Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ismertek természetes anyagokbó...

Ismertek természetes anyagokból, akár élelmiszerekből összekutyulható alapozót vagy korrektort?

Figyelt kérdés
Neten láttam, hogy voltak, akik fahéjból, kakaóból meg egyéb növényekből csináltak alapozót megfelelő arányban elkeverve. Ezek elég erős fűszerek, de végül is ha jól fed, akkor kevésbé ártalmas a bőrnek mint a bolti kozmetikumok.

2014. márc. 8. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Jó vicc! :)

A fahéj a legirritálóbb anyagok közé tartozik. Még azzal is jobban járnál, ha kutyaszart kennél az arcodra.

2014. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy kipróbálom, hiszen egy vadidegen ezt javasolta :) Nyugodtan ne válaszolj még sok más kérdésre sem, mert ettől nagyon jó fejnek tűnsz majd másoknak. Szerencsétlen...
2014. márc. 9. 00:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül még igaza van az elsőnek, tényleg irritálná a bőrt.
2014. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert az osszes tobbi valaszolo nem vadidegen? Vagy ha az interneten olvastad, az biztos igaz? A kozmetikumokat gondosan, laboratoriumi korulmenyek kozt allitjak ossze, tesztelik. Ha a konyhaban egy kis fahejbol es ezmegazbol ossze lehetne allitani egy normalis, jol fedo, termeszetes szinu alapozot, ami fel ora alatt nem folyik le a fejedrol, akkor mindenki ezt csinalna. Es a fahej tenyleg irritalo.
2014. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tuti vannak megfelelő természetes anyagok erre a célra, csak a kozmetikai iparnak olcsóbb és könnyebb mesterséges úton megoldani bizonyos vegyületeket. A legnagyobb kozmetikai ipari vállalat tulajdonosa nyilatkozta az egyik interview-ban, hogy ő nem használ semmilyen terméket, a sajátját sem és nem azért, mert túl jól néz ki vagy mert nem akar törődni magával... :D
2014. márc. 10. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Én sem használok semmilyen terméket (alapozót), és nem azért nem használok mert jól néznék ki, vagy pedig mert nem akarnék törődni magammal.

Nem hiszem hogy találnál olyan receptet ami megfelelne és természetes anyagokból lenne. Nem minden természetes anyag tesz jót a bőrnek. Attól, hogy megtalálod a konyhában, vagy pedig mert azt hiszed természetes, tele lehet káros-veszélyes anyagokkal. Ha már a fahéjnál tartunk, állítják hogy rákkeltő mérgező anyagokat tartalmaz (bár nem tudom pontosan, hogy külső használatra alkalmas lenne e, de az tény, hogy irritáló hatású).

Én próbálok természetes anyagokat használni, de ezekkel ugyanúgy vigyázni kell, ha valaki egyáltalán nem ért hozzá, kitudja milyen dolgokat ken magára, amiről azt hiszi, hogy jó.

Ez nem bántásnak szánom, de én alapozót még nem láttam tényleg természetes anyagokból.

2014. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én se láttam. Sajnos. Épp ezért kellene kitalálni :))
2014. márc. 11. 00:59
 8/9 A kérdező kommentje:
és mi a helyzet, ha sheavajat és kakaóvajat a bőrszínre igazítva összekutyul az ember lánya? :P
2014. márc. 12. 01:23
 9/9 anonim válasza:
Hintőpor, ételszínezék. Én is ezt használom évek óta és semmi bajom sincs, de amugy jó tanácsként: tényleg ne használj fahéjat mert egy barinőmnek tiszta piros, gyulladt volt a bőre, mert ő is látta ezt a szerencsétlenséget! Szóval sztem próbáld ki! És ha folyékonyat akarsz akkor pedig ricinusolajat is tegyél bele! Szioo
2014. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!