Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért szeretik annyian a...

Miért szeretik annyian a műkörmöt/körömfestést?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amikor valaki azért csináltat műkörmöt magának mert a saját körmei gyengék, vagy ilyesmi. Azt még értem. Nekem alig 1-2 alkalommal lett kifestve a körmöm, de kifejezetten kellemetlennek éreztem. Valahogy minden pocikám tiltakozik ellene, hogy ott van valami "mű izé".


Tényleg érdekelne. Akinek műkörme vagy festett körme van, csak azért van, mer "szép", "divatos", vagy van egyéb oka is? Van aki szerint jó érzés viselni a körömlakkot/műkörmöt? :)


17/L



2012. aug. 26. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért hordom, mert szebb vele a kezem, nem tépem a bőröm. Ha jól van megépítve a köröm, fel sem tűnik, hogy a kezemen van, kényelmes, és nem kényes, mint a saját köröm. Minden házimunka jobb vele, nem ázik fel a körmöm, nem törik be. Saját körömmel kínszenvedés végigtakarítani a házat.
2012. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
nekem minden nap körömlakkozva van azért mert ugy sokkal erőssebb és nem töredezik a körmöm. ha pedig nincs rajta lakk akkor puha és mindig töredezik
2012. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is sokkal szebb, ha lakkozva van, 9 éves koromtól lakkozom, és sokkal erősebb tőle, nem törik úgy és nem hajlik be ha valaminek nekimegy (pl. takarításkor.) meg kevésbé piszkálom, nem rágom, ha ki van lakkozva.
2012. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sose lakkoztam a körmöm, de most műkörmöm van néhány hete, és élvezem. Előtte is erős volt a körmöm, de mégis könnyen letört, kiázott, beszakadt... így, h 'műanyag' van rajtam, nem hosszú, megszűntek a körömproblémáim. (azt leszámítva, h menni kellene töltetni :D)
2012. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel :)
2012. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

15/l vagyok

mióta az eszemet tudom festem a körmöm-van kb 70-80 féle körömlakkom


anyával jövő hét végén lesz gél-lakkom, ezért már 1 hete nem festem hogy erősödjön, de lassan beleh*lyülök

már nem bírom tovább alig várom hogy fent legyen a gél-lakk


MIÉRT LAKKOZOK:

1.szebb és nőiesebb tőle a kezem

2.már megszokás és napi rutin

3.szeretem a színeket, mintákat és ha ruhán nem de körmön ott lehet

4.csajos lány vagyok (DE HA LETÖRIK A KÖRMÖM VAGY LEJÖN A KÖRÖMLAKK AKKOR NEM KEZDEK EL NYAVAJOGNI)


NAGYKOROMBA PEDIG SZERINTEM MŰKÖRMÖM LESZ, PERSZE CSAK VISSZAFOGOTT ÉS EGYÁLTALÁN NEM HOSSZÚ (mondjuk akkor ha már magamnak tudom fizetni vagy 18 után)

2012. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

38 éves nő vagyok. Műkörmöm még sosem volt, de tetszenek. Nem a porcelán hanem a gél (?) ha jól tudom. 4 hetente töltik ha jól tudom. Nekem sem ártana, mert annyira puha a körmöm, hogy még ha rövid 1mm-es, akkor is be tudom hajlítani a végét. :(

De félek felrakatni, mert olyan munkám van hogy nagyon apró dolgokat kell megfognom és beraknom gépbe, nem mindegy hogyan, és ott útban lenne a műköröm.

Így inkább mindig veszek vmi lakkot ami megtetszik és kikenem vele. 3-4-5 naponta lemosom és másikat kenek. :)

Van mikor nincs kikenve, de ha igen, sokkal nőiesebb a kezem, mert alapból duci ujjaim vannak mint egy óvodásnak... Most miss sporty-ból egy pirosat vettem, 1 rétegben is szépen fed és 3-4 napig tök jó, csak a vége kopik ahogy dolgozok, mosogatok. :)

2012. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: lakkzselén nem gondolkoztál? Egyébként a műkörmöt sem kötelező hosszúra csinálni. Sőt, a természetes körmöt is meg lehet erősíteni műköröm anyaggal.

Egyébként azt hogy tudod megkülönböztetni, hogy melyik zselé és melyik porcelán?

2012. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fiú vagyok. Sokan azt írták, hogy erősebb a körmük tőle. Hát bakker' én nekem még eddig egyetlen egyszer tört be a körmöm, mikor egy esésnél végig karmoltam az aszfaltot. De ti mit tudtok vele csinálni, hogy letöritek? Persze házi munkák és a többi, én is szoktam mosogatni, meg kitakarítani a házat, de semmi össze függés nincs a körmöm, meg a házimunkák közt. :P
2012. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
tudod utolsó, a lányok általában hosszabbra hagyják a körmüket így könnyebben letörik :P de próbáld meg te is megnöveszteni és meglátod meddig bírja :D:D
2014. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!