Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Épített porcelán műkörömhöz...

Épített porcelán műkörömhöz milyen kellékek és anyagok kellenek?

Figyelt kérdés

Tegnap csináltam életemben először, szép lett, de nem tudni tartós is lesz-e...

Egyelőre az érdekelne, hogy elég volt-e megvennem egy olyan szert, ami előtte és utána is megfelelő a zsírtalanításhoz és a porcelán utókezeléséhez? A nevét nem tudom.

Leírom röviden hogy csináltam: Rövidre reszeltem a körmöt, feltoltam a bőrt, bolyhoztam, nem maradt fényes a felülete sehol. Aztán lekentem a fent említett ecsetes anyaggal, leszáradt, felragasztottam a sablont és elkezdtem felvinni a porcelánt. Először a sablont és köröm elejét építettem, aztán haladtam a körömágy felé... A végén durva reszelővel formáztam, volt mait sokat nem kellett, a C-ív mindegyik körmön szépen megvan. De sajnos polírozni nem tudtam, mert ahhoz nem volt semmi eszköz (nem saját anyaggal és eszközzel dolgoztam, akinek építettem ő vette meg hozzá segítséggel a dolgokat), ezért a végén vattakoronggal átkentem azzal az anyaggal a körmöket amivel az elején is, attól nem lett matt, fényes lett.

Viszont nem kellene valami fedőréteg, ami erre való, hogy fényesítsen? Így sajnos lakkoztuk a végén...

A körmösöktől előre is elnézést, ha valami oltári nagy butaságot írta, le, mint mondtam elég kezdő vagyok...

De ezért is nagyon várom a segítő válaszaitok! :)


2012. febr. 13. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem körmös vagyok, viszont rengetegszer volt már épített porcelán körmöm, és amit leírtál tök így csinálták nekem is... :)

Hogy a kérdésre is válaszoljak ;Đ a végén úgynevezett fényzselével kente át a manikűrös a körmömet, ezután uv fény alatt megkötött és szép fényes maradt

19L

2012. febr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Csak az a baj ezzel a fényzselés dologgal, hogy UV lápánk nincs és nem is szeretnénk annyi pénzt kiadni most, ezért érdekelne vmi más megoldás...
2012. febr. 15. 21:03
 3/4 anonim válasza:
Fényzselé a végén.
2013. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

9W-os UV-lámpa az ÁzsiaCenterben 3500Ft körül van. Abban 8-9 percet kell kötettni a zselét. Ha nincs rá több pénzed, akkor sajnos ennyit várnod kell vele, de megéri.:)

Magadnak felraktad a porcelánt? Ejha! Egyáltalán nem végeztél tanfolyamot? Meddig tartott megcsinálni?

2013. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!