Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Karórát lehet mindennap...

Karórát lehet mindennap használni vagy valóban csak alkalmi viseletre ajánlott?

Figyelt kérdés
Vettem egy Casio Edifice EFR 527D 2A típusú karórát, nem volt vmi olcsó es ebből kifolyólag féltem is, ezert tettem fel a kérdést, a használati utmutatoban az áll, hogy az ora alkalmi viseletre ajánlott, rendszeres hasznslat esetén az ora tokozasa es a femcsat lekophat, tonkremehet. Ez mennyire igaz?

2015. márc. 30. 20:14
 1/6 anonim válasza:

Én kb 5 éve hordom ugyanazt a Casio Edifice órámat, se zuhanyzáshoz, se alváshoz, se kondizáshoz nem veszem le, mert utálom, ha nincs rajtam óra...


Semmi baja nincs.


(A használati utasításban - a tiédben is és az enyémben is - azért van benne ez, amiért a gyógyszergyárak is feltüntetik a leglehetetlenebb mellékhatásokat a gyógyszer tájékoztatókon: hogy a cég bebiztosítsa magát, esetleges reklamáció esetére, mondván, "mi szóltunk!")


Hordd nyugodtan! Max vízköves lesz egypár év után, de azt bármelyik órás letisztítja róla pár száz forintért.

2015. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát ha az útmutató ezt írja, akkor jobb, ha inkább tényleg csak alkalmakra hordod.

nekem 15 ezres casio-m van egy éve, kb. minden nap hordom. a fém szíj azon a részen kopott egy kicsit, ahol becsatolom, de persze ez csak akkor látszik, ha leveszem. egyébként tökéletes állapotban van, nem kopott a tok. szóval ha az én olcsóbb casio-m bírja, a tiédnek is kellene. : D

ha nagyon félted, akkor lehet érdemes venni egy olcsóbb órát a hétköznapokra, ha igényled. de ha tudsz rá vigyázni, vagy a munkád miatt fontos az elegánsabb megjelenés, hordhatod hétköznap is.

2015. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen. Van ami jó mindennapos használatra, van ami csak alkalmakra nekem az a bajom hogy ha rábuzulok egy órára akkor nem tudom elviselni, ha nincs rajtam... Most egy Hilfigerem van és imádom.
2015. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Megértelek, utolsó :D Én is így vagyok :D
2015. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából semmi olyan munkát nem végzek ami rongálná az órát.


Maga az óra így néz ki.:


[link]


Még egy kérdésem lenne, mit jelent az, hogy 24 órás óra? mi az értelme?

2015. márc. 31. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt az órát extrém vízisportokon és extrém hő/pára hatáson (pl. szauna) kívül bárhol, bármikor lehet hordani. Mivel 100M-es a vízállósági jelölése, strandolni, úszni, zuhanyozni, kirándulni (esőben) nyugodtan lehet benne, ha sértetlen a tömítése, ki kell bírnia. Kinézetre univerzális, minden alkalomra jó választás lehet (kivéve szmokinghoz/frakkhoz, de manapság ez úgyis elég ritka), színházba ugyanúgy fel lehet venni, mint munkába vagy strandra. A 24 órás azt jelenti, hogy van rajta egy külön kis mutató, ami a 24 órás időt mutatja (vagyis pl. este 6-kor a 18-asra mutat).
2017. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!