Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért levegősödik fel a...

Miért levegősödik fel a zselés műküröm?

Figyelt kérdés
használok 3az egyben gomba ölő nedvesség elszívó és tapadás elősegítőt is, a zselé nem folyik meg és még mindig fellevegősödik. mit tegyek?

2012. jún. 10. 13:36
 1/10 anonim válasza:
mert rosszul van megcsinálva, vagy ahogy nől lefele és azért.
2012. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én is sokat kínlódtam vele, mindig feljött, aztán már átszoktam arra, hogy a fényzselével építettem fel az egészet, mert az legalább erős, mint a beton :)) Végül rájöttem, hogy ha zselét rakok rá, akkor jó 10-15 percig a lámpa alatt kell hagyni, hogy megkössön. 6W-s lámpám van, szóval nem túl erős egyébként se. Vékonyan kend fel és hagyd jó sokáig a lámpa alatt.
2012. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

azért, mert nem tudod, hogy kell csinálni. Tudod, ez egy szakma..


Az előzőnek meg: fényzselével körmöt építeni lúzerség :D Nem mellesleg, nem is lehet.

2012. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fellevegősödésnek sok oka lehet: nem megfelelő előkészítés, rossz anyagfelhordás, anyag minőség, lámpa erőssége, rosszul tanultad meg a suliban, stb. A leírásod alapján bármelyik probléma lehet. Milyen anyagokat használsz? Milyen primert? Milyen erős a lámpád, mennyi idős?

2. válaszoló: te varázsló vagy? Áruld már el, hogy tudsz fényzselével építeni?

2012. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
valószínűleg nem írnám le, hogy fényzselével csinálom, ha nem úgy lenne, tehát nem varázsló vagyok... Ahhoz, hogy ez egy szakma, annyi hozzáfűzni valóm van, hogy ez egy tanfolyammal elvégezhető. Én szakmának a fodrászatot tekintem, ha már a szépségápolás terén kategorizálni kell a tevékenységeket. A műkörmös részemről egy kereskedő, vagy női ruha varró, vagy bármi más olyan szakmát tanult (esetleg csak 8 osztályt, vagy 10-et végzett) ember életmentő képzettsége, hogy ne haljon éhen otthon ülve, mert máshogy nem tudott elhelyezkedni. Képzett műkörmösnek tekintem az olyat és becsülöm, aki olyan tehetséges, hogy nemzetközi versenyekre jár és nem egy kapualjban nyitott 4 négyzetméteres budiban kenegeti fel a franciamanikűrt a vendégeknek és elkér érte 5000 ft-ot. Soha senki nem mutatta meg, hogy hogy kell műkörmözni. Elmentem, megvettem a hozzávalókat, az eladó elmondta, hogy mit milyen sorrendben használjak és érdekes módon "szakma" nélkül 2 hétig ott marad a körmömön az, amit odarakok és rengeteg barátnőm jár hozzám, hogy körmözzünk. Ebből 4-en otthagyták a műkörmösüket, mert ugyan olyan szépen és tartósan én is megcsinálom nekik. Menjetek a francba az arcoskodásotokkal, hogy "varázsló vagyok", meg hogy "ez egy szakma"... A gyógyszergyártó, na az szakma! Azt például senki más nem tudja megcsinálni szakma nélkül. Én elektronikus grafikus vagyok. 5 évig tanultam a SZAKMÁMAT, de ha valaki megkérdezi, hogy milyen programot ajánlok, mert szeretne rajzolni a szgépen és szívesen kipróbálna egy bonyolultabb programot, akkor azt mondom, hogy corelDraw, nem azt, hogy maradj a windows paint-nél, mert nem vagy grafikus!!
2012. jún. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lol utolsó. Igazad van : )
2012. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

5-ös: ezek alapján a fodrászatot se mondd szakmának, mivel azt is el lehet végezni tanfolyammal.

Ha tényleg fényzselével csinálsz csak körmöt, mondd el légyszi, hogy milyen hosszú körmöt építesz vele, ami kitart 2 hétig (ami elég kevés).

Továbbá érdekelne az is, hogy mikor vetted a körmös cuccaidat, az eladó elmondta neked az anyagismeretet is? Elmondta a körömépítést kizáró és nehezítő tényezőket? A köröm- és bőrbetegségeket? Biztos igen, ha ilyen magabiztosan körmözgetsz.

