Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Septum piercing tudnivalók,...

Septum piercing tudnivalók, kezelés, fertőtlenítés?

Figyelt kérdés

Szeretnék septumot szuratni, ehhez kérnék egy kis segítséget. Mennyire fáj, hogyan kell kezelni, fertőtleníteni, mennyi idő mire begyógyul, mennyi idő után lehet először kiszedni? Valamint ha nem tetszik, és kiszedem, mennyi idő mire beforr a lyuk?

Sok helyen utána néztem már, de mindehol mást írtak, úgy látszik elég emberfüggő a dolog. A ti tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, csakhogy tudjam, mire számíthatok. Köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 15. 17:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól van eltalálva a porc és a bőr közti rész akkor kb semennyire. Ha elszúrják akkor fájhat.


Mivel az orr és a könnycsatorna evy rendszer, a szemed könnyezni fog, szóval ne sminkelj sokat, nem éri meg.


Gyógyulni viszonylag egyszerűen tud, csak ne nyúlj az orrod hegyéhez. Én patikai steril sóoldatot tettem rá, aztán orrfülpiszkálóval megszárítottam. Kb ennyi, pár hónap volt.


Mint minden piercing vagy fülbevaló, ezen is meg tud ragadni a halott bőr meg a faggyú és be tud büdösödni ha nem mosod gyógyulás után is.


A luk egyáltalán nem látszik, szóval hacsak nem tágítod extrém nagyra, senkinek nem fog feltûnni. Ha patkót teszel bele, azt fel tudod tenni ùgy, hogy az se látszik.


Nekem 4 napig volt kivéve sebészeti beavatkozás miatt, és simán visszaraktam utána. Ekkor volt 2.5 éves.

2022. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!