Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hol tudnék hasonló féldrágakő...

Hol tudnék hasonló féldrágakő vagy műgyanta gyűrűt venni?

Figyelt kérdés

[link]


Ajándékba szánom. Az illető "beleszeretett" ebbe a gyűrűbe,de hasonlót sem találok.



2021. szept. 11. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Borzalmas a képminőség, ám a kb kivett mintázat, szín alapján engem az ásványból vágott, faragott ékszerre emlékeztet - kínaiak tradicionálisan is foglalkoznak hasonlókkal.

https://www.youtube.com/shorts/N4e16ICuVSs


Esetleg vesztek le egy szilikon negatívot a gyűrűdről és kiöntitek gyantából.

2022. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az enyém a képen látható gyűrű. (Nekem is nagyon tetszik egyébként.) Ezért is vagyok bajban. Valóban tradicionális kínai ásványgyűrű és elvileg karneolból van faragva.
2022. febr. 28. 05:45
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat,azt elfelejtettem, hogy köszönöm a segítséget és ment a zöld pipa.
2022. febr. 28. 05:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Hmm, akkor úgy nehezebb a helyzet.

Még ha azt is mondanám gyantából megoldanám, kifaragnám, de nem menne. Több és minőségibb kép kellene, főleg az aprólékosság miatt.

2022. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valóban gyatra egy kép. Már próbáltam jobbat szerezni. Eddig nem sikerült,de nem adom fel mert,tudom, hogy nagyon örülne az,aki kapná.
2022. ápr. 12. 06:10
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Nem tudom, hogy figyeli-e valaki még a kérdést,de szeretztem egy kicsivel jobb képet.

2022. máj. 2. 08:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Abszolút nem kivehető a mintázata.

Annyi, hogy nagyobb a gyűrűről a kép.


Mi fogta meg ebben a gyűrűben?

Forma?

Minta? (nem látni)

Szín?


Esetleg van elképzelés, hogy milyen mintázata lehet/legyen?


Keleten elterjedt a lótusz, bambusz, jp juharfa, cseresznyefa vagy részeinek ábrázolása.

Valami faragott növény/növények lehetnek rajta.

2022. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Cubina ***** válasza:

Ezen az oldalon lehet válogatni, nagyon szépek vannak:

[link]


Angolul úgy keresheted, hogy carnelian carved agate stone ring.


Amit belinkeltél, az szerintem valami antik darab lehet, mert hasonló megmunkálásút találtam, azt a 16. századra datáltak. Ami ennyire részletesen kidolgozott, az mindig régi, mert régen nagy gondot fordítottak a szépségre. Nekem is van egy kb. 140 éves arany gyűrűm és még a hasonló korúaknál sem láttam ilyen kidolgozást. Lehet, hogy még régebbi.

2022. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Leginkább a szín és a minta tetszik neki. Annyit sikerült még megtudnom, hogy antik, kínai a gyűrű és valami filmben látta. Azt hiszem a címe Pillow book. Próbáltam így keresni ebayen,de erre sem adott ki ilyent. Szóval feladtam,de a segítséget tényleg nagyon köszönöm mindenkinek. Egyébként mindenkit felpontoztam.
2022. aug. 31. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!