2012. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Lettike kussolj már és örülj, hogy ilyen magas presztízsértékű SZAKMÁD van, ami legalább annyira hasznos, mint manapság a kommunikáció szak a főiskolán... Gondolom, hogy azért nem a kutyakozmetikus tanfolyamon indultál, mert nem fekszik a bűzmirigy kinyomkodása. Ha azt nem kellene csinálni, akkor most a parkban dobálnád tojással azokat, akik elektromos hajvágóval letolják a kutyájuk szőrét!! :D Nevetséges vagy ezzel a hisztivel. Menjél inkább reszelgesd a vendéged körmét, azt meg várhatod, hogy én valaha is pénzt adjak nektek olyanért, amit egy kicsit is kreatív leányzó otthon is megtud csinálni. Tanultál volna inkább olyan szakmát, amit becsülni is lehet valamire.

CSak hogy ne furdaljon annyira a kíváncsiság:

- azért 2 hét, mert nekem ennyi idő kell, hogy megunjam és hogy lenőjön, de ha nagyon érdekel, akkor megvárom legközelebb, hogy vajon mikor pereg le magától. A két hét minden esetre szerintem jó teljesítmény "szakma" nélkül...

- 3 éve körmözök és még se az én körmöm nem gombásodott be, se a barátnőim körme (pedig pultos is van köztük, aki azért munkaidőben elég sokat mosogat).

- nem kaptam az eladótól "szakmai képesítést", de mint azt előző hozzászólásomban leírtam, elmondta, hogy miket használjak és abban a gombaölő is szerepelt.


A fodrászatról annyit, hogy az olyanok után szoktam javítgatni a kolléganőm haját, akik tanfolyamon tanulták. Viszont 2 régi kollégiumi szobatársam tudásával semmi tanfolyamot végzett pics@ nem tudja felvenni a versenyt, ők ugyanis 5 (!!!) évig tanulták a fodrászatot.

Minden esetre fodrászhoz se járok, nem azért mert nem telik rá, hanem mert hibátlanul levágom magamnak a hosszú tépett hajamat és be is festem gond nélkül. A párom mérnök, tehát a munkahelyén illik nem bohócként megjelenni, de az ő haját is én vágom 4 éve (nem csak letolom 2 centisre, hanem oldalt rövidebb, fent hosszabb). Tegnap életemben először melíroztam, az egyik barátnőm hisztizte ki, és nem bánta meg, hogy rávett.

Azért vagyok grafikus, mert kreatív vagyok és jó a kézügyességem. Lehet, hogy ezért van affinitásom ezekhez is, de szerintem nem kell egy Picasso-nak lenni ahhoz, hogy valaki ezeket magának megtudja csinálni képzettség nélkül. Nyilván egy esküvői kontyot már nem tudnék megcsinálni, mint ahogy tipp nélkül építeni se tudnék 1-2 centis műkörmöt, de azért hagy tudjam már fényzselével megerősíteni a körmömet és gél lakkal lefesteni, vagy 2-3 réteg fényzselével fixálni a felragasztott tippet és egy tartós fél centi hosszúságú körmöt reszelni. Hagy tudjam már befesteni vagy levágni a saját, a barátnőm vagy a párom haját. És ehhez hagy ne kelljen már MŰKÖRMÖS NEMZETKÖZI DIPLOMA!!! Lásd be inkább, hogy azért nem mész idén Balira nyaralni, mert a mai lányok kreatívak, neked meg egy olyan szakmára van nagy arcod, amit elég sokan körberöhögnek...

2012. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
MEGA LIKE 5, 7 hozzászóló :) Én is magamnak csinálom a körmömet! porcelánnal kezdtem, most már gélt használok és brill bird termékeket használok, azok jól tapadnak. Letti tényleg ne legyen olyan nagy arcod, a szakmát nem tanfolyamon szerzik, hanem iskolában 5-6 év alatt. A kérdező segítséget kért, hogy mit kéne máshogy csinálnia nem leoltást. Attól nem lesz több vendéged, hogy beszólsz neki, hogy ez egy szakma!
2012. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszi :D Brill birdből gél lakkot használok csak, a zselém Cristal Nails, majd kipróbálom a BB zselét, mert a gél lakk is sokkal jobb minőség, mint a CN. Bár mostanában nem nagyon csinálok hosszú körmöt, ahhoz tényleg elég csak a fényzselé alulra, hogy erősebb legyen a körmöm, zselé ahhoz nem kell. A hosszú most úgyse divat annyira, mint a színes rövid.
2012. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!