Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek ez korrekt ?

Szerintetek ez korrekt ?

Figyelt kérdés

Körmös vagyok és ha pl francia vagy babyboomer körmöt csinálok akkor az picit tobbe kerül,ez rengeteg másik körmösnél is igy van mivel nem mindegy, hogy huzok a koromre 2 reteg lakkor vagy festegetek. De van egy ismerősöm aki szerint ez hülyeség( mármint h ezek tobbe kerulnek) és ha ő körmös lenne ezért biztos nem kérne el több pénzt stb xd hiába mondom neki hogy nem olyan egyszerű mint gondolja... de jajj az ő körmöse nem kér el ezért. Más körmösök mit gondoknak erről? És aki ezért nem kér többet az miért nem ? Tényleg érdekel mert annyira le tud húzni ezekkel az okoskodasokkal h néha mar en erzem magam rosszul amiert el merek penzt kerni a kormokert 😂

A másik "gondom" pedig az lenne, hogy pl valaki el jön egy S es építésre és azt mondja hogy úgy gondolta majd ha jön legközelebb akkor már csak géllakk...vagyis ha már a saját körme lesz a zselé alatt az már erősített gél lakknak számít és nem töltésnek? Ezt ti hogy számoljatok fel vagy mit csináltok?



2021. okt. 9. 11:35
 1/3 A kérdező kommentje:
De amúgy nem számolok fel sokkal többet... ha mind a 10 köröm francia vagy babyboomer akkor 1000ftal több. Szerintem ez nem sok és nem valami csöves körmöket csinálok akinek normális köröm kell úgysem sajnál +1000 ftot.
2021. okt. 9. 11:37
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésre a válasz, hogy gyakorlatilag a körmösök 90%-a drágábban csinálja a franciát és a baby boomert, mégpedig azért, mert jóval több idő elkészíteni. Sok körmös eleve úgy húzza ki az időt, hogy ez beleférjen, tehát előre kérik jelezni, hogy ilyet szeretnének.


A másik pedig függ attól, hogy ki mit nevez erősített géllakknak.

Ha építő zselével van erősítve es azon a lakk, akkor az ugyanannyiba kerül töltés esetén akkor is ha saját köröm van alatta.

Akkor szokott olcsóbb lenni, ha nem építő zselével van erősítve, hanem valami soak off vagy base gellel, ezek a körmök vékonyabbak is, mint egy műköröm módon elkészített erősítés.

2021. okt. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a franciáért felárat kérni teljesen korrekt, mert azt valóban jóval több idő elkészíteni, viszont a babyboomer szerintem az egyik leggyorsabban elkészülő köröm, ezért ebben az esetben nem tartom jogosnak a felárat. Az anyagköltség sem több mint bármely másik műköröm esetén amin pl géllak van rákenve. Nekem a babybomernél az az érzésem, hogy a körmösök kissé átejtik az embereket mert a franciával állítják párhuzamba és aki nincs képbe az el is hiszi.


A második kérdésed esetén szerintem az igenis töltésnek számít. Hiszen ahhoz hogy a géllak jól mutasson ebben az esetben muszáj ráhúznod egy réteg zselét a tövektől. Nálam az számít csak géllakknak amikor a saját köröm felületén tényleg csak géllak van.

2021. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!