Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Melyik smink kell nekem? (férfi)

Melyik smink kell nekem? (férfi)

Figyelt kérdés

Ezt szeretném megcsinálni: https://www.youtube.com/watch?v=a9TEs6PRMo0

Lényegében az alapvető fogalmakkal nem vagyok tisztába, hogy lényegében ezekkel szoktak [link]

amik itt vannak kontúrt készíteni? Meg alapvetően a kontúr = highlighter ?

Vagy valaki tudna segíteni nekem hogy az én arcomhoz melyik kellene, nem akarom túl bonyolítani csak megláttam a tükörben magam úgy, hogy oda vetült az árnyék és jobban néztem ki, így gondoltam vennék kontúrt és megcsinálnám sminkkel az arcomat, csak sajnos ez bonyolultabb picit :D

Amúgy egy fiatal srác vagyok és még sosem sminkeltem csak kipróbálnám mert mért ne, úgyhogy ha valaki segíteni akar írjon bátran :D



2021. szept. 26. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Férfiként miért sminkelnéd magad???Mi az oka??
2021. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Jaj #1, nyomd már el magad... A kérdezőnek nem lehet más hobbija, csak a b*zi kocsik meg a gyúrás, mint a fajtádnak?


Valószínűleg tisztában van vele, hogy minden, amit az arcára ken, látszani fog, ha smink és nem azért csinálja, hogy utána le is tudja tagadni.


Kérdező!

Én a helyedben nem vásárolnék online, főleg nem elsőre. A bőrtónusodnak megfelelő árnyalatot nehéz kiválasztani így. Egyébként a kontúr és a highlight nem ugyanaz, inkább úgy mondanám, hogy az egyikkel árnyékolsz, a másikkal kiemelsz.


Van a témában pár jó videó, ezt a fickót meg egyébként is különösen ajánlom:


[link]

2021. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Ne sminkelj.
2021. szept. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Semmilyen.
2021. szept. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
Semeyik
2021. szept. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogy a bőrszínedhez milyen árnyalat illik, vagy vegyél egy palettát, amin van több, és akkor tudsz kísérletezni, hogy melyik áll a legjobban. Drágább sminküzletekben (pl. MAC) az eladók is szívesen segítenek az árnyalat kiválasztásában. Ecset is fog kelleni, nem muszáj 10+ ezreset venni, de azért ne is párszáz forintos legyen. Ha adnak a sminkhez valami dobozba beépített mini ecsetet, az gagyi szokott lenni. Sminklemosót is érdemes venni + vattakorongot, mert sima vízzel nem jön le rendesen. A kremmania.hu-n van sok vélemény a Magyarországon kapható termékekről, aztán ha valamelyik megtetszik, még nézhetsz róla a youtubeon további videókat.
2021. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

"Ha férfi vagy, légy férfi"

[link]

2021. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

A kontúr és a highlight ugyanannak a technikának a két fele. A kontúr a sötétebb, hideg tónusú (vagyis nem narancssárgás) barna árnyalat, amivel az árnyékot hozod létre. Ez oda kerül amit szeretnél árnyékolni. A highlight ezzel ellentétes hatást kelt, ez egy világosabb szín ami a fényt imitálja. Ez kerül oda amit szeretnél kiemelni. A kontúr mindig matt, a highlighter lehet matt vagy fényes.

Kontúrtermékekből létezik krém és púder állagú, én a púdert javaslom elsőre, szerintem könnyebb vele dolgozni. Tényleg jó lenne ha el tudnál menni kiválasztani ha tudsz, mert ugye bőrszíntől függ pontosan milyen árnyalatok kellenek. De alapvetően valami ilyesmi jellegű termékre lesz szükséged: [link] vagy [link]

Ezen kívül ecset is kelleni fog hozzá, ebből is sokféle van, amit a videóban használ a srác az jónak tűnik, hasonló formát keress.

2021. szept. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Davidka210 válasza:
Hello! Én gyakran festem a szememet, és gyakran járok körmöshoz. Úgy vagyok vele hogy senkinek semmi köze hozzá hogy mit csinálok magammal. Ja a hajam is festem. Szerintem nincs abban semmi próblema ha egy férfi festi magát.
2023. febr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!