Miért nem engedi meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék polygel szettet, de anya nem engedi meg, mert szerinte ártalmas (nem jobban, mint a géllakk) , és mivel nem vagyok 18 év feletti, ezért ezen a téren semmi jogom nincs. (amúgy de, van. Ha a külsőmön akarok változtatni, 14 év felett, akkor neki nincsen beleszólása. Mármint pl a körmös dolgokban, meg hogy milyen hosszú hajat akarok magamnak, meg ilyenek) nem képes megérteni, hogy én tényleg szeretném. Azért 17 évesen már had nézzen ki valahogy a körmöm.

Mikkel érveljek, hogy megengedje nekem?



#köröm #anya #PolyGel #Műkörön
2021. okt. 15. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Mondd neki, hogy olcsóbb mintha mindig körmöshöz járnál.
2021. okt. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha körmöshöz akarnék menni, így pofon vágna, hogy a lendülettől a ház másik felébe repülök. Szerinte csak az a szép, ha egy lánynak nagyon rövid körme van, és nem festi, még átlátszó lakkal se.
2021. okt. 15. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Próbáld meg esetleg éreztetni vele, hogy mennyire fontos lenne neked és mennyire örülnél neki. Talán küldhetsz neki cikkeket a hatásaival kapcsolatban ahol hozzáértők mondják el, hogy nem káros (már ha nem az, én személy szerint nem értek hozzá)
2021. okt. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy én minek örülnék, nem érdekli, és sajnos nem találtam magyar cikket a hatásaival kapcsolatban.
2021. okt. 15. 22:01
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Az alapanyag nem káros, viszont a hozzá nem értés miatt okozhatsz maradandó károsodást magadnak, ha nem helyesen csinálod. Nem olyan egyszerű ám, mint ahogy gondolod.

Abban pedig igaza van anyudnak, hogy egy természetes, rövid köröm szebb, mint egy helytelenül elkészített műköröm.

2021. okt. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm anyukája körmös, és mondta, hogy ha még tudom beszélni anyukámmal, akkor meg mutat minden lépést, és megtanítja , hogy hogyan kell elkésziteni. Anya nem a természetes rövid körmöt szereti, hanem a teljesen tövig vágottat. Az meg szerintem nagyon ronda tud lenni.
2021. okt. 16. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem lehet megbeszélni vele, és képtelen elfogadni, hogy a gyereke nem a tulajdona, hanem egy különálló személy, akkor elég nagy gondok vannak nála.

Én a helyedben megvenném a szettet és eldugnám valahová, aztán ha lenne pár nyugodt órám elkezdenék kísérletezni vele. Azért előtte nézz utána alaposan a témának, tényleg jóval nehezebb a gyakorlatban.

Anyámnak meg megmondanám az őszinte véleményemet a viselkedéséről, talán még sikerülne is pozitív irányba változnia (már ha képes önreflexióra).

2021. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7 köszönöm szépen. Igen valószínűleg az lesz, hogy megveszem. Megbeszélni semmit nem lehet vele, mert szerintem eléggé komoly mentális problémái vannak. Így csinál, mintha az én hibám lenne, hogy nem lehetett vérszerinti gyereke.
2021. okt. 19. 09:49
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Mondd neki, hogy nem vagytok ugyanazon a véleményen, mert szerinted a szép, igényes, ráadásul festett/műköröm tetszik (nem azt mondom, hogy a tövig vágott nem lehet szép és igényes).

Ha a saját pénzedből vennéd, akkor vedd meg. Ha nincs saját pénzed, akkor gyűjts valahogy.

De vigyázz, ha tényleg fizikálisan bántana, akkor inkább lehet jobb lenne hagyni.

Főleg, hogy nem a vér szerinti anyukád.

21L

2021. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem képes elfogadni, ha valaki nem azon a véleményen van, mint ő. Szerencsére egyik Barátnőm, és az anyukája tudnak segíteni. Meg fogom tudni rendelni, csak hozzájuk, a lány meg osztálytársam, és a suliba oda tudja adni.
2021. okt. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!