Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem károsak az ilyen "smink...

Nem károsak az ilyen "smink és célok" kihívások,azaz miért kell ennyit pazarolni?

Figyelt kérdés

Halomszámra veszik a sminkeket,amit aztán nem használnak el, és örömmel dobnak ki/ vagy büszkék magukra,ha éppen használják..Nem csak pénz,hanem környezetpazarlás is,nem?


(én is nagy függő vagyok, magamban is idegesít ez a sminkfelhalmozás, hogy mindig elcsábulok)


2021. szept. 28. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Az összes haul videó káros. Mindegy, hogy ruha vagy smink a témája.

Én már nem is tudom mikor vettem utoljára sminket. Egy évben úgyis csak 1-3 alkalommal sminkelek. Arra meg tökéletes az ami van. Még így is van olyan amit nem tudok vagy nem szeretek használni.

2021. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%

Egy hétvégi kiruccanás Rómába 20e Ftért, Ryanairrel, és az elégetett kerozin több lábnyomot termel mintha egy évig mindennap vennél egy sminkcuccot (amire amúgy pénzed se lenne, tekintve hogy évi szinten ez már milliókba kerülne)


Az a baj ezzel a környezetvédő maszlaggal, hogy nem veszik figyelembe a mértékeket. Pl. be lehet tiltani a műanyag evőeszközt, csak éppen egy kidobott autógumi lábnyoma nagyobb mint egy kis étterem teljes éves szívószálfelhasználása.


A multi cégeket, olcsó repülőutakat, kamionos szállítmányozást, a tömegtermelés, tervezett elavulást kéne betiltani. A smink az egy marginális dolog. Bár az olcsó sminket én is betiltanám, mert nincs rendesen tesztelve, káros az egészségre, és általában a minősége is rossz. Ha csak a drága márkák maradnának, nem vennének ennyi sminket fölöslegesen az emberek... ugyanez igaz a H&M és társai 2000 Ft-os ruhákra..

2021. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha minőségi termékeket veszel és nem rissz-rossz olcsó szarokat akkor nem fogod úgy pazarolni és amúgy is sokáig elegek lesznek. Van egy halom highend smink cuccom de megbecsülöm őket nem pazarlom feleslegesen mivel jól pigmentáltal nagyon kevés fogy a termékekből egy-egy smink elkészítéséhez és a paletták meg a rúzsok amúgy is sokáig elálnak.



Nekem ez az egyik hobbim és nyilván ezért elég sok pénzt is bele invesztálok de nem gondolnám hogy emiatt környezet szennyezőbb lennék mint pl azok az emberek akik gyors étteremben kajálnak és termelik a sok csomagolással meg evőeszközzel a műanyag szemetet.

2021. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!