Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Piercing mellett vadhús?

Piercing mellett vadhús?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy még a nyár vége felé csináltattam az orromba piercinget. A második hónap után egy kis dudor nőtt mellé, azt gondoltam pattanás, így elmentem kozmetikushoz, aki azt mondta nem az, hanem vadhús esetleg. Eddig értem, de kenegettem otthon továbbra is alkoholos arctisztítóval, és időnként egyáltalán látni sem lehetett, egészen két nappal ezelőttig, mert most újra nagy dudor van mellette. Mi lehet ez, és hogy tudnék megszabadulni tőle? Ha kiveszem a pc-t elmúlhat?

2014. okt. 25. 17:46
 1/2 anonim válasza:
91%
Szia! Nekem is nott vadhús a koldok piercingem melle 2x is eloszor kivettem a piercinget akkor magatol eltuntm de masodszorra gyogyszertari alkohollal kenegettem, meg octenisept sprayvel es 1 het alatt eltunt. Remelem ez segit. :)
2014. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A dudor igen, vadhús. Néha magától elmúlik, néha nem. Orrpiercinget amúgy sem kenegetünk alkoholos arctisztítóval. Ugyan az alkohol leszárítja a vadhúst, de attól még az okát, amiért odanő, nem szüntetted meg.

Lehet, az ékszer a baj, sokaknál a fém ékszer vadhúst eredményez.

Ha ki is veszed a piercinget, attól még nem fog elmúlni biztosra.

Tetran, octenisept...stb. vegyszerek segítenek, de akár a hidrogén-peroxid is.

Nekem is volt, amelyik mellé vadhús nőtt, de kezeltem és elmúlt.

(A vadhús=keloidos kinövés, azaz egyfajta sejtszintű védekezés, ami túlburjánzik. Idegen anyagok okozzák minden esetben. (Horzsolásba belemegy valami, betokozódik, és vadhús nőhet rajta... idő után kidobja azt a valamit a test és a vadhús elmúlik) Egy orrpiercingnél lehet az ékszer, de lehetnek a sminkek, testápoló és tisztító krémek, folyadékok, porok..stb. Ezért sem jó rá az arclemosó. Azzal csak úgymond a lyukba befolyatod azt, ami ellen a tested védekezne és míg egyes részei felszívódnak, elpárolognak, a maradék, amit le kéne mosni, az ott marad benne.)

2014. okt. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!