Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egészségesek a sminkek?

Egészségesek a sminkek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy furcsa kérdés,de a sminkek (pl: alapozó,rúzs,szempillaspirál stb.) károsak?

Mert sok helyen hallom hogy nem jó használni ezeket mert nem "kap levegőt" a bőr.

És a körömlakk káros?

Hol lehet egészséges sminkeket körömlakkokat venni?

Bocsi a furi kérdésért.

Kérlek csak tapasztalt emberek írjanak.

Köszi:)



2021. okt. 10. 15:15
A kérdező szavazást indított:
Egészségesek a sminkek
Károsak a sminkek
Vannak jó és káros sminkek
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Eltömíted a pórusaidat, szerinted ez egészséges?

Nyilván lehet kapni olyan sminkeket, amelyek kevesebb káros anyagot tartalmaznak, de a legegészségesebb a nulla smink.

Ilyet persze úgyis hiába mondunk egy fiatal lánynak, nemde? :)

2021. okt. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem

Köszönöm a választ!

Én nem sminkelek és nem is fogok.

Az osztályomban sminkelnek egy páran ezért kérdeztem, illetve azért mert halloweenre kellene fekete körömlakk meg smink egy buliba:)

És kíváncsi voltam hogy tudtuke ajánlani erre az egy alkalomra is valami egészséges sminket.

2021. okt. 10. 15:49
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Egy jó arcápolási rutin mellett nem lesz baja a bőrnek akkor sem ha mindennap sminkel az ember. Nyilván nem a kínaiból kell sminket venni 200ft-ért mert az nem lesz jó hatással a bőrre. Ez az" eltömíti a pórusokat és bőrnek levegőznie kell" egy baromság. Megfelelően kiválasztott smink esetén nem lesz baja a bőrnek,csak rá kell szánni az időt hogy utána nézzünk az összetevőknek és rá a pénzt hogy minőségi legyen.

Mivel nem írtad le milyen sminkre gondoltál így elég nehéz termékeket ajánlani.

2021. okt. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ne vidd túlzásba a sminket, és mosd le, minden nap végén. És a legfontosabb: minőségi termékeket vegyél, és legyen egy jó bőrápolási rutinos. Így nem lesz bajod, ha nem érzékeny a bőröd.
2021. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ami fontos, hogy megbízható forrásból származzon a smink(alis-wishes borzalmak, amiken nincs legalább angol felirat stb jobb kerülni).


Illetve a sminket minden este le kell mosni. Nem szabad abban aludni.

2021. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

3-as: körömlakkre, rúzsra, és valami szemhéjfestékre

Kezdő vagyok

2021. okt. 10. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ezt olvasd el:)

2021. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik smink káros ha nem mosod le este és abban alszol, hiszen a bőröd megzavarja a megújulási méregtelenitési folyamatokban.

Viszont ha este jó alaposan eltávolitod nem káros és nem oszt nem szoroz, vannak olyan sminkek amik már a tudatos bőrápolásba is bele férnek.

Mellette legyen jó rutinod ami a bőrtipusodnak megfelelő, ha zsíros a böröd akkor tudok személyes tapasztalatokat mondani milyen termékek váltak be.

2021. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem

Köszönöm a válaszokat!

2021. okt. 10. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!