voltak vagy késő tinik, akik álmodoztak ezekről az ékszerekről, amikor utoljára volt egy népszerűségi lökete a Pandorának, vagy épp az a korosztály, aki divatba hozta újra anno.


Én kb. 20-22 lehettem, amikor nagyon divatos volt amerikai youtuberek között és átszivárgott Magyarországra... már akkor sem tetszett, legalábbis ez a charmos vonaluk, bár nekem azért nem volt a szívem csücske, mert az én csuklóm baromi vékony, és nagyon drabálisnak hatott volna rajta.


Egyébként kicsit csicsásnak és sziruposnak találom a charmok egy részét a mai fejemmel, de megvan a romantikája annak, hogy lehet gyűjtögetni, személyre szabni, sátoros ünnepekre kapni 1-1 charmot a családtól, barátoktól.

2021. aug. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sohasenemse válasza:
50%
Minden korosztályban látok viselőt. Kevesen tudják, hogy mire egy karkötő "kinéz valahogy", az majdnem 60-70.000 Ft. Arra kicsit drága, hogy az ember elhagyja pár év után. De nem csak cuki tud lenni. Van igazán szép, elegáns kiegeszítője is. Szerintem ez a titka. Tinitől az érett női, bárki tud alkotni a választékból, ha mélyen a zsebébe nyúl.
2021. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

Van giccses is, van ízléses is. Olyat is ismerek aki csak a karkötőt hordja charm nélkül, mert elegáns.


Amúgy azért drága, mert a nevet fizeted meg.


Amit írsz a praktikusságról: hát egy ékszer sem praktikus. Én a gyűrűket nem szeretem, mégsem vagyok kiakadva, hogy valaki mégis😄

2021. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!