Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A 15 éves lányom most megy...

A 15 éves lányom most megy középiskolába és szeretne az orra közepébe egy piercinget.Szerintetek nem ítélnék el miatta gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Én megengedném neki, viszont nem tudom hogy állna hozzá az iskolája.Egyébként fájdalmas? Hosszú idő mire begyógyul?

2021. aug. 13. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Meg kell nézni az iskolai házirendet, hogy engedi-e. Az meg, hogy hogyan fogadtatja el magát az osztályközösségben, legyen a kislány problémája, nem a szülőé. Legfeljebb megbánja és kiveteti a piercinget, remélhetőleg nagyon komoly heg nem marad utána. Viszont tanul belőle. Nem szabad egy gyereket az ilyen leckéktől megfosztani.
2021. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Én a helyetekben várnék legalább egy évet, kiderül milyenek ott a tanárok és mennyire szólnak bele vagy ítélkeznek miatta.

Nekem szerencsém van a gimimmel, lehet az embernek festett haja, műkörme, hordhat, amit akar, de így sem mernék bevállalni egy ennyire látható piercinget egyelőre.

Ha szeretnétek jó benyomást kelteni, most még hanyagoljátok.

2021. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem középiskolában volt egy osztálytársam, akinek volt olyan piercingje. Kb. az összes tanár beszólt érte neki. Nagyon utálták, hogy bent van az orrában, mondták is neki, hogy szedje ki, de sosem szedte ki, csak így befelé fordította. Szóval nem tudom, szerintem érdemes várni még, hogy meglássa, hogy milyenek a tanárok.
2021. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképp utánanéznék a gimi házirendjének,mert vannak olyan iskolák is,ahol nem megengedett a piercing.


Ha megengedett (vagy legalábbis nincs benne a házirendbe),akkor is várnék pár hónapot ezzel,hoyg kitapasztalja az osztályközösség és a tanárok hozzáállását.

2021. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
42%
Én a helyetekbe egy mű orrpiercingel kezdeném,hogy lássa a tanárok reakcióját, az osztálytársainak nem lesz vele baja, de a tanároknak talán.
2021. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is várjon pár hónapot, akkor már megtapasztalhatja hogy mennyire megengedőek a tanárok és milyen a légkör a suliban.

Én 14 évesen kezdtem a gimit (jó nevű, fővárosi), 15 évesen lett orrpiercingem, amikor tizedikes voltam. Nem lett belőle gond, egyik tanárom sem volt mérges, pedig voltak bőven idős tanáraim. az osztálytársaimnak nagyon tetszett, szóval semmi negatívum nem ért miatta. Azt azért hozzátenném - főként a tanárok miatt - hogy értelmes vagyok, mindig szorgalmas, jó tanuló voltam, folyamatosan készültem, szóval alapból bírtak a tanárok.

Beszólást/negatív megítélést csak a tömegközlekedésen kaptam random emberektől akik azt hitték hogy valami jöttment suhanc vagyok (bár ehhez hozzátartozik hogy akkortájt rikító kék tincsek is voltak a hajamban).

Amúgy két évre rá meguntam, kivettem, és most már meg sem mondanák hogy volt valaha orrpiercingem.

23L

2021. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Én gond nélkül megengedném, ha nincs olyan direkt tantárgy, ahol balesetveszélyes lenne. A középiskola már erősen az életre kell, hogy nevelje őt, így az ő teste, ő döntése, ezzel együtt kell élnie, elfogadni a pozitívat és a negatívat is, ráadásul ilyen apró-cseprő dolgok tiltása teljesen felesleges, nem maradandó. Tetoválást nem engednék neki, de színes haj, vagy extrémebb frizura, piercingek, esetleg kicsit felnőttesebb ruhákat minden gond nélkül. Igyekezzel kiteljesedni, próbálgassa magát. Az, hogy a tanárokra hogyan hat, nem érdekelne ilyen téren. Tűnjön ki a tanuló az eredményeivel, vagy szídják le azokért. Ne a külseje alapján ítélkezzenek felette. Szóval eléggé nevelő jelleggel bőven a dolgok mögé látva engedném meg, nem a lázadás, vagy a divat miatt. Ha divatot akar követni, hát legyen, de annak is sok hátulütője van, azokkal is együtt kell élni. Ha meg megunja, kiveszi, vagy ha sokan piszkálják, hát kicserélni kicsi ékszerre, vagy befelé/felfelé fordítja.
2021. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Csak tizennyolc éven felülieknek engedném a piercing-et, 15 évesen még fiatal hozzá. Egyébként kevesen tudják csak, de a piercing fájdalmat is csillapít, ha olyan akupunktúrás pontra helyezik be a fülbe, bár orrpiercingnél nem tudom, milyen hatásokkal kell számolni majd a jövőben. Mit okozhat, okoz -e orrfújási nehézséget pl.: influenza idején, vagy megfázásos, allergiás betegségek esetén. Szemöldök piercing is eléggé különleges, bár sok fiatal hord ilyeneket. Remélem, tudtam segíteni a válaszadással.
2021. aug. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!